Kadın ve Moda

Uzun Gösteren Kıyafet Modelleri

10.02.2016
Uzun Gösteren Kıyafet Modelleri

Uzun gösteren kıyafet modelleri konumuzda sizlere seçimlerinizi gözden geçirmenizi tavsiye edeceğiz. Her insanın, beden yapısı bir birinden farklıdır. Modayı yakından takip eden, bakımlı ve şık kadınlar ise yılın modasını yansıtan giysiler arasında; seçici davranmalı, kendi bedenine uyumlu olan giysileri tercih etmelidir. Boyunu, kilosunu, ten rengini dikkate alan ve giysilerini kendi bedenine göre seçen kadınlar, her girdiği ortamda dikkatleri üstüne çeker. Doğru renk ve modelde seçilen giysiler sayesinde, birkaç beden ince ve birkaç santim uzun görünmek mümkündür. Boyu kısa olan kadınların tercih edebileceği giysiler;

1- Tek Renk Elbiseler İnce Ve Zayıf Gösterir

Monokrom giyim tarzı olarak adlandırılan, tepeden tırnağa tek renk giyinme modası, boyu kısa olan kadınlar için bir avantajdır. Bedeni bir bütün olarak gösteren ve uzatan bu elbiseler, koyu renk seçildiğinde ise birkaç beden zayıf görünmenizi sağlar. Streç kesim monokrom dar bir elbiseyi, uygun ayakkabı ve takılar ile kombinleyerek, her türlü gece eğlencesine katılmanız mümkündür. Yine geniş model pantolon ile üstüne giyinilen dar aynı renk gömlek, 1960’lı yılların şıklığını yansıtır. Ayrıca boyunuzda illüzyon yaratarak birkaç santim uzun gösterir.

2- Yüksek Bel Etek Ve Pantolon Modası

Geçtiğimiz yılların aksine, bu sezonda düşük bel etek ve pantolonlar raflardan kalkmış, yerini yüksek belli giysilere bırakmıştır. Bacak boyunu birkaç santim uzatan yüksek belli etek ve pantolonlar ile gündüz katılabileceğiniz her türlü mekân için uygun kombinler oluşturmanız mümkündür. Yine bu yıl sıkça kullanılan dar kesim gömlekler ve blazer ceketler ile yüksek bel pantolonlar uyumlu kombinler oluşturacaktır.

3- Maksi Elbiseler

Özellikle Yaz aylarında tercih edilen maksi elbiseler, altına giyilen yüksek topuk ayakkabılar ile boyunuzun oldukça uzun görünmesini sağlayacaktır. Fakat yaz aylarında, şifon kumaşlardan üretilen bu elbiselerin tek renk veya küçük desenli seçilmesi gerekir. İri desenli ve açık renk elbiseler ekstradan 1-2 kilo fazla görünmenizi sağlar.

4- Mini Elbiseler

Bacak boyunu çok daha uzun gösteren elbise ve eteklerin bir hayli kısa olması gerekir. Süper mini diye adlandırılan bu giysiler ve altına giyinilen ten rengine yakın ayakkabılar, bacakların 10 cm daha uzun görünmesini sağlar.

Zayıf Gösteren Elbise Modelleri Uzun Kollu Elbise Modelleri

Günlük Uzun Elbise Modelleri Açık Saç Modelleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.