Kadın ve Moda

Mutfaklarınızı Güzelleştirecek Mutfak Bataryası Modelleri

21.11.2022
Mutfaklarınızı Güzelleştirecek Mutfak Bataryası Modelleri

Batarya çeşitleri farklı tasarımlara ve ölçülere sahip modelleri ile banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanılır. Mutfak bataryaları, mutfaklar için özel olarak üretilmiş modelleri ile birçok fonksiyonel özelliğe sahiptir. Hem görünümleri hem de işlevsel özellikleri ile dikkat çeken bu ürünler, eviye bataryası olarak da adlandırılır.

Farklı Özellikleri ile Dikkat Çeken Mutfak Bataryası Modelleri

Mutfak bataryaları temelde akan suyun sıcaklığının ve miktarının ayarlanması esası ile çalışan ürünlerdir. Suyun sıcaklık derecesinin ayarlanması konusunda çeşitli kademeleri olan bu bataryaların sağ-sol kısımlarından sıcak ve soğuk su ayarlaması yapılabilir. Bu batarya modellerinin farklı başlıkları da bulunur. Tazyikli suya ihtiyaç duyulan işlemler için birden fazla su akıtma modu bulunan başlığa sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Mutfak batarya modelleri tezgah üstü, spiralli, mutfak el duşu ya da duvara monte olmak üzere temelde dört farklı gruba ayrılır. Tezgah üstü batarya modelleri tezgahlara monte edilirken duvara monte bataryalar mutfak lavabosu ile tezgah arasında bulunan duvar üzerinde konumlandırılır. Mutfak el duşları var olan bataryanızın üzerine monte edilebileceği gibi yeni bir batarya modeli ile birlikte de kullanılabilir. Spiralli mutfak bataryası modellerinin başlıkları uzayabilen bir yapıda olduğu için özellikle meyve ve sebzelerin yıkanmasında büyük kolaylık sağlar.

Bazı mutfak batarya modelleri sadece şebeke suyunu aktarırken bazıları şebeke suyunu arıtarak içilebilir hale getirir. Arıtmalı mutfak bataryası çeşitlerinin arıtma kısımları ile şebeke suyunu aktaran kısımları farklı çevirme düğmelerine sahiptir. Bulaşıkların yıkanması, sebze ve meyvelerin temizlenmesi gibi işlemler için şebeke suyunu, içme ve yemek yapma gibi işlemler için arıtma suyunu kullanabilirsiniz.

Batarya modellerinin farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Genelde metalik gri renge sahip olan bu bataryaların gold, beyaz ve siyah gibi renk seçenekleri ile mutfağınızda dekoratif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Örneğin, siyah mutfak bataryası modellerini beyaz renkteki eviyeniz ile kullanarak hoş bir kontrast oluşturabilirsiniz.

 

eviye bataryasi1

Mutfak Bataryası Tercihinde Bulunurken Hangi Noktalara Dikkat Etmelisiniz?

Mutfak bataryası tercihinde bulunurken ilk olarak mutfak tesisatınıza, tezgah yapınıza ve lavabo şeklinize uygun bir batarya tercihinde bulunmanız tavsiye edilir. Batarya boyutunun lavabo haznesine uygun olması musluktan akan suyun sıçramasını önler ve yıkama işlemlerini konforlu bir şekilde yapmanızı sağlar.

Mutfak bataryaları çevirmeli ya da aç kapa düğmeli modellere sahiptir. Aç kapa düğmesi bulunan modeller hızlı ve pratik bir kullanım olanağı sunduğu için en çok tercih edilen batarya modellerinden biridir. Mutfakta uzun süreler geçiriyor ve farklı tarifler hazırlamayı seviyorsanız lavaboda geçireceğiniz süreyi konforlu hale getirecek özelliklere sahip bir batarya tercihinde bulunabilirsiniz.

Mutfak bataryası tercihinde bulunurken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da seçeceğiniz bataryanın kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olmasıdır. Paslanmaz krom ve çelik gibi gibi malzemeler kullanılarak üretilen batarya modellerini uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Mutfak batarya modellerinde kullanılan malzemeler krom, paslanmaz çelik, pirinç ve plastiktir. Dış yüzeylerinde tamamen metal malzemeler kullanılan bataryaların iç kısımlarında çeşitli plastik malzemeler kullanılabilir. Mutfak bataryaları paslanmaz malzemeler kullanılarak tasarlandığı için suya maruz kaldıklarında herhangi bir deformasyona uğramaz.

Cep Yormayan Mutfak Bataryası Fiyatları

Mutfak bataryası fiyatları bataryanın modeline, markasına, üretiminde kullanılan materyallere ve fonksiyonel özelliklerine göre değişiklik gösterir. Farklı mutfak tipleri ve tezgahları için tasarlanmış birçok batarya modeli mevcuttur. Cebinizi yormayacak fiyatlara sahip, mutfağınız ve kullanımınız için en uygun, en güzel mutfak bataryası modellerine Koçtaş güvencesi ile ulaşabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile ihtiyacınız olan batarya modelleri arasından bir tercihte bulunarak anında sipariş verebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar