Kadın ve Moda

Tunus İşi Bebek Yelek Modelleri

02.01.2014
Tunus İşi Bebek Yelek Modelleri

Bayanların en çok ördüğü bebek örgü eşyaları arasında olan tunus işi bebek yelek modellerinden bahsedeceğiz bu yazımızda. Hele Anadolu da anneanne ve babananeler sürekli ellerinde birer şiş ve iple el örgüsü örgü eşyaları örüp durular.

Bu örgü eşyalarının başında ise genellikle tunus işi bebek yelek modelleri geldiğini biliyoruz. Birde o örgü modasına uygun yelek modelleri örmeleri yok mu insanı hayrete düşürüyor.

Tunus işi kız bebek yelek modelleri nin renkleri ve motifleri bir başka, tunus işi erkek yelek modelleri ise çok daha başka desen ve motiflerde örülmektedir.

Bizde sizlere aradığınız en güzel tunus işi bebek yelek modellerini bir araya getirerek resim galerimizde paylaşmaya çalıştık. Aşağıdaki tunus işi yelek modellerine göz atarak çok farklı motifte yelek örnekleri göreceksiniz.

Erkek bebek yelek modellerinde kullanılan motifler genellikle sade motifler olmakla birlikte kare desenler gibi farklı desenlerde kullanılarak örüldüğünü görebilirsiniz.. Yada saç örgüsü modellerine de rastlamanız mümkündür. Hele hayal gücü ve yeteneği yüksek olan bayanlar tunus işi yelek modellerine hayvan motifleri ve meyve motifler ilave ederek çok değişik tunus işi bebek yelek modelleri örmekteler.

Yine tunus işi erkek bebek yelek örneklerinde kullanılan renkler kızlara göre daha ağır renkler olmakla birlikle en yaygın olarak kullanılan renkler mavi, siyah, yeşil gibi renklerdir. Yada bu renklerin bir kaçı ile örülen renkli tunus işi bebek yelek modelleri de azımsanmayacak kadar örülmektedir.

Kız bebek yelek modellerinde fiyonk, boncuk, düşme gibi aksesuarlar kullanılarak kızların ruhuna uygun tunus işi kız bebek yelek modelleri örülmektedir. Bu süslemelerin bebek yelek örneklerine şıklık kattığını daha yeleği örmeden tahmin edebiliyoruz. Bir çok değişik süsleme eşyası ile hayal gücünüze göre bebek yeleklerini süsleyebilir ve kız çocuklarınıza uygun yelek modelleri oluşturabilirsiniz.

Sizleri yukarıdaki tunus işi bebek yelek modelleri ile baş başa bırakıyoruz. Umarız yelek örneklerimizden ilham alarak çok farklı tunus işi yelek örnekleri örersiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.