Kadın ve Moda

Payetli Elbise Modelleri

12.04.2019
Payetli Elbise Modelleri

Biraz ışıltıyı seven bayanlar sizlerle payetli elbise modellerini paylaşıyoruz. Her yaştaki ve her bedendeki bayana yakışabilen payetli elbiseler uzun zamandır oldukça moda. Daha doğrusu uzun zamandır modası geçmeyen kıyafetler arasındaki yerini almaya başladı. Daha çok gece elbisesi olarak kullanılan payetli elbiseler artık günlük şıklıkta da yerini almaya başladı.

Son yıllarda neredeyse her bayanın gardırobunda bir payetli elbise bulunuyor.  Kimi bayanlar payetlerin verdiği parlaklığı sadece kıyafetlerinin belli bölgelerinde bulundurmayı tercih ederken kimisi ise baştan sona ışıl ışıl payetli elbiseleri tercih ediyor.

Ünlü modacılar her sezonda mutlaka kreasyonlarında farklı kesimlerle payetli elbise modellerine yer veriyor. Bu tip elbiseleri sade bir kokteylden nişan merasimlerinize kadar pek yerde kullanabileceğiniz payetli elbise modelleri bulabilirsiniz.

Özellikle mezuniyet balolarınızda size harika bir seçenek olabilir. Payetli elbisenizin ışıltısıyla gece boyu göz kamaştıracaksınız. Yine farklı markalarda payetli elbiseler bulabileceğiniz gibi birbirinden farklı kesimlerde de payetli elbise modelleri bulabilirsiniz.

Maksi boydan mini eteklisine uzun kollusundan sıfır kollu veya straplezine kadar. Hatta birkaç faklı tonun bir arada olduğu elbise modelleri de bulabilirsiniz. Sizlerde fazla zaman kaybetmeden payetli elbise modellerinden edinin.  

Payetli Elbise Seçimi

Özel gün ve gece kıyafetlerinde bayanlar genellikle ışıltılı kıyafetleri tercih ederler. Işıltı ve parıltının son noktası payetli pullu elbise modelleri her yaştan, her beden yapısına uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Son model payetli elbiselerin çeşitli renklerini bulmak mümkündür. Elbise modelini seçerken bayanın kendi vücudunu tanıması oldukça önemlidir.

Yüz Tipine Göre Saç Şekilleri ve Modelleri

Bayan zayıf olabilir. Fakat bacakları kalın veya çarpık ise kesinlikle kısa etekli elbise tercih etmemelidir. Payetli pullu uzun elbise modelleri kalın bacaklı bayanların kurtarıcısıdır. Tümü payetli elbiseler bazı bayanlara fazla ışıltılı gelebilir. Işıltıyı azaltmak isteyenler ara ara konulan payetli modelleri kullanmalıdır. Parıltının çok veya az olması gereken geceler iyi belirlenmelidir. Akşam yemeği şeklindeki bir organizasyona baştan sona payetli elbise ile gitmek doğru olmayacaktır. Payetli elbiselerde bol, balık veya dar etek modelleri bulunur. Üstte ise straplez, tek omuzlu veya düşük omuzlu tasarımlara da rastlamak mümkündür.

Yüz Tipine Göre Saç Şekilleri ve Modelleri

Sahnede görev alan sanatçılar veya geç saatlere kadar devam edecek düğünler için gece mavisi, altın sarısı, siyah renkteki Pullu uzun elbise uygun olacaktır. Payetli elbiselerde kullanılacak aksesuarlara özen gösterilmelidir. Elbisenin kendisi yeterince parıltılı olacağından aksesuarlar mümkün olduğunca az ve sade olmalıdır. Bileklik, küpe, saat ve kolyenin hepsini bir arada kullanmayın yalnızca biri yeterli olacaktır. Ayakkabı ve çantanız birbiriyle uyumlu olsun. Fakat asla ne ayakkabınız ne de çantanız parlak veya ışıltılı olmasın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.