Kadın ve Moda

Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın

29.10.2019
Göğüs Dövmesi Modelleri Kadın

Göğüs dövmesi modelleri kadın örneklerine baktığımızda, genellikle kuş ve kelebek modelleri karşımıza çıkar. Birden fazla uçan kuşun tasvir edildiği, göğüs dövmeleri kadınların özellikle tercih ettiği dövme motifleri arasındadır. Aynı şekilde kelebek de anlam özelliğine göre, göğüs bölgesinde genellikle tercih edilir. Kuş tüyü de onlardan biridir.

2020 Kadın Göğüs Dövmeleri

Kadınların en çok tercih ettiği göğüs dövmeleri; kelebek, kuş, kuş tüyü, kanat gibi dövmeler diyebiliriz. Ayrıca kişilere göre değişen, yazı dövmeleri de göğüs bölgesinde tercih edilebilir. Kişiye özel bir söz ya da söz grubu olabileceği gibi, özlü sözlerden de dövme yazıları tercih edilmektedir.

Göğüs Dövmesi Modelleri

Kadınların tercih ettiği dövme motif ve yazıları genellikle; sevgi, özgürlük, yaşam gibi duygulara hitap eden dövmeler olduğunu görebiliriz. Göğüs dövmesi modelleri kadın; kelebek, uçan kuş dövme motifi, kuş tüyü motifi ve kişiye özel isim gibi dövme yazılarını da göğüs bölgesinde görmeniz mümkün.

Kadın Göğüs Dövmeleri 2020

Her biri kişinin zevkine ve tarzına göre tabii değişebilir. Dövmeler genellikle, duyguları hedef alan özel anlamlar içerir. Kalıcı bir dövme tercihinde buna yönelik daha fazla düşünerek hareket etmenizi önerebiliriz.

[haber id=”46346″]

Kadın Dövme Motifleri

Göğüs dövmesi modelleri kadın ile erkeklerin tercih ettiği dövme türleri, genel olarak farklılık gösterir. Kadınların en çok tercih ettiği, göğüs bölgesinde ve genel olarak, dövme motifleri şöyledir:

• Kelebek dövme motifi
• Balina dövme motifi
• Kuş tüyü dövme motifi
• Uçan kuş dövme motifi
• Çaba dövme motifi
• Kanat dövme motifi
• Kuğu dövme motifi
• Ve kişiye özel isim ya da özlü söz dövme yazısı tercih edilebilir.

Dövme Yazıları ve Anlamları

Göğüs dövmesi modelleri kadın tercihlerinde, anlamlarına göre yazı dövmelerine de rastlayabiliriz. Kişi için özel birinin ismi ya da sevdiği bir sözü, göğüs bölgesinde yazı dövme olarak yaptırabilir. Dövme motifleri ve yazıları tabii ki kişiye özel şeylerdir. Bu nedenle kişiden kişiye, zevklere ve tercihlere göre değişebilir.

Kadın Göğüs Dövmeleri 2019

Dövme anlamlarına genel olarak baktığımızda ise, hem motif hem de yazı dövmelerinin; cesaret, sevgi, güç, özgürlük, yaşam, ölüm ve kişiye özel duyguları içerdiğini görürüz. Her birini incelediğimizde, dövmelerin aslında kişinin kendine güç ve anlam katmak için tercih ettiği dövme motifleri olduğunu söyleyebiliriz.

Dövme Motiflerinin Anlamları

Göğüs dövmesi modelleri kadın motiflerine ve yazılarına baktığımızda; her duyguya hitap eden dövme modelleri ile karşılaşabiliriz. Dövmeler uzun yıllar önce kullanılan, günümüze kadarda farklı değişimler ile taşınan bir tür kültür diyebiliriz. Her bir motif ve yazı kişinin hayatında vermek istediği bir mesajı ya da sahip olmak istediği bir duyguyu ifade etmek için tercih edilebilir. Bu gibi anlam ve değer yargılarına baktığımızda, dövmelere önemli anlam ve değer yüklendiğini görüyoruz.

Bu da dövme motif ve yazılarının anlam ve öneminin büyük olduğunu bizlere gösterir. Tabii kalıcı dövme türleri bunlar için örnek gösterilebilir. Ama geçici dövme seçenekleri ile dilerseniz kısa süreli dövmeleri de kullanabilirsiniz. Böylece kalıcı dövme yaptırmadan önce, deneme de yapmış olabilirsiniz.

Kadın Göğüs Dövmeleri

Dövme motiflerin anlamlarını; güç, özgürlük, cesaret, yaşam, ölüm gibi ele aldığımızda, imgelerinin içerdiği anlam ve değerin yüksek olduğundan dolayı, hayatınıza etkisini düşünerek karar verebilirsiniz. Tabii bir de yaptıracağınız kalıcı bir dövmeyi ömür boyu kullanacağınızın farkında olarak tercih etmenizi önerebiliriz. Bu nedenle öncelikle geçici dövmeler ile başlayabilir ve hazır olduğunuzda kalıcı dövme motifi ve yazılarını deneyimleyebilirsiniz. Küçük dövme motifleri konusunda karar vermek kolay olabilir, fakat büyük motiflere sahip dövmeler için kesin kararı vermeden öne düşünmenizi önerebiliriz.

[haber id=”21435″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.