Kadın ve Moda

Yeni Trend Dantel Modelleri

24.02.2019
Yeni Trend Dantel Modelleri

Dantel ülkemizde geçmiş zamandan beri yapılan ve kullanılan aksesuar ürünler arasındadır. Özellikle çeyiz ürünleri arasında vazgeçilmez bir yere sahiptir. Dantel hala günümüzde önemli bir yere sahiptir. Her yıl dantel modellerinin üzerine yenisi eklenmektedir. Evlenecekler ve evini yenileyecekler yeni çıkan dantel modelleri ile yakından ilgilenmektedir. Yeni trend dantel modelleri yine şık ve zarif modeller dikkatimizi çekmektedir.

Her Zevke Uygun Dantel Modelleri

Yeni Trend Dantel Modelleri

Dantel kullanımı her geçen yıl yenilenerek artmaktadır. Eskiden sadece süs aksesuarı olarak kullanılan danteller günümüzde farklı amaçlar içinde tercih edilmektedir. Spor veya klasik zevke uygun modeller ile herkesin evinde yer edinen bu aksesuar ürünleri binlerce farklı modeli ile bayanlara seçenek sunmaktadır. Yeni trend dantel modelleri aslında kullanacak olan kişinin zevkine göre değişmektedir. Kimi klasik modelleri tercih ederken kimisi daha yeni klas modellerle ilgilenmektedir.

Dantelin Kullanım Alanları Nelerdir

Öncelikle çeyizin vazgeçilmez aksesuar ürünleri arasındadır. Yatak odasında, mutfakta, salonda, banyoda ve oturma odasında dantel ürünler sıkça kullanılmaktadır. Son yıllarda danteller süs eşyası olarak kullanmanın dışında elbise ve etek olarak da kullanılmaktadır. Hem şık hem de klasik model elbise arayanların dantel elbiseler dikkatini çekmektedir. Yemek takımları içinde dantel suplalar ve masa örtüleri son zamanların en çok dikkat çeken aksesuar ürünleri arasındadır.

Yeni Trend Dantel Modelleri

Dantel Modellerinde Dikkat Çeken Farklılık

Örülmesi biraz zahmetli fakat şık aksesuar ürünleri olan danteller, farklı parçaların birleştirilmesi ile farklı boyutlarda oluşturulmaktadır. Tek parçadan masa örtüsü veya yatak örtüsü arayanlara uygun modeller vardır. Yeni trend dantel modelleri arasında, çiçek desenler, yaprak desenler, geometrik şekiller ve düz modeller dikkat çekmektedir. Her zevke uygun dantel modelini evin her köşesinde kullanmak mümkündür. Dantel örerken farklı kalınlıkta, farklı renklerde dantel ipi kullanılmaktadır. Farklı renklerde bulunan bu ürünler renk uyumuna dikkat edenler için avantaj oluşturmaktadır.

Dantel Örgüsü ve Temini

Yeni Trend Dantel Modelleri

Eskiden çoğu insan kendi çeyizini kendi elleri ile düzenlemekteydi. Günümüzde kadınların çalışma hayatında aktif şekilde faaliyet göstermesi kendi eli ile çeyiz düzme ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Bunun yerine bu işi yapan ustaların elinden çıkmış danteller ile eksik parçaları birleştirerek çeyizi tamamlamak mümkündür. Çeyiz ürünleri satan mağazalar ve yine çeyiz ürünleri alanında hizmet veren internet siteleri dantel satın almak isteyenlere hizmet vermektedir. Buralardan yeni trend dantel modelleri hakkında bilgi sahibi olmak ve satın almak mümkündür.

Yeni Trend Dantel Modelleri

Yeni Trend Dantel Modelleri Nereden Alınır?

Kendi elleri ile el işi yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi dantel modelinin nasıl öğrenileceğidir. Bu konuda el işi yapmak isteyenlere farklı alternatifler sunulmaktadır. Günümüzde dantel modellerinin yer aldığı dergiler satılmaktadır. Bazı gazeteler haftalık olarak meraklılarına dantel modelleri yayınlamaktadır. Bunun yanında internet üzerinde binlerce kişi dantel hakkında blog hizmeti vermektedir. Yine internet sitesi üzerinden insanlar kendi kanalı aracılığı ile dantel modeli almak isteyenlere ve örmesini öğrenmek isteyenlere yardımcı olmaktadır.  

Her Alanda Kullanılan Danteller

Yeni Trend Dantel Modelleri

Her ne kadar yapma aşaması zahmetli olsa da dantel vazgeçilmesi zor ürünler arasındadır. Evin her köşesine ayrı bir anlam katan danteller uzun ömürlüdür. Çoğu insan kendi çeyizini çocuğuna hatıra olarak saklamaktadır. Nesilden nesile gelenek haline gelmiş bu el işi ülkemizde halen yoğun talep görmektedir. Bu nedenle her yıl yeni trend dantel modelleri ortaya çıkmaktadır. Son zamanlarda dantel yatak örtüleri yeni evlenecek genç kızların vazgeçilmez çeyiz ürünleri arasındadır. Bunun yanında fiskos örtüleri ve masa örtüleri ayrı bir öneme sahiptir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.