Kadın ve Moda

Ensede Dağınık Topuz Modelleri

10.01.2021
Ensede Dağınık Topuz Modelleri

Dağınık topuz modelleri genellikle; dışarıdan eve adım atıldığı an rahatlığın simgesi olarak, ellerimizle küçük hareketler ile topladığımız saçlarımızın aldığı şekildir. Rahatlığın öne çıkardığı saç modeli olan dağınık topuz modelinin yansımaları günümüzde, şık davetler ve özel günlerde de dikkat çeker. Dışarda da evinizdeki rahatlığı hissetmek adına, ensede dağınık topuz modelleri idealdir. Aynı zamanda dikkat çekici ve hoş görünmenizi sağlayan dağınık topuz, zarif bir şekilde tarz görünmenizi de sağlar.

Örgü Dağınık Ensede Topuz

Ensede Dağınık Topuz Modelleri Nasıl Yapılmalı

Özel günlerde ya da katılacağınız bir program bir için, evinizdeki rahatlığı sağlamak adına dağınık topuz yapmak istiyorsanız, bazı adımları izlemeniz gerekir. Böylece hem şık bir görünüme hem de rahatlığa kavuşabilirsiniz. Ensede dağınık topuz modelleri için, rahat küçük el hareketleri yeterlidir. Öncelikle saçlarınızı toplarken, sıkı bir şekilde toplamayın. Mesala evinizde, gelişigüzel topladığınız saçlarınız daha hoş görünür. Çünkü olduğu gibi ve rahat hareketler ile toplarsınız. Bu nedenle aynı rahatlığı hissederek ama özenli bir şekilde yapmaya dikkat edin. Sıkı bir şekilde toplamadan yaptığın topuz daha doğal ve hoş görünecektir.

Topuz Saç

Ensede dağınık topuz modelleri için doğallığı ve rahatlığı ön plana almanız gerekir. Gevşek şekilde topladığınız saçlarınızı, tel tokalar ile sabitleyebilirsiniz. Böylece bozulmaların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca, topuz yapmadan önce saçlarınızı düzleştirmemeniz gerekir. Aksi takdirde doğal görünümden uzaklaşırsınız. Sadece uçlarına saç bakım yağı uygulayabilir ve topuz yapmaya başlayabilirsiniz. Saçlarınızın kabarma ihtimaline karşı, saçlarınızı yukarıdan kurutabilirsiniz. Dağınık şekilde topladığın ve tel tokalar ile sabitlediğin saçlarının, ön bölümünden de saç tutamları bırakmayı ihmal etmeyin. Bıraktığınız tutamlar kıvırcık ise de hafif şekilde düzleştirebilirsiniz.

Ensede Dağınık Topuz Modelleri

Ensede dağınık topuz modelleri dahilinde, en basit uygulaması olarak; nemli saçlarınıza şekillendirici köpük uygulayın ve eşit şekilde saçlarınıza dağıtın. Daha sonra saçlarınızı tarayın ve saçlarınızı kurutun. Ardından saçlarınızı düşük atkuyruğu şeklinde toplayın. Daha sonra ise saç uçlarına hacim veren sprey uygulayın ve saçlarınızı lastik tokanın etrafında sararak topuz şekli verin. Doğal görünmesi içinde saçlarınızı hafifçe çekerek, dağınık görünüme ulaşmasını sağlayın.

Klasik Ense Topuzu

Yan Dağınık Topuz Modeli

Ensede dağınık saç topuz modelleri arasında en dikkat çeken ve hoş saç stillerinden biridir. Saçlarınızın hacmini omuzlarınızda belirgin etmek için, saçlarınızı arkada değil de yan bölümde dağınık şekilde toplamanızı öneririz. Orta ya da uzun saçlarınıza yakışan saç modellerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Saçlarınızı öncelikle yan tarafta tarayın ardından, at kuyruğu yapın ve burarak dağınık topuz şekli verin. Ön bölümde ise perçem ya da kakül modellerini deneyebilirsiniz.

Düşük Dağınık Topuz

Ensede dağınık topuz modelleri genellikle ilgi gören, trend saç modellerindendir. Dilerseniz bu saç modelini, maşa yaptığınız saçlarınız ile de kullanabilirsiniz. Günlük kullanım için saç köpüğü kullanabilir ama özel günlerde maşa yapmanızı önerebiliriz. Saçlarınızı ense bölümünde saç lastiği ile dağınık şekilde toplayın. Daha sonra saçlarınıza topuz şeklini verin. Sabitlemeyi de unutmayın. Topuzun dağınık görünümüne ulaşmasını sağlamanız gerekir. Böylece çekici ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ensede Örgülü Dağınık Topuz

Çift Örgülü Dağınık Topuz

Saç örgü modelleri, trend saç stilleri arasında son dönemlerin en ilgi çekici ve havalı modellerindendir. Topuz modellerinde de genellikle her stiline dahil edilebilir özelliğe sahiptir. Aynı şekilde ensede dağınık topuz modelleri içinde denenebilir. Saçlarınızı örerken, salaş şekilde örmeniz gerekir. Her iki taraftan da ince saç tutamlarınızı örün. Daha sonra saçlarınızı yukarıda topuz yapın, topuzdan kalan saçlarınızı da maşa ile dalgalandırabilirsiniz.

[haber id=”29697″]

Döngülü Dağınık Topuz

Farklı ve tarz görünmeyi sevenler için, döngülü dağınık saç topuzu hoş bir tercih olabilir. Öncelikle saçlarınızı saç köpüğü ile dalgalandırın. Ardından saçlarınızı burarak şık ve dağınık bir topuz görünümü verin. Döngülü dağınık topuz stilini, çeşitli ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gelin saç modelleri arasında da özellikle tercih edildiğini belirtebiliriz.

Abiye Topuz Saç Modeli

Ensede dağınık topuz modelleri, özel günlerde de dikkat çeken saç stillerindendir. Kusursuz bir görünüme kavuşmanız için, şık ve dikkat çekici olmanızı sağlayan bu topuz modelini tercih edebilirsiniz. Düşük hafif dağınık topuz modelinin, uzun yan dalgalı perçemler ile buluşmasını sağlayan bir saç stilidir. Topuz modeli düşük şekilde yan bölümünde ya da arka tarafta kullanabilirsiniz. Bu saç stili ile doğal bir makyaj da oldukça çekici ve doğal güzelliğinizi yansıtmanıza yardımcı olur.

Ensede Topuz

Klasik Ensede Topuz Modeli

Abiyeler ile ya da farklı ortamlarda klasik ense topuz modelini deneyebilirsiniz. Hafif kabartılmış saçlarınızı, düz şekilde ensede toplayarak topuz stili verilir. Balyajlı saçlarda da hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Örgülü Trend Abiye Topuz

Örgülü saçlar ve dağınık topuz modelleri dikkat çeken modellerdir. Bir araya geldiğinde ise daha havalı ve hoş görünmenizi sağlar. Örgü detayını genellikle her saç modeline dahil edebilirsiniz. böylece gizemli ve şık görünmenize pratik bir şekilde yardımcı olacaktır. Aynı şekilde ensede dağınık topuz modelleri ile de şık görünmenizi sağlar. Saçlarınızın her iki yan tarafından olacak şekilde iki örgü oluşturun. Tabii gevşek olmasına dikkat edin. Ardından örgüleriniz ile açıkta kalan saçlarınızı aynı anda toplayın ve topuz oluşturun. Hafif gevşek olmasına dikkat edin. Ensede topladığınız saçlarınız ve yanlardan görünen örgü detayı hoş görünmenizi sağlar.

[haber id=”32782″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.