Kadın ve Moda

Yaratıcı Perma Modelleri

04.07.2019
Yaratıcı Perma Modelleri

Perma saç yapısı düz olan kadınların kıvırcık veya dalgalı saça sahip olmak için yaptırdıkları bir saç işlemidir. Bu işlem yapıldıktan düz saçlar uzun sürece kalıcı olacak şekilde ya kıvırdık ya da su dalgası halini almaktadır. Bu işlem genelde saçları düz, seyrek ve bakımsız duran kadınlar tarafından saça hacim kazandırma amacıyla yapılmaktadır. İşlemin ardından saçın bakımı çok önemlidir. Permanın kalıcılığını belirleyen en temel unsur saça sürekli bir bakım uygulaması yapmaktır. Eğer permadan sonra saçınıza gerekli özeni göstermezseniz kalıcılığını yitirip eski halini almaya başlayacaktır. Eğer perma yapmaya karar verdiysen bu konuda uzman olan kişileri araştırıp bulmanız saçınızın istediğiniz görünüme ulaşması açısından çok önemlidir. Ucuz malzeme kullanmayan ve bu işte başarılı olan kişileri tercih edin. Ayrıca saçlarınız çok yağlı bir yapıya sahipse perma işleminin çok başarılı sonuç vermeyeceğini bilmeniz gerekmektedir.

En Güzel Perma Modeli

Çünkü permanın yapım aşamasında bir ilaç kullanılmaktadır. Bu ilaç yağlı saç tiplerinden çabuk akıp yok olduğu için perma tutmayıp çabuk bozulacaktır. Ancak saçlarınız yağlı yine de perma istiyorsanız perma uygulaması yapan bir kuaföre detaylı olarak danışıp yapılabilecek alternatifleri öğrenmiş olursunuz. Permada kullanılan ilacın kalitesi de çok belirleyicidir. İyi bir işlem yapılsa dahi eğer kullanılan ilaç kaliteli değilse hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. İşte bu yüzden gideceğiniz kuaför salonlunu ve uygulama yapacak kişiye dikkat etmeniz gerektiğini belirtiyoruz. Bizde saçlarına perma yaptırmayı düşünen kadınların tüm sorularına cevap olacak nitelikte bir yazı hazırladık. Aklınızdaki perma modellerine dair tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Su dalgası perma, perma fiyatları, kısa saça perma, perma ne kadar kalır gibi konulara ilişkin detayları derledik. İşte perma modellerine ve fiyatlarına dair tüm detaylar…

Su Dalgası Perma Modelleri

Başlıklar

Su Dalgası Perma

Permanın da faklı çeşitleri bulunmaktadır. Eğer perma yaptırmayı planlıyorsanız öncelikle nasıl bir kıvırcık saç türü istediğinize karar vermelisiniz. Saçlarınızın yapısını, uzunluğunu ve kısalığını göz önünde bulundurarak tercih yapmanızı tavsiye ediyoruz. İri dalgalar seçebileceğiniz gibi çok yoğun kıvırcıklar da tercih edebilirsiniz. Ancak perma yaptıracak olanlara ve doğal görünsün isteyenlere bizim önerimiz su dalgası perma modeli olacaktır. Çünkü bu model saçlarına işlem yaptırdığınızı en az belli eden perma şeklidir.

Kısa Perma Saç Güzel

Saçlarınızın son derece doğal görünmesini sağlar. Aynı zamanda su dalgası perma modeli saçın uç kısımlarından yarısına kadar olacak şekilde yapıldığı için saçlarınızın tamamen kırılmasını önleyecektir. Çünkü komple perma işlemi saça hasar verip kırdığı için yıpratabilir. Beraberinde saç diplerinden yapılmaya başlanan permalarda kullanılan ilaçlar cildinizin olumsuz reaksiyonlar vermesine neden olabilir. Sağlığınızda ve güzelliğinizde ödün vermeyip doğal bir görünüme sahip olmak istiyorsanız hiç şüphesiz su dalgası perma modelini yaptırınız.

[haber id=”40296″]

Perma Fiyatları

Perma işlemi zahmetli bir işlemdir. Kalıcılığını ise permanızı yapan kişinin ustalığı ve deneyimi belirlemektedir. Tabii saçlarınızın yapısı da kalıcılık konusunda önemli bir role sahiptir. Perma fiyatları ise bulunduğunuz ile ilçeye göre kesinlikle farklılık göstermektedir. Kaliteli bir işlem istiyorsanız mutlaka bütçeyi gözden çıkarıp sağlam ve tecrübeli bir kuaför salonu bulmalısınız. Bunun için ise çevrenizde daha önce perma işlemi yaptırmış birileri varsa ya da sosyal medya üzerinden reklam yapan kuaförleri tek tek inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Çünkü ciddi tutarlar ödeyeceksiniz ve istediğiniz sonucu alamazsanız paranızın boşuna gittiğini düşünerek üzüleceksiniz. Böylesi bir tablo ile karşılaşmama için size önerimiz perma fiyatlarını ve kuaför salonunu çok iti araştırmak olacaktır. Bununla birlikte gittiğiniz kuaför salonunun deneyim ve kalitesi de fiyatların artmasına neden olabilir.

Uzun Saç Perma 2019

Perma işleminde kullanılan ilaçların fiyat aralıkları ve yapılacak işlemin ne kadar emek gerektirdiği göz önünde bulundurulacak fiyat verilmektedir. Eğer kaliteli ilaç kullanan bir kuaför tercih ettiyseniz ilaç fiyatlarının maksimum 80-100 TL aralığından olacağını bilmelisiniz. İşlemi yapacak kuaförün de işlem için 250-350 arasında bir fiyat vereceğini söyleyebiliriz. Yani genel olarak ortalama perma fiyatları 500-1000 arasında değişkenlik gösterebilir. Bulunduğunuz semtin elitliği ve kuaförün kalite sirkülasyonu bu fiyatların daha da artmasına neden olabilir. O nedenle işlemi yaptırmadan evvel detaylı bir perma fiyatları araştırması yapmanız size faydalı olacaktır. Piyasadan aldığınız fiyatlar ile ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğine dair fikir sahibi olmuş olursunuz. Bu arada en belirleyici noktayı söylemeden geçmek istemedik. Eğer perma yaptıracağınız kuaför sokak arasında kalmış bir kuaförse merkezi yerlerde olan kuaförlere nazaran daha uygun fiyat verecektir. Sokak arasında kalmış bu işi iyi yapmaz diye düşüneceğiniz kuaförler merkezi ve tanınmış kuaförlerden çok daha ucuza daha iyi bir perma uygulaması gerçekleştirebilir.

[haber id=”40298″]

Kısa Saça Perma

Kısa saça perma uygulanır mı aklı karıştıran sorulardan biridir. Ancak içiniz rahat olsun kısa saçlara da perma uygulaması yapılabilir. Hatta çok daha estetik ve güzel görüneceğinden emin olabilirsiniz. Perma işleminin altı farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler saç boyunuza ve saç yapınıza uygun olarak uygulanır. Uygulama alternatifleri ise kısa saçlara da perma yapılmasını sağlar. Eğer saçlarınız küt kesime sahip ise saçlarına dip perma yöntemi ile uygulama yapılacaktır. Uygulamayı istediğiniz modelde yapabilirsiniz. Ancak dip perma metodu saçlarınızın kökünden başlayarak kıvırcık olmasını sağlar. Bu nedenle dalgalı permanın kısa saçlar için uygun olmayıp kökten kıvırcık perma işleminin daha etkili olacağını bilmelisiniz. Saçlarınız kısa ise ve perma yaptırmak gibi bir fikriniz varsa aklınızdaki soruları cevaplamış olduk. Kısacası kısa saça perma uzun süre kalıcı olarak uygulanmaktadır. Buradaki tek önemli faktör yapılacak perma uygulamasının kaliteli ve özverili şekilde yapılmasıdır. Aksi takdirde kuaförün işlemi güzel yapmaması sizin de memnun kalmamanıza neden olacaktır.

[haber id=”40299″]

Perma Ne Kadar Kalır

Eski uygulama yöntemleri ile yapılan perma uygulamaları saçlarınızı kestirene kadar kalıcılığa sahip oluyordu. Ancak artık durum böyle değildir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere permanın kalıcılığında önemli olan iki temel faktör vardır. Bunlardan ilki perma uygulamasında kullanılan ilacın kalitesiyken diğeri ise saçınızın yağ oranı olarak gösterilebilir. Ancak genel olarak perma uygulaması için 2-4 ay arasında kalıcılık garantisi verilmektedir. Eğer sık bir kıvırcık perma uygulaması yaptıysanız bu kıvırcıklık zamanla düşecek su dalgası haline gelecektir. Bu durumda saçlarınızdaki perma daha uzun süre kalıcılık gösterecektir.

2019 Uzun Saça Perma

Genel bir kalıcılık tarihi verilse de perma işleminin kalıcılığı her saç için farklılık göstermektedir. Saçlarınız ince telli, yıpranmış ve yağlı bir yapıya sahipse çok uzun süre kalıcı olmayacağını bilmeniz gerekmektedir. Ancak eğer orta yağ oranına ve kalın tellere sahip olan saç yapınız varsa bu süre daha da uzun olacaktır. Çünkü kuru olan saç yapısında gözenekler daha belirgin ve açık olmaktadır. Bu durumda perma işleminde kullanılan losyonun saç derinize nüfuz edip kalıcı olmasına yardımcı olur. Son olarak şunu da eklemeliyiz ki perma işlemleri saçlarda kırılmalara neden olabilir. Bu nedenle kalıcı bir sonuç almak ve saçlarınızın sağlıklı kalmasını istiyorsanız işlemden sonraki aşamada saç bakımınıza üstün bir özen göstermeniz gerekir. Perma ne kadar kalır gibi sorularınızı da detaylı olarak yanıtlamış bulunduk.

[haber id=”40297″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar