Kadın ve Moda

Normal Kına Saçtan Nasıl Çıkar

31.01.2021
Normal Kına Saçtan Nasıl Çıkar

Kadınlar saçlarını renk atmak ve biraz değişiklik isterken çeşitli markaların sundukları hazır boyalar yerine kına yakmayı tercih ederler. Saçlarını renklendirirken doğal ürünler kullanmak isteyen kadınların saçlarını kına ile renklendirme yöntemleri eski zamandan beri kullanılmaktadır. Saçlarını kına ile boya ve sonrasında bu renkten vazgeçen, renk değiştirmek isteyen veya orijinal rengine geri dönmek isteyen kadınların bas yöntemleri kullanarak saçlarını yakılan kınadan kurtulmaları mümkündür.

Saçtan Normal Kınayı Çıkartma

Saçı yakılan kınanın sıvı yağ, bal, diş macunu, limon suyu, hidrojen peroksiti ve benzeri gibi malzemelerle saçtan aktarabilmesi mümkündür. Belirttiğiniz bu yollardan dilediğini tercih ederek saçınızda bulunan kınadan kurtulabilirsiniz. Kınanın asırlardır sağlık ve güzellik amaçlı kullanılan bir madde olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda kına şifalı bir bitkidir. Kına ağacının yapraklarından elde edilen bitki daha çok ayak terlemesine engel olduğu gibi dolama da kullanıldığı için uyuz ve egzema gibi bir çok rahatsızlığa da iyi gelmektedir. Kınanın bir çok faydası bulunmaktadır. Aşırı yağlanmayı bertaraf eder ve saçlara parlaklık ve hacim kazandırır. Saç tellerinin kopmasından, kırılmasını ve dökülmesini engeller.

Kınayı Saçtan Çıkartma

Kınalı saçları bit yaklaşamaz. Saç derisinde oluşan mantar ve egzamalara iyi geldiği söylenmektedir. Bunun yanı sıra kınayı karışım yaparak istediğiniz Frenk tonlarını verebilir genç görünmenizi sağlayabilirsiniz. Saç derisinde oluşan tabakalarını aynı zamanda yok etmeye yardımcı olur. Saçların elektriklenmesini de engellediği gibi saçların düz durmasını da sağlamaktadır.Kınanın belirttiğimiz faydalarının yanı sıra kına yakarken bakır tonlarını elde etmek istediğiniz takdirde kınanın içine bir tutam zerdeçal ve soğan kabuğu ekleyerek bakır tonu elde edebilirsiniz. Saçına kına yakan kadınların saç renginden sıkıldığı taktirde kınanın saçtan nasıl akıtılması sağlanır, gibi sorunlarınada yazımızın geri kalan kısmında bilgi verelim.

Normal Kına Saçtan Çıkartma Nasıl Yapılır

Normal Kına Saçtan Nasıl Çıkar?

Saçlarınızda kınayı çıkarmak için bir çok yöntem olduğunu biz yazımızda da belirtmiştik. Dilediğiniz yöntemiyle saçınızı uygulama yaparak kına da kurtulabilmeniz mümkündür. Saçlarınızdan kınayı çıkarmak için zeytinyağ, argan ve Hindistan cevizi yağı kullanarak saçımızdaki kınadan kurtulabilirsiniz.

[haber id=”10782″]

Okula çıkartma yönteminin olduğu gibi belirtmiş olduğumuz bu yöntemin kına yakmak için mineral yağ kullanımının diğer yağlardan daha etkili olduğunu söylemek mümkündür. Yalnız bu uygulamayı birkaç kez tekrarlamanız gerekmektedir. Saçlarınızı bildiğimiz yağlardan biriyle örneğin zeytin yağ ile yağlayalım. Tüm saçınızı bu yağ ile kapladıktan sonra avuç içinizi tekrar bir miktar yağ alıp tüm saçı duyurduğunuzdan emin olmak için tekrar masaj yaparak her tarafa yayılmasını sağlayın. Yağ açımızdanda anlayacak şekilde çok uygulayın. Daha sonra plastik bir poşetle ya da streç filmle saçlarınızı sarın. Bunu yapmamızın nedeni yan saçı iyice işlemesi bir saçın ıslak tutması için sarılmasıdır. Yağlı olan saçınızı ısıtın. Isıtma yöntemiyle daha etkili bir sonuç alırsınız.

Normal Kına Saçtan Çıkartma

Aynı zamanda ya saçımız da ne kadar fazla bekletirseniz akmasına o kadar yardımcı olursunuz. Ortalama olarak iki ya da 3 saat bekletmelisiniz. Bunun dışında daha etkili bir sonuç almak istiyorsanız bir gece boyunca saçınız da bekletebilirsiniz.Daha sonra saçınızı arındırırcı şampuan mı şampuanlamalısınız.

Yüksek etkili arındırırcı şampuanlar kullanmalısınız. Saçınız da tüm yağ gidene kadar birkaç kez iyice şampuanlamaya devam etmelisiniz. Saçınızı durularken sıcak su kullanın ve tamamen saçınızın durulandığından emin olun. Yağlama işlemini tekrarlamamız gerekebilir.Birkaç kez tekrarlamak lazım sonucunda daha etkili bir sonuç alırsınız. Saçınıza uygulayacağınız Yalamalar arasında üç ya da beş gün geçmesini sağlamalısınız. Bunun sebebi ise saçınızın kendi yaramı üretmesine izin vermelisiniz. Dilerseniz diğer ürünleri de deneyebilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı ve diş macunu gibi ürünlerde kına akıtmak için etkilidir.

Tüm yöntemleri aynı şekilde saçınıza uygulayabilirsiniz. Saçınıza limon suyu sıkın. Bunu yapmamızın sebebi limon suyunun içindeki asit kınayı akıtmak için size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda taze sıkılmış limon suyu daha etkili sonuç verir. Limon suyunu suyla karıştırıp tüm saçınızı Islatın ve ardından saçımızı güneş ışığında bekletin. Limon gibi asidik ürünlerin saçı uyguladıktan sonra saçlarınızın gibi anlatımı önlemek için saçlarınızı iyice nemlendirmeyi unutmamanız gerekir. Limon yerine balda kullanmanız mümkündür. Saçınızı bal ile kaplamanız ve iyi sonuç almak için Üç saatlik bir sürede bekletmeniz gerekir. Daha sonra arındırırcı şampuanla iyice yıkamalısınız.

Peroksit Kullanımı

Hidrojen perostik kullanarak da saçlarınızda bulunan kınadan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Hidrojen perostik normalde saçı zarar vereceği için en son yöntem olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Fakat saçlarınızdaki kınadan çok kısa sürede kurtulmak istiyorsanız bu yöntemi kullanmanızda fayda vardır.

[haber id=”35658″]

Saça hidrojen perostik uygulanır saçta 1 saat kadar bekletilir de sonrasında saçlara saç kurutma makinası ya da güneş ışığında elde edilen ısı uygulanır.Saça uygulanacak ısı işlemi uygulamasından sonra da arındırırcı şampuan kullanarak saçlarınızı iyice temizlemeli ve durulamalısınız. Bu işlem sırasında saçta bir miktar yapılanacaktır. İşlem sonunda saç bakım ürünleri ve nemlendirici kremler ile saçlarınızı iyi bir bakım yapmalısınız. Aynı zamanda işlemin uygulanması sırasında hidrojen peroksitin göze ve hassas deriye temas etmemesi gerekmektedir ve buna dikkat etmelisiniz. Yazımızda da belirttiğimiz gibi bu işlemi en son yöntem olarak kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü saçlarınızın yıpranması sizler için daha büyük sorunlara neden olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.