Kadın ve Moda

Gri Saç Boyası Nasıl Yapılır

22.03.2022
Gri Saç Boyası Nasıl Yapılır

Gri saç boyası nasıl yapılır? Son zamanların favori saç rengi olan gri saç boyası nasıl yapılır? Boya tarifi ile gri saç ya da gümüş gri saç rengi son yıllarda akım ile birlikte oldukça popüler olmaya başladı. Bizde gümüş gri saç rengi nasıl elde edilir bir yazı ile size anlatalım istedik. Siz ister iseniz internetten satışı yapılan sayfalardan hazır griye boyanmış çıt çıt saç da alabilirsiniz.

Burada anlatacağımız tarif sadece bazı kadınları ilgilendirmektedir. Bunlar kimler diye merak eder iseniz gri saç boyası tarifi sadece; doğal siyah, doğal koyu kestane saç rengi kadınları ilgilendirmektedir. Ya da boyanmış bir saçı gri saç rengine çevirme işlemi tarifidir diyebiliriz. Yani yüzde altmış ve üzeri beyaz saçlara sahip kadınlar için geçerli değildir çünkü o saçlar için bu uygulama hiç de sağlıklı bir uygulama değildir. Burada anlatmak istediğimiz şudur ki bazı kişilerin hem beyaz saç hem de aralarda siyah saçları bulunur.

2019 Gri Saç Boyası Yapımı

Eğer siz de siyahlar etkilenmesin ama sadece beyaz saçlarım gri olsun diyor iseniz uygulamayınız. Çünkü bu tarif onlar için uygun bir tarif değildir. Burada ki gri saç rengini boyama tarifinin içeriği bir tip boyamayı kapsamamaktadır. Bu tarif saçlara gri ombre ya da aralara gri saç rengi balyaj ya da saçın tamamı ile gri renge dönmesi işlemidir. Öncelik olarak koyu renk olan bir saçı gri renge çevirmek için o saçı oryal yani saç açıcı ile açmak gerekmektedir. Hangi noktaya kadar açmamız gerek der iseniz o saç platin sarı rengini alana kadar açmak gerekmektedir. Yani saçın üzerinde kızıllık ya da turuncu yansımalar kalmaması gerekmektedir. Saçı platin saç rengini alana kadar saç açıcı ile açmak gerekmektedir. Eğer dore sarı tonların hâkim olduğu bir saç ise bu saçı gri saç rengine boyarsanız tam olarak gri rengini almayacaktır. Hiç renk almaz demiyoruz tabi ki bir miktar gri renk olacaktır. Ama tam anlamı ile net bir gümüş gri rengi elde edilmez.

Gri Saç Boyası Yapımı 2019

Gri Saç Rengi

Son döneme damgası vuran saç rengi tam da tahmin ettiğiniz gibi gri saç rengidir. Gittikçe popülaritesini artan bu renk ile iki bin o sekiz yılında başladı ve iki bin on dokuz yılında da birçok kadının gönlündeki yerini almış oldu. Ve böyle de kalmayarak daha da etkisini artıracak bir saç rengi tondur. Gri saç çok özel bir renktir ve çoğu kadın tarafından cesaret edilemeyen bir saç rengidir. Yani diğer saç renkleri gibi olmadığını anlamış olduğunuzu düşünüyoruz.

[haber id=”29502″]

Gri saç rengini ele alıp size anlatacak olur isek gri saç rengi şöyle bir renktir. İnsanın doğal yaşamı içerisinde yaş alan insanların saçlarında da grileşme kaçınılmaz bir süreçtir. Bu ortaya çıkan durum göz önüne alınarak esinlenilmiş ve ortaya çıkmış bir saç rengidir. Bundan birkaç yıl önce bu gibi renk yansımaları neredeyse yok denilecek kadar az bir oranda idi. Çünkü bu saç rengini yaptıran kadınlar oldukça sıra dışı özellikli olarak kabul edilmekteydi. Ama gelişen zaman içerisinde artık durum tam tersi bir hal aldı. Özellikle genç kadınlar arasında çok hızlı bir şekilde yayıldı. Kızlar adeta bu renk için sıraya girmiş duruma geldiler değişen zamanın neler yaşatabileceğine dikkat çekmek istiyorum. Hatta şöyle ki bu saç rengine saçını boyatanlar bir sonraki saç boyatma işlemlerinde yine aynı gri saç rengini tercih etmeleri oldukça rastlanılabilir bir durumdadır.

Gri Saç Boyası Yapımı

Gri Saç Rengi Kimlere Yakışır

Gri saç rengi kimlere yakışır sorusunun akıllara gelmesi çok normal bir olaydır. Çoğu kadın bu renge düşünmeleriyle birlikte bu soruyu da düşünmeye başlıyorlar. Sonra da karar vermeden yine aynı şekilde peki bu renk bana yakışır mı diye endişeli bir şekilde bu soruyu sorarlar. Kime yakışacağından ziyade herkese yakışan bir dip bilgi vermek istiyoruz ki o da şayet gri saç boyasını saç diplerine uygulamazsanız tüm cilt tonlarına yakışan bir saç rengine sahip olmuş olursunuz.

[haber id=”41566″]

Bu saç renginin bir kullanım şekli var ki herkese yakışmaz o da şudur ki şayet diplere de bu boyayı kullanır iseniz bu hali herkese yakışmaz. Tamamen bu gri saç rengini saçlarınıza kullandığınızda güzel durması için buğday tenli olmanız gerekmektedir. Buğday tene sahip olan kadınlar için bu saç rengi çok harika bir uyum yakalamaktadır. Bunun haricinde tamamen gri olarak boyatmak istemez iseniz bu uygulamanın yanı sıra kombin yaparak yani başka saç renkleri ile de kullanabilirsiniz. Gri ile siyah beraber kullanılırsa esmer cilt tonuna çok yakışır bir görünüm elde ettiğinizi söylemek isteriz. Siyah ve gri renler bir arada kullanılmalıdır. Aynı şekilde sarı ve gri, kumral ve kahve gri en çok birlikte uyum sağlayan renklerdir. Bu renkleri bir arada saçlarınıza taşıyarak oldukça güzel saçlar ve renkleri elde etmiş olabilirsiniz.

Evde Gri Saç Yapımı

Gri Saç Rengine Yakışan Saç Modelleri

Gri saç rengini birçok saç modelleri ile beraber kullanmaya uygun saç rengidir. Yalnız bu bilginin yanında şunu da belirtmek de fayda vardır ki bu noktada dikkat etmeniz gereken bu renk oldukça dikkat çekici farklı bir renk tonudur. Bu saç renginde çok değişik farklı bir saç modeli kullanmanız kötü bir görünüm oluşturabilir.

Gri Saç Yapımı Evde

Bunun için daha doğal ve abartısız saç modeli kullanmamız gereklidir. Kaküllü dalgalı saç modelleri, at kuyruğu, dağınık stiller, lob saç kesimi, uzun saç modelleri en güzel öneriler arasındadır. Tavsiye ettiğimiz saç modellerine uyarsanız daha etkili bir görünüm kazanabilirsiniz.

Gri Saç Rengi Akarsa Hangi Renk Olur?

Gri Saç Rengi Akarsa Hangi Renk Olur?

Gri saç rengi son zamanların gözde saç rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gri saç renginin son zamanlarda sıklıkla uygulanması bu saç rengine yönelik merak edilen soruların da sayısını arttırmaktadır. Gri saç akarsa hangi renk olur? Gri saç rengi uygulamışsanız, saçınızın rengi aktığı zaman platin tonları karşınıza çıkacaktır. Bu renk esasında tam da bir platin rengi olmayacaktır. Arada turuncuya benzeyen tonlar da yer alacaktır. Dolayısıyla gri renginiz aktığı zaman platinle turuncu renginin geçiş tonlarıyla karşılaşabilirsiniz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.