Kadın ve Moda

Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri

16.02.2021
Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri

Saç modası oldukça değişken bir moda çeşididir. Genellikle her sene ya da her sezonda farklı saç modelleri moda haline gelir. Son 2 sene içinde de değişim gösteren saç modelleri de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu modellerden en fazla tercih edileni ise kısa saç modelleridir. Kısa saç modelleri kişilerin farklı bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Özellikle klasik uzun saç görünümünden sıkılan kadınlar kısa saç modellerine yönelmektedir. Kısa saç modelleri içerisinde yer alan birçok model bulunmaktadır.

Aşağıdaki resimde Yuvarlak yüz tipini uzun gösteren saç kesim modelleri olarak örnek verebiliriz. Makalede aşağıda bu tarz modelleri bulabilirsiniz.

Bu modellerden ilki bob kesim saç modelidir. Bob kesim saç modeli salaş bir modeldir ve spor giyinmeyi seven kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bob saç kesimi kahkül ve perçem ile birlikte kullanılabilir. Bunun dışında sarı pixie saç modeli adı verilen bir kısa kesim modeli de bulunmaktadır. Pixie kesim modeli köşeli ya da oval yüz şekline sahip olan kişiler için uygundur. Kısa saç modelleri ile ilgili söylenebilecek başka bir durum ise yüz şekline göre seçim yapılması gerektiğidir. Birçok insan başkasında görüp beğendiği bir saç modelinin kendi yüzüne yakışmadığını söylemektedir. Bunun nedeni yüz şekli ve yüz hatlarının saç kesimi ile uyum sağlayamamasıdır. Saç kesimi kişilerin yüz hatlarına uygun bir şekilde yapıldığı zaman oldukça güzel sonuç elde edilmektedir. Kilolu yuvarlak yüze ve dalgalı saça sahip kadınların yapacağı güzel bir saç kesim modeli olarak kısa bob saç kesm modelini önerebiliriz.

Yüz şeklinin nasıl olduğunu bilmeyen kişiler gayet basit bir yöntemle yüz şekillerini öğrenebilirler. Bunun için öncelikle bir kalem alınır. Kalem ile alnın en uç noktasına, şakaklara ve çeneye birer nokta konulur. Bu noktalar birleştirilir. Noktaların birleşiminden sonra ortaya çıkan şekil yüz şeklini oluşturur. Yüz şekli oval, yuvarlak, üçgen, ters üçgen gibi şekillerde olabilir. Oval yüz şekli ideal yüz şekli larak bilinmektedir. Hatta makyajda da kontür uygulaması ile yüz şekli oval olmayan kişiler oval yüz tipi elde etmeye çalışmaktadır. Saç kesim modellerine gelecek olursak kısa saç modelleri için de oval yüzün gayet uygun olduğu söylenebilir. Yuvarlak yüzlü kişiler de kısa saç modellerini tercih edebilirler. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta kısa saç kesimleri içerisinde doğru modeli bulabilmektir. Yazımızın devamında yuvarlak yüzlü kişilerin tercih edebileceği kısa saç modellerinden bahsedeceğiz.

Aşağıdaki resimde Selena Gomez in yüz şekli normalde yuvarlak olmasına rağmen saç kesim modeli ile saçlar yanlarda şekilde, yüzü olduğundan daha uzunmuş gibi görünüyor.

Yuvarlak yüzler için tercih edilebilecek kısa saç modellerinin ilki küt saç modelidir. Küt saçlar özellikle yanakların tombul görüntüsünü kamufle etmede başarılıdır. Bu nedenle yuvarlak yüzlü kişiler tarafından tercih edilebilir. Küt saç modeli kahkül ile kullanılabilen bir modeldir. Ayrıca yuvarlak yüzlü kişiler küt saçların aynı şekli almasından sıkıldığı zaman farklı bir görünüm elde edebilmek için çeşitli aksesuarlardan faydalanabilirler. Bu aksesuarlardan ilki ip rastalardır. İp rastalar ense üzerinde olmayan kısa saç kesimleri için oldukça uygundur. Kilolu yuvarlak yüz tipine sahip kadınlarda çok hoş duran bir saç kesim modeli aşağıdaki gibidir.

Saç ile birlikte bir bütünlük sağlayarak güzel bir görünüm oluşmasını sağlarlar. Bunun dışında ense üzeri kısa saç kesimleri için de saç küpelerinden faydalanılabilir. Yuvarlak yüzler için tercih edilebilecek başka bir saç modeli ise kısa katlı saç modelidir. Kısa kesimlerde kat kullanılması yuvarlak yüzlü kişiler için avantajdır. Özellikle kahkül ile birlikte kullanılan katlı kesimler daha hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Kahkül kesimlerinde de dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. Kişiler kahkül kestirmeden önce alın genişliğine bakmalıdır. Çünkü dar alınlı kişilerin kahkül kestirmesi kötü bir görünüme neden olabilmektedir. Dar alınlı kişiler yan kahkülü tercih etmelidir. Geniş alınlı kişiler ise hem perçem hem kahkül kullanabilirler. Kat kesimlerde genellikle perçem tercih edilmektedir.

Yuvarlak yüzlü kişilerin kısa saç modelleri arasında tercih yaparken dikkat etmesi gereken önemli bir konu daha vardır. Bu konu kişilerin yüzlerini ön plana çıkarma konusudur. Yuvarlak yüzlü kişiler yüzlerini ön plana çıkaracak kısa saç modelleri tercih ederek daha sevimli bir görünüm elde edebilirler. Bunun için seçebilecekleri en uygun modeller pixie ve bob saç kesim modelidir. Fakat yuvarlak yüzlü kişilerden bazıları yüzünün daha uzun görünmesini istemektedir. Bunun için de tercih edilebilecek kısa saç kesim modelleri bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz herhangi bir kısa saç modelini yüzünüze daha yakın bir şekilde kestirirseniz yüzünüzün daha uzun durmasını sağlamış olursunuz. Siz de yuvarlak yüzler için kısa saç modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Yuvarlak Tombul Yüze Saç Modelleri

Yüz şekilleri denildiği zaman akla gelen yüz şekillerinden biri yuvarlak tipli yüzlerdir. Yuvarlak yüzler kadınsılığın belirtisidir. Yuvarlak yüzlüleri yakışmayacak çok az saç modeli vardır. Yuvarlak yüzlü kadınların saç modeli seçimleri her zaman onlara yakışacak görünümü verecektir. Hacimli saçlar yuvarlak yüzlü kadınların vazgeçilmezi olabilir. Omuza kadar kesilmiş model, dağınık ve geniş dalgalarla aşırı cool görünebilirler. Aynı zamanda yuvarlak yüzlerin en sık kullanabilecekleri saç modellerinden biri de düz saçlardır.

Yuvarlak Tombul Yüz İçin Saç Modelleri 2021

Düz saç kullanacak kadınların saç boyları önemli bir noktadır. Bu nedenle kendilerine yakışır boyutta kesim yapmaları gerekir. Dinamik ve hareketli dalgalar yuvarlak yüze gidebilecek en uygun saç modellerindendir.Bu modellerin haricinde atkuyruğu topuz modelleri de yuvarlak yüzleri ortaya çıkartan şık modellerdendir.

[haber id=”43420″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar