Kadın ve Moda

Alttan Topuz Modelleri

01.03.2021
Alttan Topuz Modelleri

Topuz saç modelleri, günlük hayatın içinde ya da özel günlerde tercih edilen modellerdendir. Günümüzde baktığımızda birbirinden özel ve şık topuz modellerinin olduğunu görüyoruz. Günlük hayatınızda daha özensiz ve pratik topuz modelleri tercih edebilirsiniz. Fakat tabii özel günlerinize daha özenli modelleri deneyebilirsiniz. Alttan topuz modelleri de bunların arasında yer alır. Hem günlük hayata hem de özel günlere uyumlu modelleri bulunur.

Şık Alttan Topuz Modelleri

Günlük hayatınızda, iş ya da katılacağınız herhangi bir ortamda dikkat çekmek adına, hoş bir topuz modelini tercih edebilirsiniz. Topuz modelleri kendine özgü görünümleri ile kombinlerinizi tamamlayıcıdır. Hoş ve şık bir kıyafet kadar, saç modeli de dikkat çekici özelliğinizi yansıtmanız için önemlidir. Attan topuz modelleri arasından pratik olan modelleri günlük hayatınızda deneyebilir ve gününüze farklı bir hava katabilirsiniz. Gece programlarınız ya da özel günlerde ise topuz modellerine saç aksesuar detayı ekleyerek daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Birbirinden özel ense topuz modelleri, bu açıdan size yardımcı olacak güzelliğe sahiptir.

Yeni Alttan Topuz Modelleri

Başlıklar

Dikkat Çeken Alttan Topuz Modelleri

Günlük hayatınızda topuz modelleri denemek istiyor ama fazla ağır kaçtığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü günün her saatine ve ortama uyum sağlayabilen saç modelleri var. Sizlere sunduğunuz topuz modellerini günlük hayatınızda da deneyebilirsiniz. Alttan topuz modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Saçlarınızın orta ya da uzun boylarda olması önemli değil. Saç boyunuzda göre uyum sağlayabilen topuz modelini tercih edebilirsiniz. Ayrıca yarım topuz saç modellerini de deneyebilirsiniz.

Alttan topuz modelleri ile ense topuz modelleri aynıdır. Bu modellerde saçlar tamamen arkaya çevrilir ve ensenin üzerinde; dağınık ya da sıkı bir topuz modeli elde edilir. Tabii bu nokta da yüz hattınıza göre uyumlu ve şık bir saç modeli olması önemlidir.

Ters Örgü Alttan Topuz Modelleri

İkiz Topuz Modeli

Alttan topuz modelleri arasında yer alan ikiz topuz; tarz bir görünüm elde etmenize yardımcı olurken, gençliğin ışıltısını da yansıtır. Katılacağınız ortama göre, saçlarınıza ikiz topuz modeli verebilirsiniz. Nemli saçlarınızı, başınızın en sol noktasından ayırın. Ayrımı sabitlemek adına saç spreyi kullanabilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı kurutun. Saç tutamlarını arkaya atın ve ortadan iki eşit şekilde ayırın. İki saç tutamını da farklı lastik tokalar ile toplayın. Her iki tutamı da sıkı bir şekilde, kulak hizanızda sabitleyerek döndürün ve düğüm atar şekilde şekil
verin. İki topuzun da simetrik olmasına dikkat edin. Sonra tokalar ile sabitleyin.

Son Trend Alttan Topuz Modelleri

Düşük Topuz Modeli

Ön taraftan ciddi bir hava veren düşük topuz modeli, arka taraftan ise salaş bir görünüme sahiptir. Bu nedenle spor ve rahatlığı ile günün her saatinde tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Saçlarınızı parmaklarınızla arkaya doğru tarayın. Daha sonra aşağıdan lastik toka ile toplayın. Kuyruğunuzun sonundan döndürmeye başlayın ve dağınık şekilde düğüm atın. Saç uçları topuzun dışında kalması gerekiyor. Ardından tel tokalar ile topuzunuzu sabitleyebilirsiniz.

Burgulu Topuz Modeli

Burgulu topuz modeli günün her saatinde deneyebilirsiniz. Pratik ve şık bir görünüme sahip olan burgulu saç modelini denedikten sonra, sürekli yapmak isteyebilirsiniz. Saçlarınızın tamamını ensenizde toplayın. Ama yan bölümdeki saçları bırakın. Ardından topladığınız atkuyruğu saçlarınızı, saç lastiğinin arkasından geçirin. Bu işlemi saçlarınızın fazlalığına göre tekrarlayın. Saçların görünümün burgu şeklinde olmasına dikkat edin. Burgu yanlarda bıraktığınız saçları da toplayın ve aynı işlemi yapın. En son tel tokalar ile topuzu sabitleyebilirsiniz.

[haber id=”40085″]

Pratik Ense Topuz Modeli

Saçları uzun olanlar için bu model oldukça kolay olacaktır. Saçlarınızın tamamını avucunuzun içine alın ve ikiye ayırın. Daha sonra bu iki saç tutamınızı burarak döndürün. Sonra burgu haline getirdiğiniz saçlarınızı ensenizde topuz haline getirin.

Pratik ve Şık Topuz Modeli

Orta boy saçlarınız varsa, kolaylıkla yapabileceğiz bir saç modelidir. Alttan topuz modelleri arasında yer alan bu modeli denemek için; saçlarınızı arka bölümden 3 parçaya ayırın ve ayırdığınız saçları burarak topuz görünümü verin.

Sevilen Alttan Topuz Modelleri

Dağınık Topuz Modeli

Dağınık topuz modellerin, birden farklı stili vardır. Ama alt ense bölümünde bu modeli deneyebilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı ikiye ayırın ve ayırdığınız saç tutamlarını alt bölümde toka ile toplayın. Daha sonra bu tutamları burun ve dağınık topuz görünümü vererek alt bölümde toplayın.

Saç Bandı ile Topuz Modeli

Bu sezon moda olan bir saç modeli de saç bandı ile topuz modelidir. Özellikle yaz ve bahar mevsiminde yakışan bir saç modeli olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle saçlarınızı atkuyruğu yapın ve saç bandınla sabitleyin. Daha sonra saç bandının uçlarını da at kuyruğuna ekleyin ve saçlarınıza topuz görünümü verin. Son olarak da atkuyruğunun ucunu tel toka ile sabitleyin.

Yan Örgülü Topuz

Örgülü saç modelleri her sezon trend saç modelleri arasında yer alır. Aynı şekilde topuz modellerine de örgü detayı eklendiğinde daha havalı ve tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu modelde saçlarınızın hacimli görünmesi için, topuz süngeri kullanabilirsiniz. Saçlarınızın yan bölümünden bir tutam saç alarak, hacimli şekilde örün. Diğer bölümde kalan saçlarınızı ise arka tarafta ense bölümünde topuz süngeri ile toplayın. Daha sonra yan örgüleriniz ile topuz için ayırdığınız saçları birleştirin ve topuz modeli verin. Alttan topuz modelleri arasında yer alan yan örgülü topuz modelini, gündüz kullanabileceğiniz gibi gece programlarınıza da şıklık katacaktır.

[haber id=”29697″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar