Kadın ve Moda

Saça Işıltı Katmanın Yolları

30.12.2020
Saça Işıltı Katmanın Yolları

Saça ışıltı katmak sayısız saç işlemini içerir. Doğal yöntemler ile kendiniz saçlarınıza ışıltı katabilir ya da farklı saç işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Son yılların trend uygulaması ombre ile balyajla ya da gölge gibi farklı saç işlemleri ile saçlarınıza farklı renk geçişleri verebilirsiniz. Ya da renk tonunuzu değiştirmeden, saçlarınıza sadece ışıltı katabilirsiniz. Bu işlemleri evinizde kendiniz uygulayabilir ya da kuaförden profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Evde Saçlarınıza Işıltı Katmak İçin

Örneğin, kumral saçlara sahipseniz sarı tonlarında alacağınız bir saç boyası ile saçlarınıza doğal bir ışıltı katabilirsiniz. Sarı boyayı, boya uygulamaları adımı ile saçlarınızdan alacağınız ince 8-9 tutamları balyaj yaparak ayırın ve bu tutamların özellikle uçlarına yoğun şekilde boyayı uygulayın. Ardından da boyalı saçlarınızı alüminyum folyolar ile sarmayı unutmayın. Hepsini yaptıktan sonra, 40 dk. bekleyin ve sonra ılık su ile yıkayın. Gördüğünüz gibi biraz itina ile evinizde saça ışıltı katmak oldukça kolay.

Saça Işıltı Atma

Saça Işıltı Atmak

Saça ışıltı atmak işlemleri, birden fazla saç işlemi seçeneklerini bizlere sunar. Cansız ve mat görünen saçlarınıza, balyaj, röfle, ışıl, ombre gibi saç işlemleri ile parlak ve canlı bir görünüm verebilirsiniz. Doğal ışıltılı renkler ile saç renginize göre saçlarınızı canlandırmak oldukça kolaydır. Öncelikle bu işlem için, parlak saç boyasına ihtiyacınız vardır. Özellikle, altın ve dore gibi ışıltılı renkler saçlarınızın mat görünümünü canlandırır.

[haber id=”45486″]

Doğal Sarı Işıltı

Doğal sarı ışıltısı, her döneme yakışan ve canlı görünümü ile dikkat çeken bir tondur. Mat tonlarına sahip saçlarınız, doğal ışıltılı sarı tonları ile canlandırabilir ve görünümündeki değişikliği fark edebilirsin. Özellikle açık ten rengine sahip kişilere, açık sarı tonları çok yakışacaktır. Uzun bob kesim, uçları dalgalı gibi saç stilleri ile bu saç rengiyle oldukça uyumlu görünür.

Saça Işıltı Nasıl Atılır

Işıltılı Kestane

Saçları kestane olanlar, doğal tonlara sahip ışıltı bir renk elde edebilirler. Özellikle buğday ve esmerlere çok yakışacaktır, sıcak etkisi çekici görünmenizi sağlar. Doğal saç rengi ışıltılı kestanenin, her zaman canlı ve parlak görünmesi adına, boyalı saçlara uygun şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz. Işıltılı kestane saçlarınızı, su dalgalı saç modeli ile bir arada kullanabilirsiniz.

Doğal Işıltılı Kahverengi

Koyu kahve saçlarda, altın ışıltılı yansımaların öne çıkması trendler arasındadır. Koyu kahve saçlarınızın tamamını boyamak yerine, saçlarınızın sadece uç ve boy bölümlerini ombre ile canlı bir hale dönüştürebilirsiniz. Altın ve karamel ışıltı tonlar ile saça ışıltı katmak, saç uçlarında olağanüstü bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Doğal Kumral Saçlara Işıltı

Doğal kumral saçlara sahipseniz, kumral saçlarınıza biraz ışıltı katarak daha çekici görünebilirsiniz. Doğal ışıltılı kumral, açık kumral, bebek kumralı saç rengi gibi tonlar ile ya da altın sarısı tonları ile saçlarınıza ışıltı katabilirsiniz.

Evde Saça Işıltı Atmak

Saç Renklerine Göre Işıltı Atmak

Saç ışıltı katmak, saçlarının güneşten açılmış gibi doğal durmasını sağlar. Doğru renklendirme uygulaması tabii bu adımda önemlidir. Böylece kahverengi saçlarınız dahi hiç olmadığı kadar göz alıcı olabilir.

[haber id=”45487″]

Ombre ile Işıltı

Saç renginize göre, saçlarınıza ışıltı katmak için ombre uygulamasını deneyebilirsiniz. Örneğin; altın ve karamel tonları ile saçlarınızı ombre ile hareketlendirebilir ve saça ışıltı katmak işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle esmerde ombreli saçların öne çıktığı söylenir. Doğal saçlarının koyu olması, ombre işleminin daha belirgin olmasını sağlar bu açıdan da daha dikkat çekici olurlar. Sarı, pembe, mavi, kızıl ve birbirinden özel ombre renklerini saç renginize ve zevkinize göre deneyebilirsiniz.

Karamel Ombre

Kahverengi saçlara sahipseniz ve saçlarınıza ışıltı katmak istiyorsanız, karamel tonlarını tercih edebilirsiniz. Saçlarınıza ombre işlemi yaptıracağınız karamel uygulaması oldukça çekici görünecektir.

Bakır Ombre

Bakır, kızıl tonlarını da koyu saçlara sahip olanlar rahatlıkla ombre ile kullanabilirler. Kahve saçlarınıza kızıl tonlarında ombre uygulaması ile ışıltı katabilirsiniz. Aynı şekilde açık renklerdeki saçlara da bakır tonları ile ışıltı verilebilir.

Bronde Ombre

Sarı ve kahve saçların bir kombinasyonu olan bronde rengi oldukça dikkat çekici bir görünüm sunar. Bronde ışıltılar, doğal kahve saçlarınıza boyut kazandırmak için ideal tonlardan biridir.

Saç Renklerine Göre Işıltı Atma

Balyaj ile Işıltı Katmak

Balyaj tekniği özellikle ombreli saç işleminden öne daha dikkat çeken bir uygulamaydı. Ama ombre saç tekniğinden sonra, biraz geri planda kalsa da saça ışıltı katmak adımında her zaman öne çıkar. Bronde’a göre daha hafif renk geçişlerine sahip balyaj tekniği ile en doğal sonuçlar hedeflenir. Doğru balyaj uygulaması ile saç renginize göre birkaç ton açık renk ile saçlarınıza ışıltı katabilirsiniz.

Sarı Balyaj

Sarı balyaj tekniği; kahverengi saçlara, kumral saçlara, koyu sarı tonlarına, karamel gibi birden fazla saç rengine uygulanabilir içeriğe sahiptir. Özellikle koyu ve küllü sarı tonları, kahve saçlara güneşten açılmış bir etki yaratır.

Bal Rengi Balyaj

Sarı rengi kadar, bal rengi de saça ışıltı katmak konusunda uzman renklerden biridir. Karamel, kumral, kahverengi saçlarınıza bal rengi ile balyaj yaparak ışıltı katabilirsiniz.

Saça Işıltı

Işıltı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Saçlarınızın her zaman parlak ve ışıltılı görünmesi için, sıcak su yerine saçlarınızı soğuk ve ılık su ile yıkamalısınız. Ayrıca parlak görünümü kazandıran bir şampuan ve saç kremi kullanmanızı öneririz. Hafta da iki defa da saç bakım maskesi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.