Kadın ve Moda

Mutfak Dekorasyonu Modelleri ve Detaylar

Mutfak Dekorasyonu Modelleri ve Detaylar

Mutfak dekorasyonu modelleri ve detaylar hakkında bilgi vermeye çalışacağız ve aynı zamanda da sizlere dekorasyon konusundaki yeniliklerden söz edeceğiz.

Mutfak dekorasyonu modelleri gördüğünüz gibi hem geniş ve büyük hem de küçük mutfaklar için seçildi ve hemen alt tarafta yer aldı. Fiyat ve marka konusunda tek bir markaya bağlı kalmadan galerimizi hazırladık. Bu modelleri incelerken, biz de sizlere genel olarak dekorasyon hakkında bilgiler verelim.

Mutfak dekorasyonu ve yenilikler konusunda bazı düşüncelerimizi paylaşmak istiyoruz. Son senelerde öne çıkan dekorasyon tercihleri ve mutfağınızdaki seçimlerin birbiriyle ne kadar uyumlu olduğundan söz etmek istiyoruz.

Mutfak dekorasyonunda bazı eşyaların yerleri zaten bellidir. Bunlar arasında buzdolabı, fırın ve çamaşır makinesi sayılabilir. Bunlar dışında yapılacaklar; varsa oturma alanı, duvar, perde, avize ve tavan şeklinde sayılabilir. Teker teker açıklamaya çalışacağız. Bu arada, bu Mavi Menekşe sitesinde detaylı bir şekilde ulaşabileceğiniz örnekler mevcut. Mutfak Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri

Oturma alanı

Oturma alanı günümüz mutfaklarında çok daha küçük. Bu sebeple de duvara yanaşık şekilde kurulmuş ve son dönemde trend olan renkli tasarımlı masalara tercih edilebilir.

Duvar

Duvar için yine son sezonlarda duvar kağıtlarının moda olması ile çok şık modeller karşımıza çıkıyor. Bunlar arasından beğendiğiniz (kasvetli olmasın ki mutfağın havasını bozmasın) bir modeli seçmeniz, mutfağınıza ayrı bir hava katacaktır. Tabi avantajlarından bir tanesi de Mutfağınıza derinlik katarak, çok daha büyük bir alan gibi göstermesidir. Bunun için yapılacak seçimde, bu tür resimli örnekler seçmek doğru olacaktır. Mutfağınıza hem manzara katmış hem hoş bir hava katmış hem de derinlik kazandırmış olursunuz.

Tavan ve Avize

Tavan ve avize için çok fazla kombinasyon olduğunu düşünüyoruz. Tavanda yeni dönemde sarkıt avizeler çok moda. Mutfak için avize modellerinden bir seçim yaparak, mutfağınızda güzel bir görüntünün oluşmasını sağlayabilirsiniz. Tavan için çok daha farklı aksesuarlar da artık sıklıkla kullanılmaya başlandı. Bununla ilgili bir çok örneği incelemenizi tavsiye ederiz. Buradan avizelere bakabilirsiniz. Sarkıt Avize Modelleri

Perde

Mutfak perdesi seçimi oldukça önemlidir. Hem kasvetli olmaması hem de çok basit görünmemesi gerekir. Bize bu seçim zor ve zor beğeniyorsanız işiniz çok daha güçlenecektir. Perde seçiminde unutulmaması gereken konu, uyumda en önemli unsurlar arasında olduğudur.

Genel uyumun yakalanması

Genel bir uyum için her zaman yakın renklerin kullanılması gerekmemektedir. Sadece uygun olsun diye de yakın ya da benzer renkler seçmeniz gerekmez. Ancak bizim size tavsiyemiz, kendinize göre bir konsept belirlemeniz olacaktır. Şöyle ki; Doğa konsepti belirlediyseniz, duvar kağıtlarınız bir doğa manzarası, perdelerinizde doğadan seçilmiş kareler olabilir. Buna uygun avize ve tavan görüntüsü, genel uyumu tamamlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.