Kadın ve Moda

Bayan Yelek Modelleri ve Örnekleri 2019

Bayan Yelek Modelleri ve Örnekleri 2019

Kendi şıklığını tamamlamak isteyen bayanlara bir seçenek daha var. Sade bir kıyafetinizi kendi tasarladığınız bir yelekle daha şık daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Veya soğuk kış günlerinde ellerinizle öreceğiniz bir yün yelekle ısınabilirsiniz.
Şık bir görünüm verdiği gibi sizleri soğuk kış günlerinde sıcacık tutacak olan örgü yelek modellerini kendi tercihinize ve zevkinize göre renk renk model model örüp üzerini yine düzenleyebilirsiniz.

İsterseniz bir kemer yardımıyla hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Yaka kısmına geçireceğiniz bir peluşla şık hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Boyunu biraz daha uzun örerek tunik şeklinde taytlarınızla kullanırken göğüs altına kadar örerek bolero olarak da örerek örgü yelek modelleri oluşturabilirsiniz. Her şey sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza kalmış.

Bu yılın yelek modellerinde sade fakat canlı renkler ön plana çıkmaktadır. 2019 yılı yeleklerinde kullanılan modeller arasında ajurlu veler, serpme çam ağacı, dalgalı ajur örgü, haroşalı basamaklar, bükmeli çiçekler, kıvrımlı yollar, ağaçlı modeller bulunmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da düz olarak örülen yeleğin üzerine ekstra yapılan çiçeklerin veya figürlerin monte edilmesi de tercih edilen bir türdür.

Başlıklar

Örgü Neyle Yapılır

Yelek örmede bayanlar şiş ve tığı tercih etmektedir. Yeni nesil tığ ve şişin dışında farklı araçlar kullansa da annelerimizin en çok kullandıkları şiştir. İpin kalınlığına göre 2’den başlayıp daha kalınına doğru sıralanan tığlarla yelekler örülmektedir. Yelek soğutan korunmak amacıyla örüldüğü için genellikle kalın ipler tercih edilir. İplerin üzerinde kaç numaralı tığ veya şiş kullanılması gerektiği belirtilir. Yeleği örerken ipin üzerindeki tavsiyeye uymak modelin daha güzel durmasını sağlayacaktır. Diğer türlü istenilen güzellik ve şıklık yakalanamayabilir.

Örgü Modelleri Seçimi

 

Eskiden annelerimizin ördüğü yeleklerin modelleri genelde aynıydı. Önden düğmeli olarak yapılan modellerde çeşitlilik biraz azdı. Çünkü insanlar modellerini çevrelerinden görüp çıkarmaktaydı. Günümüzde ise internetin olması çeşitliliğin artmasına neden oldu. Yan komşumuzda göremediğimiz modelleri internetten görüp çıkarma imkanı sunulmaktadır. 2019 yelekleri sadece önden düğmeli değiller. Anneler veya yaşlı teyzeler genellikle şişle örülmüş düğmeli modelleri kullansa da gençler kendi tasarımları harika yelekler üretmektedir. Kruvaze modeller, önden bağlamları modeller veya hiç düğmesiz modeller bulunmaktadır. Düğmesiz modeller deri kemer veya metal kemerlerle kombin yapıldığında çok şık durmaktadır. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. ziynet45 dedi ki:

  en baştan dördüncü dantel yelek modeli çok güzelmiş. o resimdeki dantel yelek örneği hazır mı yoksa elde örme mi? bilgi veriseniz nerde satılıyorsa kesinlikle almayılım gerçekten çok şık ve güzel. yelek modelleriniz de çok güzelmiş ayrıca

 2. tülay dedi ki:

  dekolteli bayan yelek modeli çok hoşuma gitti. beyaz askılı yelek modeli süper

 3. esra12 dedi ki:

  ilk sıradaki dördüncü beyaz dantel yelek modeli çok güzel ve çok şık duruyor. acaba elde örme bir yelek örneği mi yoksa hazır bir yerde satılıyor mu o dantel yeleği almak istiyorum yardımcı olur musunuz

 4. leyla23 dedi ki:

  daha kalın ipten yapılmış kışlık yelekler den yokmu acaba

 5. aygüle dedi ki:

  dantel yelek modellerinizi çok beğendim satış yapıyor musunuz

 6. buşra dedi ki:

  bayan yelek çeşitlerinden birinci ikinci ve üçüncü örgü ve tığ işi modellerinin fiyatlarını öğrenebilir miyim.

 7. ceren dedi ki:

  çok güzel yazlık ve kışlık örgü modelleri var fiyatlarını öğrenmek istiyorum. Hatta yapılışlarını öğrenmek istiyorum.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar