Kadın ve Moda

Kalın Kaş Modelleri

24.10.2019
Kalın Kaş Modelleri

Kalın kaş modelleri, hem erkek hem de kadınlarda öne çıktığını görüyoruz. Son zamanların trend kaş tasarımları arasında ilgi gören kalın etkili kaş modelleri, her yüz tipine uyum sağlayan inceliklere sahiptir. Kalın kaş dendiğinde, akla öncelikle doğal ve düz kaş tasarımları gelse de, birbirinden farklı kalın kaş modelleri bulunur.

Erkek Kalın Kaş Modeli 2019

Örneğin; dramatik kalın kaş modelleri, sofistike kalın kaşlar, kışkırtıcı kalın kaşlar, kalın çekici kaş modeli, kalın gizemli ve kalın seksi şeklinde farklı ifade özelliklerine sahip kalın kaş tasarımları mevcuttur. Önemli olan sizin, yüz tipinize uyum sağlayan, kalın kaş modelini belirmeniz ve bu yönde bir tercih yapmanızdır. Böylece hem kalın kaşlara hem de yüz ifadenize uyumlu bir seçim yapmış olursunuz.

Kalın Kaş Modelleri Erkek

Kalın kaş modelleri erkek tasarımları da, doğallığı ile öne çıkan kaşlara sahiptir. Tabii her zaman erkeklerin kaşlarının doğal olduğunu söyleyebiliriz, ama bakımlı erkekler için, dağınık bir görünüm yerine, hem doğal hem de şekilli kaş tasarımları dikkat çeker. Bu nedenle bakımlı erkeklere önerimiz, kalın ve doğal kaş tasarımlarıdır.

Erkek Kalın Kaş Modeli

Bunun içinde yapılması gereken sadece, birkaç işlemdir. Kaşlarınızın orta ve alt-üst bölümlerinde bulunan dağınık görüntüyü ortadan kaldırmak. Ayrıca kaşlarınızın boyunu biraz kısaltarak, doğal ve bakımlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylece hem doğal hem de bakımlı-doğal kaşlara sahip olmuş olursunuz.

[haber id=”46687″]

Kalın Kaş Modelleri Kadın

Kalın kaş modelleri kadın bakımında öne çıkan önemli bir ayrıntıdır. Son yıllarda kalın kaşların popüler olması nedeniyle, her kadın doğal ve kalın kaşlara sahip olmak istiyor. Tabii bu noktada, doğal ve kalın olması kadar, yüz tipinize uyum sağlaması da önem taşır. Kadınlara özgü kalın kaş modelleri, birden fazla tasarımlara sahiptir. Hafif kavisli etkiler ve kalkıp kıvrımları ile farklı kalın kaş modelleri bulunur.

2020 Kalın Kaş Modelleri Bayan

Yuvarlak, kare, kalp yüz şekli, dikdörtgen, oval ya da uzun yüz hatlarına göre, en doğru seçimi yapabilirsiniz. Örneğin, uzun yüz hatlarına sahipseniz, uzunluk etkisini biraz azaltmak adına, düz kalın kaş modellerini deneyebilirsiniz. Ayrıca düz kalın kaşlar en çok uzun yüz tipine yakışacaktır. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar ise özellikle kalın kavisli kaş modellerini denemelidir. Bu gibi ince ayrıntılar hakkında fikir sahibi olduktan sonra, yüz tipinize uyum sağlayan ve en çok yakışan kaş modelini belirlemeni de oldukça kolay olacaktır. Önemli püf nokta, yüzünüzün hatlarını bilmenizdir. Tabii ayrıca nasıl bir yüz ifadesine sahip olmak istiyorsanız, kaş modelinde bunu öne alabilirsiniz.

[haber id=”46686″]

Kalın Kaş Kimlere Yakışır

Kalın kaş modelleri herkese yakışabilir. Ama tabii yüz tipinize uyumlu bir kalın kaş modelini yaptırmanız şartıyla. Bu nedenle öncelikle, yüz tipinizi iyi tanımalı ve yüz tipinize en çok yakışan kaş modelini tercih etmenizdir. Kalın kaş modellerinin de her kaş modeline uyumlu tasarımları olduğundan dolayı, dilediğiniz herhangi bir kaş modelini kalın kaşlar ile bütünleyebilirsiniz. Ayrıca kalın kaşlar, doğallığın öne çıktığı bir adım olduğundan, özellikle doğal bir tarza sahipseniz, hoş bir görünüm elde edeceğinizi söyleyebiliriz. Tabii kalın kaşların sadece doğal etkileri olanlar değil, farklı anlam ve ifadeye sahip modelleri de mevcuttur.

Kalın Kaş Modelleri Bayan 2020

Örneğin, kavisli modelleri ve kalkıp modellerinin kalın tasarımları sizlere hem modern hem de ifadenize farklı anlam katabilir. Tabii ilgili kaş modellerini tercih ederken, yüz tipinizi dikkate almanızı öneririz. Oval yüz tipine sahip olanlar bu yönden biraz şanslı olabilir, genellikle her kaş modeli onlara yakışacaktır. Ama kalın ve düz kaşları kullanırken, hafif kavis bölümünden biraz da olsa kavis etkisi bırakmaları gerekir.

[haber id=”46688″]

Kalın Kavisli Kaş Modelleri

Kalın kavisli kaş modelleri, hafif kavis ya da kalkıp etkisiyle farklı tasarımlara sahiptir. Ayrıca kalın etkisine sahip olduğundan, kalın ve doğal bir görünümden de uzaklaşmamış olursunuz. Kaş modeli seçiminde, öncelikli olarak yüz tipinizi dikkate almanız gerekir. Ayrıca zevkiniz ve tarzınızı da akabinde öne alabilirsiniz. Fakat kaş ifadesi yüze farklı bir anlam ve hoşluk katacağı için, öncelikli seçiminizi, yüz tipinize uyumlu bir kaş modelinden yana kullanmanızı önerebiliriz.

Doğal ve kalın kaşlar kullanmak istiyorsanız, bunu yüz tipinize uyumlu bir kaş tasarımı ile değerlendirebilirsiniz. Kavisli ve kalın kaşlar en çok; yuvarlak ve kare yüz hatlarına sahip olanlara yakışır. Ayrıca yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, kavisli kaş modelinin hafif kalkık tasarımlarını deneyebilirsiniz. Böylece yuvarlak hatlarınıza, daha köşeli bir görünüm verebilirsiniz.

Kalın kaş modelleri daha önce dediğimiz gibi, her yüz tipine uyum sağlayabilir. Ama tabii ki yüz ifadenize uygun olan, kalın kaş modelini tercih etmelisiniz. Kavisli kaş modelleri, kalkıp kaş modelleri ya da daha doğal kaş modelleri gibi her birinin kendi alt gruplarında, kalın etkili kaş tasarımları vardır. Yüz ifadenize katmak istediğiniz anlama göre bir seçim yapılabilir.

Dramatik, şaşkın, seksi, çekici, sofistike, kışkırtıcı, gizemli gibi farklı anlamlara sahip kalın kaş modellerinden herhangi birini, yüz tipinize göre tercih etmeniz en doğru olanıdır. Ayrıca ilgili kaş modellerini, ince ya da doğal kaş tasarımlarında da tercih edilebilir. Yüz tipinizi iyi tanımalı ve yüz hatlarınıza göre, en uygun ifadeye sahip olacağınız bir kaş modeli size en çok yakışan kaş modeli olacaktır, diyebiliriz.

[haber id=”46685″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.