Kadın ve Moda

Siyah Saçı Hangi Renk Ombre Gider?

21.10.2020
Siyah Saçı Hangi Renk Ombre Gider?

Kadınların en dikkat çekici bölgelerinden biri olan saçlar zamanla farklı renklere boyatılır. Aynı zamanda saçların kadınlar için önemli bir etkisi olduğundan dolayı Özen gösterdikleri yerler arasında ilk sırada yer almaktadır. Kadınlar taşlarını çeşitli sebeplerden dolayı bırakmak isteyebilirler. Saç boyama işlemlerinde en temel neden genellikle kendilerini mutsuz hisseden ve kırgın kadınların değişiklik istemesidir. Özellikle siyah saçlara sahipseniz ilk merak edeceğiniz hususlardan bir tanesi siyah saçın uçlarına hangi renk gider veya siyah saçın arasına hangi renk gider sorusudur. Biz de bu yazımızda sizler için bu konuları ele aldık.

Siyah Saçın Üstüne Hangi Renk Ombre

Başlıklar

Siyah Saçın Uçlarına Hangi Renk Gider ?

Bunun haricinde kadınlar genellikle farklılık ya da kendilerinde sıradışı bir izlenim yaratmak istediklerinde de farklı saç modelleri deneye biliyorlar. Bunun haricinde ilerleyen yaşlarda oluşan beyazları da kapatmak için kadınların aklına ilk gelen yöntem saç boyamak oluyor. Saç boyama sebepleri arasında kişinin kendi saç renginden sıkılması yer alabiliyor. Saç boyama kişi için önemli bir durumdur. Çünkü kişi boyatmak istediği rengi kendinde beğenmeyip yeniden boyatma çabasına girebiliyor. Kadınların saçlarını boyatmalarının sebepleri arasında moda anlayışlarında ve giyim tarzlarından zaman içerisinde meydana gelen değişimler de sebep olabiliyor.

Kadınlar sık sık saç rengini değiştirdikleri taktirde saç tellerinin büyük oranda yıpranmasına sebep olabilirler ve bu durum saçta cansızlaşmalara neden olabilir. Bunların şikayetçi olduğu koparak dökülmelerde yine saç boyamanın sonucunda meydana gelebiliyor. Bu nedenle zevkli bir işlem gibi görünse de oldukça zarar veren boyama süreçlerinden mümkün oldukça kaçınmakta gerekiyor. Bir çok boya çeşidi sayesinde kadınların dilediği renkte boya saçlarını uygulama şansı bulunuyor. Genellikle siyah saç rengi bir çok kadının tercihi ettiği bir renktir.

Siyah Saçıma Hangi Renk Ombre Yapmalıyım

Siyah Saçın Arasına Hangi Renk Gider ?

Sade boya haricinde günümüzde ombre saçlarda oldukça fazla dikkat çekmektedir. Ombreler de çeşitli renklerde uygulama şansı bulmasından dolayı bir çok kişide farklı tonlarda karşılaşabiliriz.Özellikle siyah saç rengine sahip kişilerde ombre uygulaması oldukça fazla görülmektedir. Farklı ombre renklerin bulunması siyah saçta hangilerinindaha iyi duracağı, siyah saça hangi ombre yapılabileceği önemli bir noktadır. Genellikle bir çok bayan siyah saç rengine sahip olduğunu düşünerek saç boyama konusunda kararsız kaldıklarında, bu noktada imdadınıza ombre yetişerek güzel öneriler sizlere sunmuş olur. Siyah saçlar için koyu kestane, açık kahve, sarı, kızıl, karamel ve benzeri gibi bir çok renk denenebilir. Bu renkler en iyi uyum sağlayan arasında size yakışacak olanı tercih etmelisiniz.

Siyah Saça Yakışan Ombre Türleri

Küllü Tonda Ombre

Siyah saça en çok yakışan ombre renk modellerinden biri küllü koyu kumral seçimidir. Doğa bir görünümü isteyenler için en ideal renktir. Uzun ya da kısa saçı dilediğiniz gibi butonu kullanabilirsiniz. Saçınıza yapacağınız her modelde de oldukça güzel ve etkileyici bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Genellikle genç kesimin tercih ettiği bir ton olarak kendini göstermektedir.

Siyah Saça Şekilli Ombre

Gri Ombre

Son dönemlerde oldukça popüler olan griyi tonlar ombrede de kendini göstermektedir. Özellikle de siyah saçlara oldukça fazla yakışmakta ve uygulandığı takdirde oldukça fazla dikkat çeken ve çekici bir görünüm kazanmanızı sağlayan bir ton olarak görülebilmektedir. Grinin tonlarını kullanıldığı ve uzun ya da kısa saçta oldukça şık duran bir renk olarak her kadının tercih edebileceği bir renktir. Düz ya da dalgalı saçta dilediğiniz gibi butonu rahatlıkla kullanabilir ve istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

[haber id=”41174″]

Koyu Mavi Ombre

Genç kızların son zamanlarda yoğun bir ilgisine sahip olan mavi tonları saçlarda da kendini göstermektedir. Farklı bir görünüme ve farklı bir havaya binmek isteyen özellikle genç kızların favorisi arasında olan mavi tonları saçlarda ombre şeklinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Özellikle beyaz tenlerde güzel durmakta ve beyaz tenli tarafından tercih edilmektedir. Havalı bir görünümün sırrının ne olduğunu merak ediyorsanız saçlarınızda uygulayacağınız mavi ombre sizleri istediğiniz görünüme kavuşturacaktır.

Siyah Saça Şekil Katacak Ombre Rengi

Koyu Sarı Ombre

Siyah saçların özellikle vazgeçilmezlerinden ve en çok kullanılan modellerinden biri de koyu sarı ombredir. Siyaset üzerine açık yerine koyu tonlar uygulamak istediğiniz taktirde koyu sarı tonları tam da tercih edebileceğiniz renktir. Etkileyici havasının sanatçılardan gösterdiği ihtişam sayesinde bu rengi her kadın rahatlıkla tercih edebilir.

[haber id=”33812″]

Kızıl Ombre

Ombre denildiği taktirde akla geleneklerden biri de kızıldır. Koyu kızıl bir ombre siyah saçlara oldukça gizemli bir hava vererek çevrenizdekilere etkileyici bir hava kazandırmanızı sağlar. Kısa ya da uzun saçları oldukça fazla yakışan bir renktir.

Ombre Nasıl Yapılır?

Ombrde hem kalın hem de ince saç tellerine uygulanabiliyor. Saç diplerinin doğal renginde ya da boyalı başka bir tonda bırakıldı saç modelleri nde genellikle şaka kısımlarında renk yavaş yavaş açılmaya başlanılıyor. Saçın boyuna göre ışıklandırmanın başlama hizası alt kısımları kadar inebiliyor. Ombre de bir çok seçeceğin bulunması kişinin tercih ettiği renkte kullanılabiliyor. Örneğin gölgeli saçların diplerinde daha iddiasız ve doğal görünüm isteyen kadınlar küllü renkler tercih etmektedir. Sadece uçlarında sarı kullanılacaksa diplerde birkaç ton koyu kahverengi tonları seçilebiliyor. Ombre uygulaması uzun Ömürlü ekonomik ve zahmetsiz bir işlemdir.

Sürekli dip boya sıkıntısı olmadığından dolayı uzun süre kullanılabiliyor. Saç diplerinde mavi, gri, pembe ve benzeri gibi iddialı tonlar kullanıldığı zaman bu tür boyaların çabuk aktığı bilindiği için sık sık yeniden boyatmak gerekebilir. Krepe balyaj saçın renk geçişini dolaştırarak saç tellerinin tek tek açılmasına yardımcı oluyor. Bu işlem biraz daha zahmetli bir işlemdir. Fakat kadınların önem verdiği ve güzelliklerinde büyük etkisi olan saçları için zaman harcamaları onları mutlu eder.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.