Kadın ve Moda

Sağlıklı Yorgan Seçimi Nasıl Olmalı?

18.01.2022
Sağlıklı Yorgan Seçimi Nasıl Olmalı?

Sağlıklı Yorgan Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru yorganı seçmenin hayatımızdaki öneminden bahsetmek istiyoruz. Günün 3/10’unu uyumak, geri kalanını iş ve diğer sosyal aktiviteler için kullanırız. Bu tabloda da gördüğümüz gibi bu kalan 3/10’da gün boyunca kullanacağımız enerji için gerekli dolguyu tamamlamamız gerekiyor. Uyku sırasında tüm organların ve metabolizmanın yenilendiği dikkate alınırsa sağlıklı ve düzenli bir uyku uyumamız şarttır. Burada yatak seçiminin yanı sıra yatak ürünleri son derece iyi, sağlıklı ve kaliteli ürünlerden seçilmelidir. Peki, doğru yorgan seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Doğru Yorgan Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

Battaniye seçerken öncelikle oda sıcaklığını göz önünde bulundurmalısınız. Battaniye, yattığınız odanın sıcaklığına uygun olmalıdır. Örneğin yünlü bir battaniye veya yorgan asla sıcacık evler için uygun değildir ve sizi terleteceği için uyku sırasında aşırı sıcak hissetmenize neden olarak uyku kalitenizi düşürür. Yumuşak, hafif yorgan istiyorsanız, taneli veya çarşaf ürünlere bakabilirsiniz. Çünkü polar battaniyeler ve kaz tüyü battaniyeler kilogram olarak çok ağırdır.

Sağlıklı Yorgan Seçimi Nasıl Olmalı

Sağlıklı Yorgan Seçimi Nasıl Olmalı

Kuştüyü Yorgan Bakımı Hakkında

Yorgan tüyleri periyodik olarak havalandırılmalı ve yıkanarak temizlenmelidir. Bu konuda silikon elyaf gibi ürünleri çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz (makinenin tamburu doğru boyutta ise). Ancak diğer yorganları kuru temizlemeciye göndermelisiniz. Yorgan ihtiyaçlarınız için https://www.madamecoco.com/yorgan/  sitesinden tüm modellere ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.