Kadın ve Moda

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

17.10.2019
Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Her renk herkeste aynı sıcaklığa ve çekiciliğe sahip değildir. Renklerin uyumu giyimde olduğu kadar, saç renginde de önemlidir. Ten renginize uyum sağlayan bir saç rengi ile daha hoş görünebilirsiniz. Ama ten renginize uyum sağlamayan bir saç rengi, sizi olduğunuzdan daha yaşlı ya da bakımsız gösterebilir. Bu gibi nedenler ile buğday tene yakışan saç renkleri önerilerimiz doğrultusunda sizlerde, zevkiniz dahilinde bir seçim yapabilirsiniz. Buğday ten rengi; orta koyuluğa sahip bir cilt tonu olduğundan, çok açık renkler yerine koyuya yakın renkleri tercih edebilirsiniz.

Buğday Tenlilere Yakışan Renkler

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Küllü Kahve:

Doğal bir görünüme sahip kahve tonları, genel olarak her cilt tonuna yakışır. Buğday ten rengine de oldukça yakışan kahve tonlarının özellikle, gri yansımaları olan küllü kahve rengini tercih edebilir ve ten renginizle ışıltılı bir büyü oluşturabilirsiniz.

Bakır Kızıl-Kızıl Tonları:

Kızıl tonları da buğday ten renginize yakışan, hoş bir görselliğe sahip olmanıza yardımcı olan renk tonlarına sahiptir. Özellikle bakır kızılını deneyebilir ve çekiciliğinizi üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Böylece, girdiğiniz her ortamda da dikkat çekici bir görünüme sahip olursunuz.

Buğday Tenlilere Yakışan Renkler 2019

Mavi Siyah Saç Rengi:

Mavi yansımaları bulunan siyah saç rengi, mavi ışıltısı ile hem tarz sahibi olmanızı hem de cildinize ışıltı katmanıza yardımcı olur. Buğday ten rengine yakışan renkler kapsamında, tarzını değiştirmek isteyenler adına hoş bir seçim olabilir.

Siyah Saç Rengi:

Doğal saç renklerinden olan siyah rengini de buğday tenlilere yakışan saç renklerindendir. Buğday ten renginize siyah saç renginin hoş bir şekilde, uyum sağlayacağını söyleyebiliriz. Parlak ve ışıltılı olan renklerini deneyebilirsiniz.

2019 Buğday Tenlilere Yakışan Renkler

Sütlü Kahve Saç Rengi:

Kahve tonlarının geniş yelpazesi, buğday tenlilere yakışan renkler listesindedir. Ama özellikle daha açık bir buğday tenine sahipseniz; sütlü kahve gibi açık tonlarını deneyebilirsiniz.

Fındık Kabuğu:

Fındık kabuğu saç rengi hafif ışıltılı ve kumral renk nüansları içerir. Ayrıca buğday tene yakışan saç renkleri listesinde, trend renkler arasındadır. Hoş ve farklı bir görünüme sahip olmak için, buğday ten renginize, ışıltılı fındık kabuğu rengini deneyebilirsiniz.

Buğday Tenlilere Yakışan Renkler 2020

Altın Kahve:

Buğday ten rengine yakışan renkler listesi oldukça fazladır. Önemli olan ten rengi ve cilt alt tonunuza göre doğru bir seçim yapmanızdır. Özellikle soluk ve mat bir buğday ten rengine sahipseniz, altın yansımalarına sahip altın kahve tonunu deneyebilirsiniz.

Mor Tonları:

Mor tonları; stil ve tarz sahibi olmak isteyenler için, özellikle dikkat çekmeyi sevenlere tavsiye edebileceğimiz bir renk tonudur.

Mocha Kahve:

Son dönemlerin trend saç renklerinden olan mocha kahve, saçlarınızın daha parlak ve bakımlı görünmesini sağlar. Özellikle buğday tenlilere hoş bir güzellik katar. Dilerseniz, tüm saçlarınızı mocha kahve yapabilir ya da balyaj, ombre gibi uygulamalar ile saçlarınızın bir bölümünde deneyebilirsiniz.

Buğday Tenlilere Yakışan Ombre Renkleri

Buğday tenlilere yakışan ombre modelleri için tavsiye edebileceğimiz sayısız renk ve model bulunur. Buğday teniniz için; tüm renk tonlarını deneyebilirsiniz. Örneğin, kahve tonlarındaki saçlarınız için; mocha kahve saç rengini deneyebilir ve daha bakımlı bir görünüm kazanabilirsiniz. Farklı bir görünüm arayanlar için, dikkat çekici bakır tonları da ombre modellerinde hoş bir görünüme sahip olacaktır. En çok yakışan ombre renkleri ise; küllü kumral-kahve tonları, mocha gibi aynı rengin farklı nüansları diyebiliriz.

Buğday Tenlilere Yakışan Renkler

Buğday ten rengine yakışan renkler; kırmızı tonları, açık-koyu kahve tonları, bordo tonları ve hafif sarı tonları sizlere yakışacaktır. Giyim alanında, her rengin farklı tonlarını gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz. Ama tabi saç rengi tercihinizde, biraz daha seçici olmanızda fayda vardır. Saç rengi seçiminde; kahve tonlarını, siyah, kızıl gibi tonları tercih etmenizi önerebiliriz.

[haber id=”46306″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.