Kadın ve Moda

Doğumdan Sonra Cinsel İsteğinizi Arttırabilecek Öneriler

Doğumdan Sonra Cinsel İsteğinizi Arttırabilecek Öneriler

Kadınların doğum yaptıktan sonra karşılaştıkları problemlerden biri de maalesef cinsellik konusunda isteksizlik… Bu dönemin geçici olması veya kısa sürmesi için erkeğe ve kadına çok iş düşüyor. Bu yazımızda bu durum hakkında bilgiler ve öneriler vereceğiz.

Bebeğinizi sağlıklı bir şekilde doğurdunuz ve hayattaki en memnun halinizi yaşıyorsunuz. Karşılaştığınız tek sorun ise cinsel isteksizlik. Bu noktada kendinizi eşinize karşı soğumuş veya uzaklaşmış hissedebilirsiniz. Ya da cinsel birliktelik istemiyorsunuz. Bu normal bir his endişelenmeyin. Elbette bebek doğduktan sonra cinsel yaşamınızı canlandırabilirsiniz. Öncelikle bu durumun sebeplerini görelim.

Başlıklar

Doğumdan Sonra Bu İsteksizliğin Sebebi Nedir?

1. Bebek doğduktan sonra kadınların vücudunda hormonal değişimler olur ve bu cinsel isteğe engel olabilir.
2. İlk düşündüğünüz bebeğinizin gereksinimleridir ve beyin sadece küçük meleğinize odaklanmıştır.
3. Yorgun ve uykusuz düşmeniz de sebeplerden biridir.
4. Doğum sonrası bebeğe, halinize alışamamanız bir nevi bazı annelerde görülen depresyon.
5. Doğum yapan kadının eşine güzel gelmediğini düşünmesi kadını cinsellikten uzaklaştırır.
6. Annelik hissinin cinsel hissin önüne geçmesi.
7. Annenin emzirme döneminde salgıladığı hormondan dolayı vajinal ağrı ve kuruluk hissetmesi.
8. Doğum gerçekleştikten sonraki süreçte cinsel ilişkinin acılı olması

Erkekten Nasıl Davranması Beklenir?

Lohusalık annenin doğumdan sonra vücudunun yenilendiği, kendini bebeğe alıştırdığı dönemdir. Bu dönem kişiden kişiye göre değişse de yaklaşık 40 gün sürer. Bu süreçte erkeğin eşine destek vermesi kadının yeni hayatına alışması için çok önemlidir.

Erkeklerin kadına bu dönemde hoşgörü,sevgi,saygı ile yaklaşması gerekir. Erkeğin eşini cinsel hayatı olmamasına rağmen sevmesi kadının kendine ve eşine güvenini sağlar. Bu yeni dönemin sıkıntılarını çabuk atlatmasını sağlar. Eşinden uzaklaşma bazen erkeklerde de görülebilir. Erkekler de bebek dünyaya gelince cinsel hayattan uzaklaşır. Çünkü kadının isteksizliğini gören erkek dışlandığını görerek mutsuz olabilir.

Eşlere Tavsiyelerimiz

Cinsellik noktasında mutluluğun şartı karşılıklı sevgi,saygı ve eşler arası iyi bir iletişimdir. Eğer eşler arası karşılıklı güven, dürüstlük ve paylaşım varsa mutlu bir cinsel yaşam da olur.
Yaşanılan her sıkıntı konuşularak çözümlenirse sorunlar hemen aşılır.

Tavsiyelerimizden biri de eşlerin doğumdan sonraki 6 hafta içinde cinsel ilişkiye girmemesi konusunda. Bu konuda doktora da danışılarak cinsel yaşamlarına eşler dönebilirler.
Ayrıca kadının doğum sonrası cinsel isteksizliği 3 ay sürebilir. Eğer devam eden isteksizlik olursa bu durum psikolojik olabilir. Çünkü kadınlar beklediği ilgi, yakınlığı göremeyince eşinden soğuyabilir. Kendi vücudunu beğenmeyen kadınlarda da bu durum yaşanabilir. Bu yüzden kadın doğum uzmanından veya ruh sağlığı uzmanından cinsel noktada destek alınabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar