Kadın ve Moda

Hint Kınası Modelleri Kolay Küçük

14.11.2021
Hint Kınası Modelleri Kolay Küçük

Kına, ağacının yapraklarının toz haline gelene kadar, öğütülmesiyle elde edilir. Vücuda ve saçlara uygulanabilen, doğal renk maddesi olarak çok eski tarihlerden günümüze yansımıştır. Anı şekilde kına geleneksel kültürümüzün değerli parçalarından biridir. Özellikle düğünlerin kına gecelerinde, damat ve gelinin ellerine yakılan kına kültürel bir mirasımız niteliğindedir. Geleneksel kültürümüz, Hindistan coğrafyasında da kendilerine özgü bir şekilde yer bulur. Hint kınaları ile düğün törenlerinde gelinin ve kızların ellerine değişik şekillerde ve desenlerde özel desenler çizilir. Bu gelenek günümüzde ülkemize de yansıdığını görebiliriz. Ayrıca Hint kınası, saçlara da boya olarak kullanılabiliyor. Aynı şekilde daha çok geçici dövme özelliği ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Kalıcı dövme yaptırmak istemeyenler için, Hint kınası modelleri kolay küçük desenleri ile ilgi çekicidir.

Sırta Yapılabilecek Hint Kınası Modelleri

Kolay desenlere sahip Hint kınası modellerini, dilerseniz evinizde kendiniz de uygulayabilirsiniz. Uygulama tekniğini öğrendikten sonra, vücudunuzun herhangi bir bölgesine kolay ve küçük desenleri rahatlıkla çizebilirsiniz. Ama bunun için Hint kınası modelleri kolay küçük desenleri ve detayları içermelidir. Örneğin; yıldız, çiçek desenleri, ay, sonsuzluk deseni, kanat, çapa, kuş tüyü, elmas taş vb. şeklindedir.

[haber id=”22765″]

Başlıklar

Hint Kınası Uygulaması

Hint kınasını ilk defa yapanlar, becerikli olsalar dahi elleri titreyebilir. Bu nedenle, daha dikkatli olmanız gerekir. Hint kınası paketinden kınayı, ölçülü şekilde çıkarmak da önem taşır. Bunun içinde alıştırma yapmalısınız. Vücudunuza uyguladıktan sonra, üzerinden yaklaşık 1 dakikadan fazla geçerse, silmeniz mümkün olmayabilir. Bu nedenle, öncelikle bir kağıt üzerinde çizeceğiniz deseni çalışabilirsiniz. Ayrıca daha güzel sonuçlar için, pudralı eldiven kullanabilirsiniz. Çizdiğiniz Hint kınası modelleri kolay küçük motifleri kapsamında, simetri çizmeye özen gösterin, hata yaptığınız takdirde üzerinde de düzenleme yapmaya gayret edebilirsiniz. Hint kınası ile dövme çizimleri yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; Hint kınası, hazır Hint kınası dövme kalıpları ve dilerseniz Hint kınası ince uçlu kalem vb. şeklindedir. Böylece kolay figürler ile vücudunuza çeşitli desenler çizebilirsiniz.

Parmak İçin Hint Kınası Modelleri

Kolay Hint Kınası Dövme Modelleri

Geleneksel parçamız olan kına; vücut geneline dövme ve saçları besleme, güçlendirme, beyazları kapama açısından etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Hindistan düğünlerinde, etnik motiflerle ellere ve ayaklara kına dövmeleri yapılır. Hindistan kökenli olan uygulamalardan kaynaklı, sanatsal çalışmalara Hint kınası denilir. Hint düğünlerinde, motifler genellikle standart uygulanır. Fakat herkes kendine özgü ve zevkine göre, bambaşka motiflerde uygulayabilir. Hint kınası modelleri genellikle karmaşık olarak görülür, fakat nasıl çizeceğini bilmeyenler için, Hint kınası modelleri kolay küçük desenleri de bizlere sunar.

Bu nedenle Hint kınasından dövmeler yapmak, sanıldığı kadar zor olmaktan çıkar. Hint kınasından, güzel ve hoş bir dövme yapmak istiyorsanız, Hint kınası kalıplarını kullanabilirsiniz. Hazır kalıplar sayesinde güzel görünümlü dövmeler elde edebilirsiniz. Elinizi alıştırdıktan sonra ise dilediğiniz şekilde şekiller çizmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle Hint kınası modelleri kolay küçük motiflerden yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Küçük Hint Kınası Modelleri 2021

Sembolik Modeller

Birbirinden özel sembolik modeller vardır. Ruhunuzu yansıtan bir sembolü seçebilir ve en kolay çizimler ile dövme yapabilirsiniz. Çiçek, böcek, sarmaşık, kelebek ve daha sayısız sembol modeli mevcuttur.

Yıldız Hint Kınası Modeli

Pratik ve kolay uygulanabilir Hint kınası dövme modellerinden biri yıldız motifidir. Büyüklü küçüklü birkaç tane yıldız desenini, ayağınıza ya da istediğiniz herhangi bir bölgeye çizebilir ve dilerseniz etrafına kolay şekiller de çizebilirsiniz. İnce uçlu, Hint kınası kalemleriyle daha güzel desenler çizebilirsiniz. Bu nedenle hazır kalıpların yanında Hint kına kalemi de temin edebilirsiniz.

Çiçekli Desen Modelleri

Çiçek çizimleri ve desenleri oldukça kolay bir uygulamadır. Çocukların dahi üstünde en çok çalıştığı çizimlerden olduğunu söyleyebiliriz. Sizler içinde Hint kınası başlangıç aşamasında yardımcı olabilir. Eliniz alıştıktan sonra; daha detaylı çiçek desenleri de yapabilirsiniz. Kontrastlar, gölgeler gibi ekstra ayrıntılı desenler ortaya çıkarabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde, çeşitli şekiller hayal gücünüze bağlı olarak ellerinizden desenlere yansıyacaktır.

Küçük Hint Kınası Dövme Modeli

Kelebek Modelleri

Kelebek motifleri hoş bir görünüme sahiptir. Özellikle gençlerin tercih ettiği dövme modelleri arasındadır. Tabii
öncelikle daha düz ve sade bir kelebek modeli tercih edebilirsiniz. Detayları olmayan modeli ile başlamanız en doğrusudur. Kelebek motifi, masum ve sevimli bir görünüm sunar. Kelebek motifinin, sembolik anlamı; dinamizm, huzur, değişim, gençlik gibi özel değerleri içerir. Anlamı da tercih edilmesinde etkendir. Kelebek anlamının derinliği ve kolay çizilebilir motifleri ile Hint kınası modelleri kolay küçük desenleri arasında yer alır.

Sarmaşık Modelleri

Sarmaşık desenleri, karmaşık ve gizemli görünümleri ile cezbedici bir dövme motiflerinden biridir. Otantik görüntülere sahip sarmaşıklar için, öncelikle daha basit çizimleri tercih edebilirsiniz. İlerleyen dönemlerde detaylı modellerine de kolaylıkla geçiş yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Yaprak Modelleri

Yaprak modeli de sade ve hoş bir görünüme sahiptir. Tek olarak kullanmak istemeyenler, sarmaşık desenleri ile kullanabilirler. Sade bir görünüm için, örneğin bileğinize ya da omzunuza yapacağınız, tek yaprak motifi hoş bir görünüme sahip olacaktır.

[haber id=”41558″]

Kalpli Modeller

Hint kınası modelleri kolay küçük motifleri dendiğinde, kalp figürü bunun için en uygun olan desenlerdendir. Duygularınızı dışa vurmak isterseniz tercih edebilirsiniz. Kolay bir şekilde çizebileceğiniz kalp motifi ile pratik bir Hint kınası uygulaması yapabilirsiniz. Tek kalp ve ok çizebilir ya da çiçek, sarmaşık, kelebek gibi kolay motifler ile zenginleştiren detaylar ekleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar