Kadın ve Moda

Bayanlar Mülakatta Nasıl Giyinmeli?

18.08.2013
Bayanlar Mülakatta Nasıl Giyinmeli?

Mülakat konusunda bayanlar mülakatta nasıl giyinmeli ve erkekler mülakatta nasıl giyinmeli şeklide daha ayrıntılı bakmak faydalı olacağını düşünerek sizlerle bu yazıyı paylaşıyoruz.

Önceliği her zamanki gibi bayanlara vererek bayanlar mülakatta nasıl giyinmeli sorusunun cevabı ile başlıyoruz.

Daha çok gri, lacivert ve siyah gibi renk tonlarını tercih etmek her zaman lehinize olacaktır. Fakat kahverengi renkten her zaman uzak durmanızı tavsiye edebiliriz.

Takım elbise giyinmek her zaman iyidir. Yani etek ceket veya pantolon ceket giyinmenizi tavsiye ederiz. Ceket içerisine giyeceğiniz uygun ve sade bluz kombinleri yapılmalıdır.

İş görüşmesinin yapıldığı şirkete göre yaz günlerinde ceket çıkartılabilir.  Fakat fazla salaş kıyafetler giyinmekten kaçınmak her zaman iyidir. Salaş kıyafetlerdense daha dar kesimli kıyafetleri tercih ediniz.

Bir de mülakata giderken giyimle birlikte kullanılan çorap, ayakkabı, takı ve saç konusuna değindiğimizde mülakatta nasıl giyinilir sorusunun bayanlar kısmını bitirmiş olacağız.

Bayanların saçları kıyafetlerine göre sade bir biçimde toplanmalı veya düz bir biçimde bırakılmalıdır. Abartılı saçlardan kaçınmak gerekir.

Takı zevkiniz belki renkli kişiliğinizi yansıtmak isteseniz de mülakata giderken fazla taşlı, büyük takılardan uzak durmak iyi olacaktır. Tek taşa sahip minik bir küpe yüzük ve kolye gibi. Çorap seçiminiz de sade ve desensiz ve mat olmalı mülakat görüşmelerinde.

Mülakata giderken kullanacağınız ayakkabı ne dümdüz ne de fazla topuklu olmalı. Her zaman orta topuk boyuna sahip bir ayakkabı seçmek iyidir. Ayakkabının yapıldığı madde ise deri veya süet olması her zaman tercih edilir.

Çanta ise yine abartısız, desensiz kıyafeti bütünleyen nitelikte orta büyüklükte bir çanta gayet şık duracaktır. Son zamanlarda portföy çantalar bu konuda gayet şık görüntü veriyor.

Bayanlar mülakatta nasıl giyinmeli sorusunun cevabını kısaca bu şekilde açıklamaya çalıştık. Umarız sizlere faydalı olmuşuzdur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.