Kadın ve Moda

Brezilya Fönü Ve Fiyatı

20.07.2013
Brezilya Fönü Ve Fiyatı

Son zamanlarda kuaförlerde veya bayanların konuşmaları sırasında mutlaka duymuştursunuz brezilya Fönünü. Bizlerde bu yazımızda brezilya fönü nedir ve nasıl yapılır bunu paylaştık sizlerle.

Başka bir deyişle brezilya fönü kalıcı fön anlamını taşımaktadır. Günlük hayatın koşturmacası içerisinde fazla zaman ve emek harcamadan bakımlı saçlara sahip olmak isteyen bayanların son zamanlardaki yeni gözdesi diyebiliriz brezilya fönü için.

Brezilya fönü aslında saçlara bir şekilde keratin yüklemesi sonucunda düz ve pürüzsüz saçlara sahip olunmasıdır. Yani aslında saçın yapısında bulunan keratin ile yapılan bir işlemdir. Bu işlemle birlikte keratin eksikliğinden kaynaklanan saçlardaki elektriklenme ve yıpranmış saçlar daha pürüzsüz bir hal alır.

brezilya fönü

Peki, brezilya fönü nasıl yapılır ona bakacak olursak. İçerisinde keratin bulunan özel bir solüsyon ile yapılır. Daha sonra içerisinde bazı kimyasalların bulunmadığı özel bir şampuanla yıkanarak diplerden itibaren iyice taranarak kurutulur. Saçlar kıvırcık veya dalgalı ise düzleştirici yardımıyla düzleştirilir. Daha sonra brezilya fönü keratini saça sürülerek iyice yedirilir. Saçın yapısına veya kullanılan malzemeye göre 20- 40 dakika arasında beklenir.  Brezilya fönü işlemi bekleme süresi dolduğunda tekrar kurutulur. Düzleştirici yardımıyla incecik tutamlar halinde düzleştirilir.

Bu aşamadan sonra brezilya fönünün bekleme süresince bozulan yerler tekrar düzleştirilir. Bu sürede nemden uzak tutulur. Saçlar toplanmaz ve kulak arkasına dahi atılmaz. Brezilya fönünün bekleme süresi iki gündür.  Bu iki günden sonra saçlar yine özel şampuanı ile yıkanır.

Brezilya fönünün fiyatları ise yapılan yerin kalitesine öre değişmektedir. Çok ucuz yapılan bir işlem olmamakla birlikte 100 TL’den başlayıp 500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Belki birçok yerde daha ucuza bulmanız mümkün olabilir fakat daha iyi ve sağlıklı sonuç almak isterseniz brezilya fönünü doğru ve iyi yapan bir kuaföre yaptırmanızı tavsiye edebiliriz.

Tabi brezilya fönüyle ilgili şu küçük ayrıntıyı da atlamamak gerekiyor. Hemen herkes brezilya fönü ile dümdüz saçlara sahip olamayabilir. İşlemi her ne kadar ehline de yaptırsanız. Çünkü her insanın farklı yapıya sahip olduğunu unutmamak gerekir.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.