Kadın ve Moda

Çil Maskesi

28.11.2015
Çil Maskesi

Çil maskesi hakkında doğal önerilerimize geçmeden hemen önce küçük bazı bilgileri de paylaşmak istiyoruz.

Başlıklar

Çil Nedir?

Çil, bazı insanların tenlerindeki yatkınlığa bağlı olarak; güneş ışınları ile cildin deforme olması ve bir nevi küçük yanıklar şeklinde tanımlanabilecek olan duruma, vücudun koruma mekanizmasına bağlı olarak tepki vermesiyle ortaya çıkan melanin pigmentinin yoğun birikmesi sonucudur. Çillerin genel olarak güneşin fazlaca görülmekte olduğu aylarda ( yaz ve ilk bahar) artış göstermesi beklenmelidir.

Çil Tedavisinde Uygulamalar

Çil tedavisi için hem tıbbi müdahaleler hem de doğal çözümler mevcuttur. Tıbbi olarak denenen metodlar arasında, lazerle tedavi ve dondurarak tedavi şeklinde örnekler bulunmaktadır. Doğal çözümler arasında ise bir çok çil maskesi yer alır. Burada unutulmaması gereken konu, doğal maskelerle kalıcı olarak bir tedavinin sağlanamayabileceğidir. Bu nedenle maskelerin belirli aralıklarla tekrar edilmesi gerekebilmektedir. Aşağıda çiller ve güneş lekeleri için faydalı olabilecek bir maske yer almaktadır.

Çil maskesi;

Çil maskesi için limonun c vitamini ve bu vitaminde bulunan antioksidan özelliğinden faydalanılabilir. Limonla beraber, elma sirkesi bir karışım haline getirilir. Daha sonra ise pamuk yardımı ile yüze uygulanır. Genelde gece boyu yüzde kalması uygun olabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken, hassas cildi olanlar ve bu maskenin uzun süre cildinde kalmasından rahatsız olanlar için yarım saat maske yüzde kalabilir. Daha sonra ise yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yine dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise, limonun ciltteki duyarlılığı arttırabilecek olmasıdır. Bu nedenle yıkadıktan hemen sonra, güneşten koruyucu kremler ve nemlendiriciler sürülmelidir. Bu nedenle maskenin akşam ve gece yapılması daha uygundur. Çok daha hassas ciltler için ayrıca yoğurt ve bal ile limonun karıştırılıp uygulanması da uygun olabilir.

cilt maskesi çil

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar