Kadın ve Moda

Uçlara Sarı Balyaj Modelleri

11.11.2020
Uçlara Sarı Balyaj Modelleri

Uçlara Sarı Balyaj Modelleri

Saçlar kadınların en önem verdiği ve iyi bakmak için çok vakit ayırdığı önemli bir parçasıdır. Saçlar kadının dış görünümde oldukça etkili olduğu için kadınlar saçlarının bakımlı ve güzel görünmesi için ellerinden geleni yaparlar. Saçta uygulanan modeller, renkler sürekli değişebilir. Balyaj da renk için sıklıkla saça uygulanan bir yöntemdir. Uçlara sarı balyaj modelleri saçlara harika bir hareketlilik kazandırmaktadır.

Saçlarda tek renk boya uygulaması yapıldığı gibi ombre için uygulanan balyaj yöntemleri ile saçlarda geçişli birkaç ton da uygulanabilmektedir. Bu uygulama hem riski hem de doğru uygulamalar yapıldığında harika sonuçlar veren bir işlemdir. Bu yüzden saçınıza balyaj yaptırmadan önce kullanacağınız tonları doğru karar vermeniz ve bunun uygulamasını usta ellere bırakmanızda fayda vardır.

Saçlara uygulanan balyajın beklenen tonlarda tutmaması saçlarınızda uyumsuz bir renk geçişi oluşmasını sağlar. Bu da saçlarda hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet verir. Bu yüzden saçlarda uygulanacak olan renklerin birbirleri ile uyumu oldukça önemlidir. Saçın bütünün teniniz ile uyumu yakalaması da aynı şekilde önemli noktalardan biridir. Uçlara sarı balyaj modelleri için de hem ten hem de temel saç renginde bir uyum sağlamak gerekir.

Kalın Balyaj Modelleri

Balyajlar saçlarda birkaç tonun birden geçişler halinde bulunmasını sağlayan bir saç renklendirme tekniğidir. Genellikle saç uçlarına doğru daha açık tonların uygulandığı bu yöntemde saçlarda kendiliğinde bir dalgalanma bir volume oluşmasını sağlamaktadır. Oldukça yaygın olarak tercih edilen balyajlar her kadında doğru tonlarda kullanıldığında hoş sonuçlar vermektedir.

Balyajlarda genellikle uçlara sarı balyaj modelleri tercih edilmektedir. Sarı tonları genellikle kahverenginin tüm tonları ile uyum sağladığı için uçlarda sarı kullanımı oldukça yaygındır. Balyajda uygulanan renkler saçların sadece en uç kısımlarına uygulanabildiği gibi kalın balyaj ile köklere daha yakın bölgelere kadar renklendirme sağlanabilmektedir.

Uçlara Sarı Balyaj Modelleri

Her iki alternatif için de geçişler uygulandığı için renk uyumu sağlamak gerekmektedir. Bu renk uyumu için saçınızın temelinde renginin ne olduğu da oldukça önemlidir. Temel renginizin üzerine uygulanabileceği gibi tam bir boyama ve uçlara balyaj ile de uygulanabilmektedir. Uçlara sarı balyaj modelleri genellikle temelinde kahverengi saçlara olan bayanlara direkt uygulanabilmektedir.

Balyajın Avantajları Nelerdir?

Balyajlar saç uçlarına ya da boylarına uygulanan bir renk değiştirme tekniğidir. Saç köklerine uygulanmadığı için saçlarda ve saç diplerinde daha az kimyasal ve tahribata neden olur. Saçın temel renginin üzerine uygulanıyor olması da saç diplerinden çıkan yeni saçların boyanın görüntüsünü bozmamasından dolayı daha uzun süre kullanım sağlayabilmektedir.

Uçlara sarı balyaj modelleri saç köklerinde boya bulunmadığı için bakımı çok daha kolay olabilmektedir. Bu yüzden balyaj kullanımı tam boyadan her zaman daha kullanışlı bir durumdadır. Bu yüzden balyajlar hem uygulama hem de kullanım açısından kadınlara kolaylık sağlar. Saç tellerinin bir kısmına uygulanmış olması sebebi ile saçın tamamına boya etkisi yaratmaz.

Ayrıca balyajların hiçbir zaman modası geçmeyeceği gibi bir değişiklik yapmak istediğinizde komple renk değişimi yerine sadece uçlarda bir boyama ile saçlarınızda rahatlıkla yeni bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde saçınızda daha fazla boya etkisine maruz kalmamış olur. Bu da saçınız da daha az yıpranmayı beraberinde getirecektir.

Röfle ile Balyaj Arasındaki Fark

Röfle ile balyaj saçlara renk değişimi için uygulanan farklı tekniklerdir. Genellikle halk tarafından karıştırılan bu iki kavram arasında bazı uygulama farklılıkları bulunmaktadır. Bu farklardan en önemlisi röflede tüm saça boya uygulaması yapılmasıdır. Öncelikli olarak saçların tamamına uygulanan bir renk bulunur. Bunun üzerine uçlara ayrı bir uygulama daha yapılarak renk geçişi sağlanır.

Röfle saçlarda genel bir renk açılmasını kapsarken balyajda temelde saç renginizin üzerine bir uygulama sağlanır. Yani uçlara sarı balyaj modelleri gibi modellerde temel saç renginizde bir değişiklik yapılmadan sadece saçların uç kısımlarına bir uygulama gerçekleştirilir. Röflede diplerde de renk değişimi yapıldığı için bakımı çok daha sık yapılması gerekmektedir.

Röfle de tamamen saçın kendi renginden uzaklaşarak uygulanan farklı tonlarda geçişler bulunmasına karşın balyajda doğal saç renginizin kalması ile sadece doğal bir geçiş sağlanır. Bu da saçlarınızda boya yapılmış hissinden ziyade bir doğal görünüm oluşmasına sebep olmaktadır. Bu durumda balyaj hem uygulama hem de kullanım açısından röfleye göre çok daha rahat bir yöntemdir. Bakım açısından da balyaj röfleye göre çok daha kolaylık sağlamaktadır.

Uzun Saçlarda Balyaj

Uzun saçlar bakımları açısından oldukça zorlayıcı olsa da görüntüleri itibari ile kadınları cezbetmektedir. Bu yüzden uzun saç kullanımı sağlayabilmek için kadınlar saçlarına yapılması gereken tüm bakımları uygulayarak saçlarda sağlıklı uzama özelliğini yakalamaya çalışırlar. Sağlıklı uzayamayan saçlar kesilmeye mahkum olacağı için saç uçlarında kırıklar oluşması kadınların isteyeceği en son şeydir.

Uzun saçlarda balyaj uygulaması oldukça hoş bir görünüm sağlamaktadır. Özellikle dalgalı saçlarda balyaj çok daha hareketli ve dikkat çekici bir hal almaktadır. Uçlara sarı balyaj modelleri uzun saçlarda çok hoş bir geçiş sağlar. Uzun saçlarda uzun bir balyaj uygulama alanı olduğu için bu geçişler çok daha doğal görünür. Keskin ve ani geçişler sağlanmamış olacağı için sağlar çok daha hoş bir görünüm kazanır.

Uzun saçlarda balyaj uygulanması yine saçların sağlığı açısından da daha iyi olacaktır. Uzun saçların kırılmaması ve yıpranmaması için tüm boyadan ziyade balyaj kurtarıcı bir teknik olmakla beraber mükemmel sonuçları da beraberinde getirecektir. Uzun saçlara uygulanan balyaj geçişleri kısa saçlara oranla daha dikkat çekici bir hal almaktadır. Uçlara sarı balyaj modelleri ile uzun saçlarınızda uyumlu tonlarla harika bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

En İyi Balyaj Önerileri

Her saç renginde balyaj uygulaması yapılabilmektedir. Bu noktada yapılacak olan balyajın renklerinin uyumunun sağlanması noktasına dikkat etmekte fayda var. Renk uyumu sağlanan balyajlar her renk saça rahatlıkla uygulanabilmektedir. Tabanda kendi saç renginiz sabit kalacağı için kendi saç renginize uygun bir balyaj seçimi yapmalısınız.

Uçlara Sarı Balyaj Modelleri

Balyaj yaptırmadan önce renk geçişlerini doğru yakalamak için renk analizinde bulunmanızı tavsiye ederiz. Kullanacağınız renkler için kendi saç renginizin tam olarak hangi tonda olduğundan emin olun. Kumral tonlara sahip olan kişilerde uçlara sarı balyaj modelleri uygulanabilir. Kumrallarda aynı zamanda bal köpüğü, açık kumral gibi tonlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Siyah saçlarda ise kızıl tonlarda balyaj hoş bir bütünlük sağlamaktadır. Kahverengi saçlara sahip olan kişilerde ise açık kahve tonları, karamel tonları ve bakır gibi tonlar da balyaj olarak uygulanabilmektedir. Bu tonların birbirini yakalama sonucu ise balyaj uygulamasından sonra net olarak ortaya çıkacaktır.

Balyaj Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balyaj saçların uçlarında genellikle açılarak devam eden bir tonlama uygulamasıdır. Bu uygulama için saçın uçlarına diplerinden daha açık tonlarda renkler uygulanmaktadır. Fakat balyaj yaptırırken veya yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar saçlarda daha hoş görünüm için önemlidir.

Saç uçlarına açılarak uygulanan bu teknikte saç uçlarındaki tonun diplerine oranla maksimum 2-3 ton açık olması daha doğal bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Çok ton farkları olan balyajlarda doğalıktan uzaklaşılmaktadır. Bu yüzden uçlara sarı balyaj modelleri için temelde saçların açık kahve, kumral ya da karamel tonlarda olması beklenir. Aksi taktirde sarı koyu renklerde doğallıktan uzak bir görünüm sağlayacaktır.

Uçlara Sarı Balyaj Modelleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.