Kadın ve Moda

Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu

03.02.2022
Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu

Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu

Burun küçültme egzersizleri işe yarıyor mu? Güzellik ve bakımın yanı sıra, kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayan estetik değerleri de öne çıkar. Burun küçültme egzersizleri tamda bu noktada devreye girer! Estetik operasyonun en çok yapıldığı bölge ise burundur. Burnu kemerli, büyük ya da burun ucu düşük olanlar, estetik operasyonları ile istedikleri görüntüye kavuşabiliyor. Ama tabii herkes ameliyat yaptırmak istemeyebilir. Bu adımda ise buruna şekil vermek daha küçük görünmesini sağlamak adına, egzersiz hareketleri gündemde.

Peki burun küçültme egzersizleri işe yarıyor mu, dikkatli ve düzenli yaptığınız takdirde değişimlerle karşılaşabilirsiniz. Tabii şöyle düşünün, spor hareketleri yapılan egzersizlere göre; vücudun bölgesel ya da genel olarak, hücrelerin ve kasların çalışmasını sağlar. Böylece de nasıl vücudunuz sıkılaşıyorsa, burun bölgenizde de bu etkileri görebilirsiniz. Fakat estetik operasyondaki gibi sonuç beklemenizde yanlış olur.

Evde Burun Küçültme Egzersizleri

Doğal Burun Küçültme Egzersizleri ve Aparatı

Burun küçültme egzersizleri düzenli uygulandığında etkili sonuçlar verir. Kaliteli sonuçlar için, düzenli bir şekilde uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca yardımcı olması için, burun kaldırma ve küçültme aparatı da kullanabilirsiniz. Güvenilir bir şekilde online olarak temin edebilirsiniz. Egzersizlerinizle beraber, aparatı da kullanarak, doğal bir şekilde burnunuzu küçültebilirsiniz. Düzenli kullanım sonrasında oldukça başarılı sonuçlar alındığına dair, çeşitli yorumlara da internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda, burun küçültme egzersizleri işe yarıyor diyebiliriz.

[haber id=”2738″]

Burun küçültme aparatını, düzenli bir şekilde günün belli saatlerinde takın ve her gün kullanın. Aynı şekilde burun küçültme egzersizleri de uygulayın. Etkilerini yaklaşık üç ay sonra görebilirsiniz. Ama tabii burnunuzun yapısına göre kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Hedeflediğiniz ve sizi tatmin eden, küçültme boyutuna ulaşana kadar kullanmaya devam edebilirsiniz. Unutmayın düzenli uyguladığınız takdirde net bir sonuç elde edebilirsiniz.

Egzersiz İle Burun Küçültülür Mü

Burun Küçültme Egzersizleri ve Uygulaması

Burun yapısının çoğunluğunu, kıkırdak doku oluşturur. Kıkırdak dokunun, vücudumuzun genel hatlarını oluşturan kaslardan dahi daha çabuk şekil aldığını söyleyebiliriz. Düzenli spor yaptığınızda, kaslarınız yoğunlaşır ve vücut hatlarınızın değiştiğini görürsünüz. Aynı şekilde egzersiz hareketleri ile nasıl kol kası ya da vücut genelinde kas yapabiliyorsanız. Burun bölgesinde de yaptığınız doğru egzersiz hareketleri ile burnunuza şekil verebilirsiniz. Fakat bu noktadaki tek fark, burun kıkırdak dokusunun aldığı şekil kalıcıdır. Ama kasların aldığı şekil yaklaşık üç ay sürer. Akabinde spor yapmayı bıraktığınızda kaslarınız gider. Ama burun kıkırdak dokusundaki şekil kalıcı olur. Bu nedenle yaptığınız egzersizler sonrası ulaştığınız şekil kalıcı olacaktır. Egzersizleri doğru ve düzenli uygulamanız bu açıdan önemlidir. Bu gibi etkenleri göz önüne aldığınızda, burun küçültme egzersizleri işe yarıyor mu şeklindeki aklınıza takılan sorunun yanıtını net olarak alabilirsiniz.

Burun Küçültme Egzersizleri

Burun küçültme eğersizleri ile doğal bir şekilde, burnunuzda oluşan sarkma ve düşme gibi durumları önleyebilirsiniz. Böylelikle daha dik ve küçük bir burun yapısına sahip olabilirsiniz.

Egzersiz İle Burun Küçültme

Doğal burun küçültme egzersizleri şöyle:

• Masaj: Her iki elinizin, orta parmağıyla; burnun üst kısmından kaş bölgenizin başladığı alana kadar hafif baskı yaparak masaj yapın. Yaklaşık 5 dk. boyunca uygulayın. Her gün sabah ve akşam düzenli bir şekilde uygulamanız gerekir.

• Burun deliklerini kapatma: Başparmağınızla, önce sağ burun deliğinizi kapatın daha sonra sol burun deliğinizle nefes alın. 5 saniye nefesinizi tutun ve sonra bırakın. Daha sonra, sol burun deliğiniz içinde aynı hareketi uygulayın. Sabah ve akşam, beşer defa uygulamanız gerekir.

• İşaret-orta parmağınızı, burnunuzun yanlarına koyun ve dudaklarınızı ileriye doğru gerdirin, parmaklarınızı ise elmacık kemiğine doğru gerdirin. 3 dakika boyunca bekleyin. Her gün sabah ve akşam uygulayın.

• İşaret-baş parmağınızın ucuyla, burun derinizi hafifçe yukarıya doğru çekin. Hafif bası uygulayarak yapın. 5 dakika boyunca, her gün sabah ve akşamları uygulayın.

• Başparmak-işaret parmağınızla, burun bölgenizin üst tepe noktasını çekerek 3 dk. masaj yapın. Her gün sabah ve akşamları uygulayın.

Egzersiz Yaparak Burun Küçültmek Mümkün Mü

• Miktar yağlı parmaklarınızla, burnunuzun üst kısmından başlayarak, dairesel hareketlerle yavaş bir şekilde masaj yapın. Böylece kıkırdağın incelmesine ve şekillenmesine sağlanır. Kıkırdağa hafif bir şekilde baskı uygulayarak yapın.

• Parmağınızla sağ burun deliğinizi tıkayın, sol kısımdan nefes alın. 5’e kadar sayın ve nefesinizi tutun. Yaklaşık bir saniye sonra, nefesinizin tamamını verin. Hareketi tekrarlayın. Daha sonra, diğer burun deliğinizi tıkayın. Aynı işlemi tam tersi şekilde uygulayın. İki burun deliğiniz içinde, 7.5 dakikadan toplam 15 dakika bu egzersizi yapın.

• Gülümseyin, sonra burun içindeki kasların yardımıyla, burnunuzu yukarı doğru hareket ettirin. Her gün 30 set yapmanız yeterli olacaktır.

• Bir elinizin, iki parmağıyla burnunuzu ortadan sabitleyin. Diğer elinizin bir parmağıyla da burun ucunu geriye doğru itin. Ağzınız kapalı iken yutkunuyormuş gibi, hareketler yapın. Gün içinde 20 ya da 30 defa tekrarlayın.

• Burun deliklerinizin iki tarafına, işaret parmaklarınızı yerleştirin ve bastırıp bırakın. Bu egzersiz, bir halter egzersizi gibi çalışır ve burnun sarkmasını önler.

• Bir elinizin iki parmağıyla burnunuza sabitleyin. Burun ucuna, işaret parmağınızı yerleştirin ve hafifçe yukarı bastırıp bırakın. Egzersizi yaparken, nefesinizi sabitleyin ve egzersizi gün içinde 2 defa, 35 set yapabilirsiniz.

• Egzersiz hareketi olarak tanımlanmasa da, buzun da etkisi vardır. Burun küçültme egzersizleri sonrasında, burun bölgesinde oluşabilecek morluk-şişlik gibi durumların önlenmesini sağlar. Egzersiz hareketleri yaptıktan sonra, olası durumları önlemek adına burnunuzun üzerine buz koyabilirsiniz.

Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu

 Egzersizle Burun Düzelir mi?

Son zamanlarda dikkat çekici bir konu da egzersizle burun düzeltme işlemleridir. Böyle bir uygulama var mı yok mu soruları yanıt bekliyor. Evet, uygun egzersizlerle burundaki ufak eğrilikler düzelebilmektedir. Yüz yogasındaki bazı özel egzersizler ile şişkin bir burun daha ince bir görünüme kavuşabilir.  Fakat kemerli burun yapılarında estetik operasyon dışında bir yöntem bulunmamaktadır.

[haber id=”43304″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.