Kadın ve Moda

En Güzel İğne Oyası Modelleri

10.05.2014
En Güzel İğne Oyası Modelleri

Türk kadınının örgü markası olarak bilinen iğne oyası modelleri ile sizlerle yine buluşmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu vesile ile sizlere en güzel iğne oyası modellerini yazarak görsellerini bir araya getirmeye çalıştık. Anadolu kadınının el emeği göz nuru örgü işlerinin en başında gelir iğne oyaları.

Bir çok bayan iğne oyası modelleri örerken bir çok bayansa internette iğne oyası nasıl yapılır? sorusunu soruyor. Örgü işinden biraz anlayan biri bilir ki iğneler ile küçük küçük düğüm tekniği ile yapılan iğne oyası belli bir süre daha örüldüğü zaman bilindiği halini yani son hali olan iğne oyası modeli oluşuyor. Farklı teknikler ile farklı modeller de ve renklerde iğne oyaları örmek oldukça kolaydır.

Bu çeşitlendirme içerisinde çiftli sarma iğne oyası ve teklif sarma iğne oyasından bahsedebiliriz. tekli sarma ile kumaşa batırılan iğnenin üstüne ipliğin sağdan sola çevrilmesi ile halka oluşturularak yapılır. Bu şekilde atılan ilmekler tekrarlanarak sıra tamamlanır ve istenilen iğne oyası örülmüş olur.

Bu iğne oyası örnekler nerelerde kullanılır? sorusunun cevabını verecek olursak bildiğiniz gibi bayanlar için vazgeçilmezler arasında olan yazmalar, masa örtüsü, tülbent modelleri, eşarplar ve aksesuar modellerinde fazlaca kullanılmaktadır.

En güzel iğne oyası modelleri için bakınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. yağmur dedi ki:

  iğne oyası modellerini o kadar çok beğendim ki bilemezsiniz.

 2. burcu dedi ki:

  yasmak kenarı örneği çok hoşuma gitti.

 3. demet dedi ki:

  yazma kenarı örneği ve iğne oyası örneğinden bende başlayacağım çünkü harika örnek modelleri var.

 4. gamze dedi ki:

  fular iğne modelini çok beğendim.

 5. yeliz dedi ki:

  iğne oyası çanta modelinin fiyatını öğrenebilir miyim acaba.

 6. buket dedi ki:

  iğne oyası fular çok hoşmuş hemen oyasından örmek isterim

 7. cemre dedi ki:

  çok şahane iğne oyası örnekleri var herkese tavsiye ederim.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar