Kadın ve Moda

Beyaz Tenliler İçin Saç Renkleri

Beyaz Tenliler İçin Saç Renkleri

Başlıklar

Beyaz Tenliler İçin Saç Renkleri

Biz kadınlar olarak canımız bir şeye sıkıldığında ya da moralimizi bozan bir olayla karşılaştığımızda ilk değiştirdiğimiz şey çoğunlukla saçlarımızın renkleri oluyor. Bunu,sadece olumsuz durumlar için de söylemiyorum. Gelecek günler için hazırlandığınız bir düğün, nişan, parti ya da mezuniyet gibi daha sayamayacağım birçok özel gün için de değiştirilecekler listesinde genellikle ilk aklımıza gelen saçlarımızın şekli ve rengi yer alıyor. Pek tabi saç rengine karar vermek de oldukça zahmetli bir süreç. Pembe alt tonlu beyaz tene sahip olabilirsiniz. Yahut sarı alt tonlu beyaz tene sahip olabilirsiniz. Bu durumda saç rengi tercihi sizi oldukça zorlayabilir. Bu yazımızda sizlere hem sarı alt tonlu beyaz tene sahip kişiler için hem de pembe alt tonlu beyaz tene sahip kişiler için saç renklerini ele aldık.

beyaz tenliler için saç renkleri

Hepimiz, herhangi bir kişide beğendiğimiz saç rengini bize de yakışır ümidiyle yaptırırız. Ama çoğu zaman o beğendiğimiz saç rengi, bizim tenimizde bir uyum yaratmaz hatta tam anlamıyla bir fiyasko görüntüsü oluşturur. Gelin sizlere beyaz tenliler için saç renkleri konusunda birkaç tüyo verelim. Sizin için tasarladığımız saç renklerinin beyaz teninizde nasıl duracağına ilişkin bir fikir birliğine varalım.

Cilt Alt Tonları Bizlere Neler Söyler?

Cilt alt tonu ismiyle tabir edilen şey, esasında cildinizin gözle görülen kısmının hemen altındaki pigmentlerdeki çoğunlukta olan renginadıdır. Saç renginizden yaptığınız makyaja, giydiğiniz kıyafetten taktığınız takılara, hatta fondöteninizin rengine varana kadar görüntünüzle alakalı birçok ipucu verirler bize. Genel anlamda üç çeşit cilt alt tonu olduğu biliniyor. İlki soğuk cilt alt tonu olarak ifade edilen pembe veya kırmızıya yakın cilt alt tonu; ikincisi sıcak cilt alt tonu adıyla anılan sarı cilt alt tonu; diğeri ise hem sarının hem de pembenin hemen hemen eşit oranda pigmentasyona sahip olduğu düşünülen nötr cilt alt tonu.

Cilt alt tonunuzu belirlemek ile sizin üzerinizde neyin daha hoş duracağına karar vermek aynı kapıya çıkıyor esasında. Bu yüzden cilt alt tonunuzu nasıl belirlersiniz konusuna kısaca değinmekte fayda görüyorum. Gün ışığından yararlanarak el bileklerinizdeki damarlara bir göz atın. Damarlarınızda, daha çok mavi- mor renkleri belirginse cilt alt tonunuz soğuk yani pembe; damarlarınız daha çok yeşil veya zeytuni renklerini andırıyorsa cilt alt tonunuz sıcak yani sarıdır.

beyaz tenliler için saç renkleri

Mavi ve yeşili hemen hemen eşit oranda gözlemliyorsanız,bu oldukça şanslı olduğunuz anlamına geliyor: Cilt alt tonunuz natüreldir(nötr). Bu da demek oluyor ki saç rengi seçiminde hem sıcak hem de soğuk alt tonlulara yakışan tüm renkler sizde de enfes bir görüntü yaratacak!Zaten beyaz, tek başına birçok rengi taşıyabilecek bir ten rengi olduğundan doğal bir alt tonla kusursuzluğunuz taçlanacak.

Beyaz tenliler için Sarı Saç

Sarı renk oldukça iddialı bir ton olmakla birlikte gözler her zaman üzerinizde olacak demektir. Renkler konusunda zıtların bir arada kullanımı her zaman çekici ve göz alıcı bir sonuç ortaya çıkarır. Beyaz tenliler için saç renkleri seçiminde platin sarısı, küllü tonlar, açık bej tonları size cool bir hava katacaktır. Cilt alt tonunuz pembe olduğu zaman, sarı saç rengiyle zıtlıkların armonisinin tadına tam anlamıyla varacaksınız.

Eğer cilt alt tonunuz sıcaksa ve sarı saç kullanmak istiyorsanız hem saçlarınız hem ten renginiz sarı diye hastalıklı bir görüntü yaratırım endişesine kapılmayın. Uygun bir makyajla, bu sorunun üstesinden gelmeniz tabi ki mümkün.

Kızılın Ateşiyle Ortalığı Kasıp Kavuracaksınız

Beyaz tenliler için saç renkleri arasında belki de sarıdan sonra en göz alıcı tonlar, kızıl tonlarıdır.Kızılın ortaya çıkardığı çekicilik nadide bulunan bir ahenk ve armoni yaratır. Sarı alt tonlu beyaz tenliler, kızıl saçlar kullanarak görünüşlerinde kusursuz uyum yakalayacaklar. Yine pembe alt tonlu beyaz tenliler de yüzlerine ufak bir rötuş yaparak aynı etkiye sahip olabilecekler.

beyaz tenliler için saç renkleri

Kızıl tonların beyaz tenliler için saç renkleri açısından bir diğer avantajı daima parlak ve canlı görünüm sağlamasıdır. Yoğun kızıl, zencefil kızılı, ateş kızılı, morumsu kızıl, mavi kızıl, böğürtlen kızılı, koyu kızıl, tarçın bakırı, şarap kızılı, açık kızıl, kestane kızıl gibi hemen hemen kızılın her tonu teninizde muhteşem bir görüntü oluşturacak.

Doğallıktan Yanayım Diyen Beyaz Tenliler İçin Kumral Tonları

Kumral saç rengi tonları, beyaz tenliler için saç renkleri seçiminde doğal ve masumane bir ifadeye sahip olmak için adeta biçilmiş kaftan. Teninizle bir araya gelen kumralın saf esintisi ile aradığınız natürellikte bir saç rengine sahip olacaksınız. Ek olarak beyaz tenliler için saç renkleri konusunda kolay kullanıma sahip olan kumral tonlarıyla özel günlerde de rahatça şık ve zarif bir görünüm elde edeceksiniz.

Kumral saç renginin küllü tonları ise yüz ifadenize yumuşaklık ve sempatiklik katacak. Ayrıca bu tonlar içerdiği özel pigmentasyonlar sayesinde saçlarınızı daha canlı ve parlak gösterirler. Sık sık akma sorunu yaratmadıkları için, daha az boyatarak saçlarınızın yıpranma payını oldukça azaltabilirsiniz.

Gecenin Karanlığında Işıldayan Yüzler İçin Siyah Saç

Siyah, beyaz tenliler için saç renkleri içinde yüksek kontrast veren bir tondur. Siyah saçın tüm renkleri soğurarak içerisinde barındırma özelliği olduğu için burada cilt alt tonu ayrımına girmeyeceğim. Zira siyah saç, sıcak veya soğuk olsun sanki tüm alt tonlara hitap etmek için yaratılmış. Beyaz tenliler için saç renkleri arasında en sert ve seksi görünümü elde etmek için siyah tonları kaçırmayın.

Marjinal ve ilginç bir seçim yapmak isterseniz mavi–siyah; çarpıcı ve göz alıcı parlaklık için gece siyahı; rock n roll tarzımı siyahla tamamlamak istiyorum diyorsanız küllü siyah; doğal ve yumuşak bir görüntü için ise kadife siyahı tonları önerilerimiz arasındadır.

Kahvenin Kokusu Saçlarınızdan Hissedilecek

Kahverengi tonları; her ten rengine kolay uyum sağladığı gibi beyaz tenliler için saç renkleri içinde de rahatlıkla kullanıma uygundur. Doğal görüntüsü beyaz teniniz için mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır.

beyaz tenliler için saç renkleri

Çikolata kahve, sütlü kahve, kızıl kahve, bal kahve, altın kahve, altın sarısı ombre kahve tonlarını sıcak veya zeytuni alt tona sahip beyaz tenliler daha çok tercih etmeliler. Soğuk alt tona sahip açık tenli kadınlar ise sarı ışıltılı kahve, orta kahve, küllü kahve gibi pembe alt tonu dengeleyici renkleri kullanarak kontrast yakalayabilirler.

Renkli Kişiliğinizi Saçlarınızla Yansıtabilirsiniz

Uçuk tonlar; saç rengi değiştirmede oldukça radikal kararlardır. Ama dönüşü kolay olduğu için denenebilir. Beyaz tenliler için saç renkleri içinde ise uçuk saç renklerini nispeten daha uygun taşıyacak niteliklere sahip kişiler açık tenlilerdir. Toz pembe, açık turuncu, lila, eflatun, gri ve yavru ağzı gibi renkler daha çok sarı alt tonlu beyaz tenliler için; bebe mavisi, turkuaz, parlament mavisi, koyu mor, su yeşili, mürdüm, çivit mavisi gibi renkler ise daha çok pembe alt tonlu beyaz tenliler için uygun bulunuyor.

Patlıcan Moru Beyaz Tenliler İçin Oldukça Marjinal ve İdeal

Saç renkleri arasında alışılmışın dışında bir ton ise patlıcan morudur. Bu renk için yaygın yanlış bir inanış ise koyu saç renklerine uygulandığında kendini belli etmeyeceği yönünde. Bu kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir!

Koyu saçlara sahip beyaz tenliler için saç renkleri arasında göz kamaştırıcı bir tercihtir ve teninizde, ahengi ve marjinalliği bir arada sunan bu renk, doğru boyalar kullanıldığında en koyu renkli saçlarda bile kendisini oldukça belli edecektir. Üstelik patlıcan moru saç rengiyle hem kızılın ateşini hem de morun verdiği parlaklığı bir arada elde edeceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.