Kadın ve Moda

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

20.09.2019
Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

Dudaklarının inceliğinden şikayet edenler için, dudak dolgunlaştırıcı ruj pratik bir uygulamadır. Dudak dolgunlaştırıcı rujlar gibi pratik ve küçük makyaj hileleri ile daha dolgun dudaklara da sahip olmanız olasıdır. Tabii her kadının bildiği üzere, dudak kalemleri dolgunlaştırma adımında yardımcı makyaj ürünlerinden biri. Ama dudak dolgunlaştırma adımında, makyaj hileleri bununla bitmiyor. Çeşitli makyaj hileleri ile dolgun dudaklara ulaştığınız gibi evinizde kendi dudak dolgunlaştırıcı rujunuzu da yapabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Çeşitleri

Dudak dolgunlaştırıcı ruj modelleri ve renleri, her markanın kendine özgü tasarımlarına sahiptir. Genellikle likit ruj olarak satılan, dudak dolgunlaştırıcılar; dudaklara uygulandığında yanma hissi uyandırır ve böylece dudakların daha hacimli ve dolgun görünmesini sağlar. Ekstra evinizde yapacağınız bazı yöntemler ile makyaj hileleri yapabilir ya da özel dolgunlaştırıcı kür hazırlayabilirsiniz.

Başlıklar

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

Dudaklara doğal dolgunluk veren, çeşitli markanın dudak dolgunlaştırıcı ruj modelleri bulunur. Her markanın kendine özgü renkleri ve farklı özellikleri bulunur. Çeşitli renkleri bulunan, dolgunlaştırıcı rujları doğal bir görünüm elde etmek için tercih edebilirsiniz. böylece ekstra makyaj hileleri yapmanıza gerek kalmayacaktır. Kolay ve pratik bir şekilde uygulanan dolgunlaştırıcı rujlar, herkese uyum sağlamaktadır. Sıvı şekilde olan, dudak dolgunlaştırıcı rujlar likit ruj özelliğindedir. Sıvı olduğu içinde, dudaklarınıza rahatlıkla eşit şekilde uygulayabilirsiniz. Renk dokusu güzel olan rujlar ile hem istediğinize renge hem de dolgun dudaklara ulaşabilirsiniz. Günlük kullanım içinde gayet uygundur. Böylece estetik uygulamalarına gerek duymazsınız. Botoks ya da dudak dolgusu gibi ekstra operasyon yaptırmadan, doğal bir şekilde dolgun dudaklara ulaşabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştırma

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Tarifi

Piyasada sayısız markanın, dudak dolgunlaştırıcı ruj modelleri ve farklı renk yelpazeleri vardır. Aynı zamanda piyasada yer alan, dudak dolgunlaştırıcı rujların içeriği genel olarak aynı malzemeleri içerir. Doğal şekilde de ulaşabileceğiniz bu malzemeler ile doğa karışım yapabilir ve kendi dudak dolgunlaştırıcınızı yapabilirsiniz. Hazır dudak dolgunlaştırıcı rujların içeriğinde, tarçın ve nane yağı bulunmaktadır. Her iki üründe, ince dudak dokusunda yanma hissi uyandırır ve doku hücrelerinin hareketlenmesini ve harekete geçmesini sağlar. Böylece kan akışı hızlanır ve dudak bölgesi daha hacimli bir görünüme kavuşur. Birkaç malzeme ile evinizde doğal bir şekilde dudaklarınızı dolgunlaştırmanız bu denli kolaydır. Tabii yüksek miktarda hacimli değil de hafif şiş göründüğünü söyleyebiliriz.
Dudak dolgunlaştırıcı ruj için malzemeler:

[haber id=”3650″]

• Diş fırçası

• Limonlu tuz

• Vicks merhem

• Şeffaf bir dudak parlatıcı

Uygulama: Yarım limon suya, bir çay kaşığı tuz ekleyin. Karışımı parmak ucunuzla, dudaklarınıza peeling uygulayın.
Ardından kuru diş fırçanızla, dudak yüzeyini hafif hareketlerle fırçalayın. Sert hareketlerden dikkatli bir şekilde kaçının. Aksi halde diş fırçasının, kuru yüzeyi dudaklarınızda tahriş oluşturabilir. Daha sonra, Vicks merheminden az miktarda hassas dudaklarınıza sürün. Merhem uygulama sonrası, dudaklarınız ekstra yanmaya başlayacaktır. Böylece yanma hissi dudaklarınızın şişmesine ve doğal bir şekilde dolgunlaşmasına yardımcı olur. Dudak dolgunlaştırıcı ruj modellerinin yanı sıra bu uygulamayı da evinizde deneyebilirsiniz. Aynı zamanda dolgun dudaklarınızı korumak için, dudaklarınıza parlatıcı sürebilirsiniz. Parlatıcınızın hafif ışıltılı olmasına dikkat edebilir ve ışıltılı parlatıcıların dudaklarınızı daha dolgun göstermesini sağlayabilirsiniz.

Dolgun Dudaklara Ulaşmak İçin Makyaj Hileleri

Dudak dolgunlaştırıcı ruj yerine, doğal uygulamalar dahilinde de dolgun dudaklara ulaşabilirsiniz. Makyaj uygulamalarınızda küçük hileler ile dudaklarınız daha hacimli ve dolgun görünmektedir. Evinizde uygulayacağınız yöntemler ile ekstra estetik operasyonu gibi işlemler yapmanıza da gerek kalmaz. Tabii bu tarz uygulamalar ile uğraşmak istemeyenler, dudak şişirme operasyonlarına başvurabilir. Ama doğal bir şekilde yapacağınız uygulamalar ile dolgun dudaklara ulaşmakta oldukça basittir.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

• Öncelikle dudaklarınıza lip balm sürün, ardından bir fırçayla dudaklarınızı hafifçe fırçalayın.

• Birkaç damla zeytinyağı ile bir miktar tarçını karıştırın. Karışımı dudaklarınıza bir fırça yardımıyla sürün. Karışımı dudaklarınıza uyguladıktan sonra, karıncalanma olacaktır. Bu his karışımın işe yaradığını gösterir.

• Daha sonra rujunuzu uygulamaya başlamadan önce, dudaklarınıza fondöten sürün. Böylelikle, ruj ve dudak kaleminizin, dudağınızda daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz.

• Rujunuzu sürdükten sonra, dudağınızdan bir ya da iki ton koyu dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin. Fakat dikkat edin, dudak kaleminin tonu çok koyu olması, aksi takdirde demode bir görünüme sahip olursunuz.

• Dudak kalemi uygulama aşamasında zorlananlar için, ‘X metodu’ tavsiye edilir. Öncelikle dudak kaleminizle, üst dudağınızın M bölümüne, x işareti yaparak başlayabilirsiniz.

• Dudaklarınızda optik illüzyon hilesi ile de daha dolgun dudak görünümüne ulaşmanız mümkün. Ünlülerin, profesyonel makyaj ustalarının da tercih ettiği bir uygulamadır. Öncelikle; alt ve üst dudağınızın ortasına, açık renk dudak kalemi uygulayın.

Dudak Dolgunlaştırıcı Rujlar

• Alt ve üst dudağınızın birleşim yerlerine, koyu renk dudak kalemizi uygulayın. Daha doğal bir görünüm elde etmek için, parmağınızla iki rengi birbirine yedirin.

• Üst dudağınızı highlighter ile aydınlatabilirsiniz. Dudak kontörünüzü tamamlayarak, rujunuzu sürün. Daha sonra, üst dudağınızı highlighter ile aydınlatın.

• Alt ve üst dudağınızın, tam orta bölümüne parlatıcı sürün. Her rujunuz için, farklı bir parlatıcı almak yerine, özellikle şeffaf parlatıcı tercih edebilirsiniz. Parlatıcınız biterse, onun yerine, beyaz-krem tonlarında far ya da vazelin uygulayabilirsiniz.

• En son ise dolgun dudaklara ulaştığınız hileli makyajınızın kalıcı olması için; tek kat peçete üzerinden dudaklarınıza transparan pudra uygulayabilirsiniz.

[haber id=”2960″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar