Kadın ve Moda

Kahkül Kimlere Yakışır?

01.03.2022
Kahkül Kimlere Yakışır?

Kahkül kimlere yakışır? Yüzün görünüşünü ciddi anlamda değiştirmekte etkili olan kahkül son zamanlarda yeniden moda olmaya başladı. Kahkül kimlere yakışır konusu hakkında bilgi aldıktan sonra kuaför ile görüşerek kahküllü modele karar verilebilir. Aslında modellere bakılarak kişiler evlerinde dahi kahkül kesebilir. Fakat daha özenli olsun isteyip istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için uzman bir kuaföre gitmek daha doğru olacaktır.

İnsanların saç kıllarının kalınlığı, tipi, yüz şekli, ten rengi birbirinden farklıdır. Bütün bunlar kişiye nasıl bir saç modelinin yakışacağını belirlemede etkili olduğundan dolayı önemlidir. Kahküllü doğru saç modelini belirleyebilmek için öncelikle yüz tipi doğru belirlenmelidir. Yüz tipinin doğru belirlenmesi saç modelinin belirlenmesini doğrudan etkileyecektir. Saç modellerinin bazılarında kahkül kullanılır. Kahkül kimlere yakışır sorusuna cevap bulunmanızla havanızı ve tarzınızı değiştirebilirsiniz.

Here zaman aynı saç modelini kullanmak belli bir noktadan sonra sıkıcı gelmeye başlar. Kadınlar özellikle depresyonda veya streste oldukları zamanlarda saçlarının modeliyle oynarlar. Stresinizi alacak, sizi depresyondan çıkaracak modelleri incelerken kahküllü modellere de bakın. Kahküllü modeller sizi ciddi anlamda değiştirmeye yetecektir. Aradığınız yenilik ve değişikliği kahlülle sağlayabilirsiniz.

Başlıklar

Yüz Şekline Uygun Kahkül İçin Bilmeniz Gerekenler

Kahkül, insanları olduğundan daha genç ve dinamik gösteren bir detaydır. Yüz kusurlarını gizlemek, bakışlarınızı kesinleştirmek ve daha etkileyici olmak için kahkül detayı değerlendirilebilir. Kahküllü bayanların etkileyici bir yönleri vardır. Etkileyici olacağım diye yüz tipine uygun olmayankahkülmodelini uygulamak tam tersi sonuç verecektir. Kahkül kimlere yakışır mevzusunda aslında her yüz şekline uygun olan kahküllü saç modeli farklıdır. Burun faktörü kahküllü saç modeli etkileyen en önemli unsurdur.

Kahkül Kimlere Yakışır?

Kahkül Kimlere Yakışır?

Yuvarlak Yüzlülere Kahkül Önerisi

Kahkül, yüzün yuvarlak hatlarını kırarak daha soft görünmenize yardımcı olacaktır. Böylece yüzün daha zarif ve daha iyi görünmesini sağlar. Kahkül modeli kısa olmamalıdır. Gözlere kadar uzanan ve kalın perçemler yuvarlak yüz hatlarında daha güzel durur. İnce görünümlü kahkül doğru seçim olmayacaktır. Çok sayıda yuvarlak yüzlü bayanın yüzünde denenerek güzelliği ispatlanmış olan model sayesinde kendinizi moda dergilerindeki ikonlar gibi hissedebilirsiniz. Yuvarlak hatlı yüz hanımların daha kilolu görünmesine neden olduğundan uzun, gözlere inen kahküllerle ince ve zarif görünmek mümkün olmaktadır.

Kare Yüze Kahkül Farklılığı

Kare şeklinde yüzü olan hanımlar çok sivri modeller kullanmamalıdır. Sivri modeller yerine yandan ayrılmış veya ortadan ayrılmış ince uçlu kahküller kullanılmalıdır. Kare yüz şekline sahip hanımlar Kahkül kimlere yakışır sorusuna; alnın iki tarafına alınmış kalın tutamlı perçemler bana yakışır şeklinde cevap verebilirler. Kalın tutamlı perçemlerin uç kısımlarının ince olması ise kare hatları yumuşatacaktır.

Oval Yüze Uygun Kahküller

Saç modeli konusunda en şanslı olan grup oval tipili yüzlerdir. Her türlü saç modelini kullanan oval yüzlüler kahkülü de istedikleri gibi kullanabilirler. Şanslı oval yüzlüler kaşları aşıp kirpiklere kadar uzanan kahküllerle çok daha güzel görüneceklerdir. Aslında hangi model olursa olsun yakışacağı için çok büyük dert etmeye gerek yoktur. Her saç kesiminde kahkül şeklini değiştirebilirler. Kahkül kimlere yakışır konusunda şanlı olan oval yüzlüler deneme yaparak kendilerine en fazla yakışan modeli bulabilir. Her model yakışacağından kilo, ten ve genel tarzınızı dikkate alarak en yakışan kahkül modelini belirleyebilirsiniz.

Kahkül Kimlere Yakışır?

Kahkül Kimlere Yakışır?

Üçgen Yüze En Uygun Model

Üçgen veya daha doğru ifadeyle ters üçgen diyebileceğimiz üçgen yüzlülerin çeneleri dar, alın kısmı geniştir. Çenenin dar olması yüzde en fazla dikkat çeken özelliktir. Üçgen yüzün güzel ve estetik görünmesinde saç modeli çok önemlidir. Saçların uçlarının hacim kazanması üçgen yüzle denge sağlanması adına önemlidir. Düz, kısa ve katsız modellerden uzak durarak modelinizi seçin. Modelinize uçları hacim kazandırılmış perçemleri ekleyerek üçgen yüzünüzü kahkül kimlere yakışır kategorisine ekleyebilirsiniz.

Dar Alınlara Asimetrik Kahküller

Alnın dar olması da geniş olması da zordur. Dar alınlarla yüze orantılı şekil verebilmek için kahkül detayı kullanılabilir. Yana ayrılarak asimetrik olarak kesilmiş olan perçemlerin yardımıyla yüzünüzün şeklinde orantı yakalayabilirsiniz. Perçemlerin elmacık kemiklere kadar uzanması ise bakışlarınızı daha ısıtarak samimiyetini artıracaktır. Dümdüz uzanan kahküller ise yüzü baştan daha büyük göstereceğinden orantısızlık ortaya çıkar.

Geniş Alına Uygun Kahküller

Alın geniş olduğunda yüzün büyük bir oranını kaplar. Geniş oranın bir şekilde dengelenmesi gerekir. Normal saç tipleri bunu sağlayamaz. En doğru seçim kahküllü saç modelleridir. Geniş alnı örten kahküller yüzü güzel gösterecektir.

Kahkül hangi yüz tipine yakışır

Kahkül hangi yüz tipine yakışır

Kalp Yüzlü Bayanlarda Kahkül

Dar alınlı, uzun çeneli yüz tipine kalp yüz denir. Geniş denebilecek bu yüz tiplerine kaşların altına kadar uzanan kahküller yakışmaktadır. Ortadan ikiye ayrılmış olan ve yine kaşlara kadar uzanan perçemler de fena durmayacaktır.

Uzun Yüze Uygun Kahkül Modeli

Uzun yüzü orantılı gösterebilmek için bir kısmının kahküllerin yardımıyla kapatmak gerekir. Kahkül kimlere yakışır konusunda uzun yüzlüler en baş sıralardadır. Uzun yüzlü hanımlarda kahkülü şekli, modeli çok önemli değildir. Önemli olan kahkülü olmasıdır. Fakat yüzü daha orantılı göstererek bayanı daha güzel gösterecek olan model, ortadan ikiye ayrılan perçemlerdir.

Kahkül Kimlere Yakışır?

Kısa, uzun, orta kısalıktaki her türlü saça kahkül yakışmaktadır. Düz saç tipine sahip olanlar perçemlerinin uzunluğunu daha kısa tutabilirler. Fakat dalgalı olanların kahkullerini uzun tutması daha doğru olacaktır. Kahkul kimlere yakışır diye araştırıldığında birçok ünlü tarafından kullanıldığı fark edilecektir. Her yüz şekline uygun bir kahkul tipi bulunmaktadır. Uzunluğunu, modelini belirledikten sonra kahkül her yüze ve herkese yakışacaktır. Renk olarak gün ışığı balyajlarında ve kahverengi saçlar üzerindeki balköpüğü renginde kahküller daha havalıdır.

Hangi Saç Tipine Kahkül Kesilmeli

Kullanıldığı yüz tipine, saç rengine ve türüne göre kahküllerin kadınlara kattığı anlam değişmektedir. Düz saça oranla kahküllü saç daha modern, sıcak ve samimi bir hava kazandırmaktadır. Hafif dalgalı saçlara katlı kesilmiş küt harika durmaktadır. Dalgalı saçlar zaten havalıdır. Katlı kesilmiş perçemlerin eklenmesi havalı olan dalgalı saçların havasını katlamaktadır. Kahkül kestirmek için uzman ellere kendinizi teslim etmeniz çok önemlidir. Yüzünüze ve tarzınıza yakışmayan kahkül modeliyle uzun zaman gezmek zorunda kalmamak için bu önemlidir. Kahkül kimlere yakışır olduğunu bilen kauför sayesinde uzun süre kendinizi modern ve havalı hissederek gezersiniz. Kendine kahkülün yakışıp yakışmayacağını merak edenler takma kahküller deneyerek en güzeli ve en doğruyu tercih edebilirler.

Kahkül Hangi Yüze Yakışır?

Kalp, oval ve kare şeklindeki yüz tiplerine kahkül daha fazla yakışmaktadır. Gözlere kadar inen ve düz şeklindeki perçemler kare yüz şeklindeki yüzlerin ideal tarzıdır. Yuvarlak yüzlü olanların en büyük derdi yüzlerinin kocaman görünmesidir. Bundan dolayı saçıyla ilgili her konuyu çok uzun süreli düşünüp karar verirler.

Kahkül Kimlere Yakışır?

Aslında kendilerince haklılar çünkü yaptırdıkları saç modeli yüzlerinin çok daha kocaman görünmesine neden olabilmektedir. Yuvarlak yüzlü hanımlara profesyonel kuaförler tarafından uygulanan ve tutam tutam ayrılan perçemler çok yakışmaktadır. Kare yüzlü hanımların kahkülleri yana doğru olmalıdır. Yana doğru taranmış ve kısadan uzuna doğru şekil verilmiş olan kahküller kare yüzlü hanımları daha modern ve güzel gösterecektir.

Kahkül Kesimleri ve İsimleri

Kuaförlerin dillerinde çok çeşitli kahkül isimleri vardır. Dağınık, uzun, kısa, katlı, kısadan uzuna ve daha birçok kahkül çeşitleri bulunur. Kahkül kimlere yakışır, hangi kahkül tipi hangi yüze uygulanmalı gibi soruların en doğru cevabını profesyonel kuaförler verebilmektedir. Aslında etrafına dikkatlice bakan ve doğru tespitlerde bulunan hanımlarda kendi yüzüne hangi tarz kahkülün yakışacağına karar verebilir. Katlı kahküller her yüz şekline uyum sağladığından daha fazla tercih edilir.

Kahkül Hangi Yüz Tipine Daha Çok Yakışır?

Kahkül Hangi Yüz Tipine Daha Çok Yakışır?

Kendine özgü bir tasarımsal güce sahip olan kahkül kesimi; yüz şeklinin yumuşatılmasında da etkilidir. Özellikle yuvarlak yüz hattına sahip olanlar açısından kahkül kesiminin iddialı bir görsellik sunduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kalp şekline benzeyen yüz hatları için de kahküllerin harika bir etkisi vardır. Burada yüzün çene ve alın bölümünün birbirine eşit mesafede olduğu yüz hatları, kahkül modelleri için biçilmiş kaftan gibidir. Tabi ki bu tür kesimlerden üst düzeyde bir fayda görmeyi istiyorsanız, kesim işleminin profesyonellerce yapılması şarttır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar