Kadın ve Moda

Mısır Örgüsü Yapımı

19.11.2019
Mısır Örgüsü Yapımı

Mısır örgüsü, uzun saçlı bayanlar tarafından özellikle çok güzel bir model olması nedeniyle sürekli olarak tercih edilebiliyor. Örgünün yapım aşamalarının atlanmaması, saçın örgü yapılırken kaçırılmaması son derece önemlidir. Sıkı tutulmayarak kaçırılan örgü, saçın açılması nedeniyle baştan yapılmasını gerektirecektir. Mısır örgüsü boyalı saçların boyasının akmasına yol açmadığı gibi, saçınızı toplamak istemeniz halinde kullanabileceğiniz en şık modellerden biridir.

2020 Mısır Örgüsü Modelleri

Kısa Saça Mısır Örgüsü Yapılır Mı?

Kısa saça sahip olan bayanlar tarafından mısır örgüsünün yapılması ve tutması mümkün değildir. Özellikle de bu modelin başarılı bir sonuç elde edilmesini sağlamak amacıyla, at kuyruğu yaptıktan sonra mutlaka lastik kapatma detayına dikkat edilmelidir. Lastikle şık bir detay oluşturmak istiyorsanız, üst ve son bölümdeki lastiği aynı modelde kullanabilirsiniz.

[haber id=”47835″]

Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır?

• Tarak kullanarak önlerden arkaya doğru saçları tarayın.

• At kuyruğu şeklinde tüm saçları topladıktan sonra, başın arkasından birleştirerek lastiği takın ve at kuyruğu haline getirin.

• Lastiğin bulunduğu bölgenin alt kısmında yer alan saçları aşağıya doğru tarayın ve düzleştirin.

• Lastiğin bulunduğu kısmın aşağısından alacağınız bir tutamla lastiği saklamak amacıyla lastiğin bulunduğu bölgede o bir tutam saçı çevirin ve sıkı bir bölgeye yerleştirin.

Mısır Örgüsü Modelleri 2020

• At kuyruğunun yapılmasının ardından, saçın eşit bir şekilde alt kısımdan, tam ortadan olması kaydıyla ikiye ayrılması gerekiyor. İki elde de bulunacak olan eşit miktardaki saçla, sağdaki bölümden ufak bir tutamın soldaki tutama ilave edilmesi gereklidir.

• Bu kez de soldan alarak sağ tutama ilave etmeli, daha sonra sağdan alarak sol tutama ilave etmelisiniz. Birbirinin üzerine, alt alta gelecek şekilde geçen bir görüntü ortaya çıkacaktır.

• Mısır örgüsünün yapılabilmesi için uçlara kadar aynı şekilde soldan sağa, sağdan sola bir tutam alarak devam
ettirmek gerekiyor.

• Uç kısma gelindiğinde ise, saçın sıkı bir şekilde tutulabilmesi ve şeklini koruyabilmesi amacıyla lastikten yararlanılacaktır.

Mısır Örgüsü Saça Zarar Verir Mi?

2019 Mısır Örgüsü Modelleri

Mısır örgüsünün doğru bir şekilde yapılması durumunda saça zarar vermesi, koparması gibi bir durum söz konusu değildir. Üzerine yatmanız, kıyafetlerinize takılması, çekilmesi veya doğrudan saça zarar verecek maddelerin kullanılması ise saçın kısa sürede yıpranmasına neden olabilir. Bu tarz durumlarda mutlaka mısır örgüsünün açılması ve saçın bakımının yapılması gerekiyor. Ayrıca dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, eğer saçlarınız bakımsız ve çok fazla kırığa sahipse, bu durumda mısır örgünüz güzel durmayacaktır.

Mısır Örgüsü Modelleri 2019

Saçların büyük bir kısmının hasarlı olması durumunda, çoğunu mısır örgüsüne dahil edemeyeceğiniz için, örgünün dışında kırıklar ve yanlık örgüden kaynaklanan görüntü ortaya çıkabilir. Bu tarz görüntü sorunlarıyla karşılaşmak yerine direkt olarak güzel bir örgü oluşturmak için saçlarınızı örgü haline getirdikten sonra mutlaka fısfısla ıslatmalısınız. Bir miktar nem, saçların kopmasını engelleyeceği gibi, aralardan çıkan bölümlerin de mısır örgüsünün ana koluna yapışmasına ve temel görünümde olduğu gibi tek bir halde görünmesini sağlayacaktır.

Mısır Örgüsü

Mısır örgüsü yapılacak kişinin yaşının veya saçının boyalı olup olmamasının herhangi bir önemi yoktur. Saçın bakımlı ve uzun olması, bu modelin uygulanması için yeterli olacaktır. Özellikle de mısır örgüsünün yapılabilmesi için en az iki karış saç uzunluğuna sahip olmak gerekiyor.

Mısır Örgüsü Modelleri

Saçı uzun olmayan, at kuyruğunun dahi son derece zor yapıldığı kişilerde herhangi bir şekilde örgü yapma girişiminde bulunulmaması gerekiyor. Aksi taktirde saça zarar verirsiniz. Mısır örgüsünün yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bakımları saçı bu modele hazırlarken yapmış olmalı, saç kreminizle tüm saç telleriniz için kremin etkilerini ortaya çıkarmış olmalısınız.

[haber id=”47836″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.