Kadın ve Moda

Perma Ne Kadar Kalır

06.03.2022
Perma Ne Kadar Kalır

Perma ne kadar kalır? Perma hacimsiz ve bakımsız düz saçlara hacim kazandırmak için uygulanan yapay bir saç modelidir. Genelde bu modeli zayıf yapıya saçlara sahip olan kadınlar daha gür görünmesi adına tercih etmektedir. Bu tarz saçlar için perma yaptırmak doğru bir karardır. Ancak perma işleminin saçları yıprattığını da bilmelisiniz. Zaten seyrek ve güçlü saçlarınız varsa bunların kırılıp dökülmesine de neden olabilir. Perma işleminin ardından pişmanlık duymamak için saç bakımınıza işlemin ardından çok özen göstermelisiniz.

Saçta Perma Nasıl Uzun Kalır

Besleyici bakım krem ve serumları kullanmak saçlarınızda oluşan yıpranmayı hafifletmeye yardımcı olacaktır. Kıvırcık saç seviyorsanız hiç düşünmeden perma yapabilirsiniz. Normalde evde bulundurduğumuz fön makinalarının bir aparatı aracılığıyla günlük olarak da saçlarınızın permalı gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bu yöntem kalıcı olmayıp duştan sonra hemen bozulacaktır. Bu işlemi her gün uygulamanız da saçlarınıza son derece zarar verecektir. Bunun yerine bir kere belli bir tutar harcayıp kalıcı bir perma yapmak saç sağlığı açısından da önemlidir. Bu noktada kadınların sorduğu ve araştırdığı ilk soru perma ne kadar kalır sorusudur. Bizse sizleri bu konuda aydınlatmak için kalıcı perma saç modelleri üzerine bir araştırma yaparak sonuçları yazımızda topladık. Bu konudaki tüm sorularınızın cevaplarını sizler için hazırladığımız bu yazıda bulabilirsiniz. İşte kalıcı perma saç modellerine dair tüm detaylar…

Permanın Saçta Kalış Süresi

Başlıklar

Kalıcı Perma Saç Modelleri

Kalıcı perma saç modellerini araştıran kadınlara öncelikle bir öneride bulunmak istiyoruz. Perma uygulaması kimyasal losyonlar ile yapılan bir işlemdir. Eğer saçlarınızın yıpranacağını düşünüyorsanız bu konuda kesinlikle uzun süre düşündükten sonra karar vermenizi öneriyoruz. Kullanılan kimyasal losyonun içindeki amonyak ve oksijen gibi maddeler sayesinde saçlarınızda kalıcı bir kıvırcık ve ya su dalgası işlemi yapmak mümkün olacaktır. Tüm perma modelleri kalıcılık süresi bakımında değişkenlik gösterebilir.

Permanın Saçta Kalma Süresi

Bu tamamen sizin tercihinize ve yapılacak olan işleme bağlıdır. 4 ay kalan perma olduğu gibi bir yıldan fazla kalıcılığı olan perma uygulamaları da vardır. Eğer yoğun kıvırcık perma tercihi yapacaksanız size tavsiyemiz 4 ila 6 aylık bir sürecin üzerine çıkmamanız olacaktır. Çünkü zamanla o yoğun kıvırcıklar inerek su dalgası halini alacaktır. Su dalgası halinde 2-3 ay kadar kullandığınızı düşünürsek zaten saçlarınız uzun süre permalı kalmış olacaktır.

Kısa Saç Perma Uygulaması

Kısa saça perma uygulaması da bulunmaktadır. Kısa saçlardaki perma kalıcılığı da yine yukarıda belirttiğimiz gibidir. Tamamen sizin saç yapınıza ve ne kadar süre ile kalıcılık istediğinize göre değişkenlik gösterecektir. Yani aklınızdaki soruların cevabı aslında sizin tercihlerinizde yer almaktadır. Sizin verdiğiniz karar doğrultusunda istediğiniz perma uygulamasını yaptırabilirsiniz. Kısa saç perma uygulaması uzun saça nazaran daha kısa süreli falan değildir. Saçın boyu kalıcılık konusunda belirleyici bir faktör değildir.

Permanın Süresi

Perma Kalıcılığı Garantili Midir?

Perma kalıcılığı garantili midir sorusuna verilebilecek en güzel yanıt ise evet olacaktır. Gittiğiniz kuaförün size vereceği garanti doğrultusunda bu durum da değişkenlik gösterecektir. Tercih edeceğiniz kuaföre kalıcılık garantisi verip vermediğini sormadan işlem yaptırmamanızı öneriyoruz. Sonra permalarınızın tutmaması ve kalıcı olmaması sizi üzecek ve paranızın da boşuna gitmesine sebebiyet verecektir.

O nedenle bu konuda en iyi işlemi yapan ve kalıcılık garantisi veren kuaförleri tercih ediniz. Bunun için detaylı bir araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgedeki kuaförleri ziyaret ederek permaya ilişkin tüm detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. Hem fikriniz oturacaktır hem de perma uygulamaları için verdikleri garanti süresini öğrenmiş olacaksınız.

Perma Ne Kadar Kalır

Perma Saçı Çok Yıpratır mı?

Perma saçın içinde bulunan yapıyı kırarak yeniden saça şekil verme işlemidir. Bu işlem kimyasallar ile yapılır. İşlem esnasında saçla yaklaşık 1 saat boyunca ısıya maruz kalır. Permayı yapan kişi işinde profesyonel ise saçların zarar görme ihtimali azalır. Permayı yapan kişi profesyonel değilse saçlar zayıflayarak dökülebilir. İşlem sırasında kullanılan malzemeler kalitesiz ve kötüyse cilde de zarar verebilme ihtimali yüksektir.

[haber id=”40295″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar