Kadın ve Moda

Tesettür Giyimde Zarafet ve Şıklık

30.11.2022
Tesettür Giyimde Zarafet ve Şıklık

İnancı gereği tesettür giyimi tercih eden biri misiniz? Cevabınız “evet” ise bazı küçük nüanslara dikkat ederek çok daha şık görünebilirsiniz. Sadece ve şık giyinmek, tesettür giyim söz konusu olduğunda hiç de zor değil. Hem mütevazı, hem de şık görünmek için küçük detaylara dikkat etmek yeterlidir.

Moda her geçen gün değişen ve yenilenen bir kavramdır. Ancak stil kalıcıdır. Kişisel bir stil belirlemek ve buna göre giyinmek önemlidir. Bir tesettürlü stilinden ödün vermeden, sade ve şık giyinmeyi bilmelidir. Aslında tesettür giyimde fazlaca şatafata gerek yoktur keza bu Müslümanca bir yaşama çok da uygun değildir. Çünkü tesettürlü bir kadının dikkat çekmek gibi bir arzusu olmamalıdır.

Elbette bu şık giyinmeye engel değildir. Peki! Hem sade, hem şık giyinmek için neler yapmak gerekir? Madde madde anlatalım.

 

Tesettur Giyimde Zarafet ve Siklik

Tesettür Giyimde Zarif ve Şık Görünmek

Tesettür giyimin en önemli libası eşarptır. Bu nedenle eşarp bağlamanın püf noktaları konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir. Evden hızlı çıkmanız gerektiğinde bazen iğnelerle uğraşmaya vakit bulamayabilirsiniz. Böyle bir durumda hemen dikdörtgen bir eşarp seçin. Başınızın etrafını eşarba sardıktan sonra bir ucunu ister sağ ister sol omzunuza atın. Böyle durumlar için eşarbınızın yeterince uzun ve çabucak dağılmayacak bir kumaştan yapılmış olmasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Elbette hazır eşarp acil durumlarda çok önemli bir cankurtarandır. Birkaç tane hazır eşarp bulundurmanız, hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

Canlı renklere sahip eşarplar, sizi çok daha şık ve enerjik hissettirecektir. Yine uzun bir eşarp seçerek, göğsünüze kadar yayabilirsiniz. Çok güzel desenlere sahip canlı renklerden oluşan eşarplara gardırobunuzda yer açabilirsiniz. Elbette eşarp ve kıyafet renginin uyumunu dikkate almanız gerektiğini biliyorsunuz.

Önemli günlerde veya iş hayatınızda daha da şık bir görünüme sahip olmak istediğinizde, bir kolye, bileklik veya yüzük, güzel bir yakalık, uyumlu bir el çantası, tercihiniz olabilir. Bu tür aksesuarlarla, hem şık hem de zarif görünebilirsiniz.

Aksesuar demişken; yüz hatlarınıza uygun güzel bir gözlük, sizi çok daha iddialı gösterecektir. Aşırıya kaçmadan ve sadelikten ödün vermeden seçeceğiniz gözlük modelleri, farkınızı ortaya koymanıza katkı sağlayacaktır.

Son yılların gözde ürünlerinden bürümcük şal, şapkalı şal, twill şal, maskeli bere, atkılı bere veya bucket şapka modelleri, sportif bir görünüme sahip olmak istediğiniz günlerde imdadınıza yetişecektir. Şıklığınızdan taviz vermeden, tesettür spor giyim stilinizi de elbette oluşturabilirsiniz.

Tesettür giyimde, bütün bu küçük ipuçlarının yardımıyla şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Unutmayın moda sizsiniz. Sizin tercihleriniz, sizin şıklığınız, sizin modanız. Geçerli olan her zaman budur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar