Kadın ve Moda

Metalik Gri Saç

13.03.2022
Metalik Gri Saç

Metalik gri saç modelleri son zamanların gözde tasarımları arasında yer almaktadır. Hem şık bir görsellik hem de konforlu kullanım özelliğine sahip olan metalik gri saç modelleri yeni nesil tasarımlarla da desteklenmektedir. Farklı tarza hitap eden metalik gri saçların rengi ile sizlerde stil sahibi olabilirsiniz. Gri saç renginin çeşitli tonları mevcuttur. Küllü gri gibi grinin ve metalik tonlarının daha yoğun olduğu renkleri vardır. Saçlarınızın geneline uygulamak istemiyorsanız; ombre, balyaj gibi saç işlemlerini değerlendirebilir ve yeni stilinizle göz kamaştırabilirsiniz. Kısa ya da uzun saçlara metalik tonlarını uygulayabilirsiniz. Ama özellikle kısa saçlara daha çok yakıştığını söyleyebiliriz. Örneğin; bob modeli saçlara metal tonlarını uygulayabilir ve daha havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Başlıklar

Metalik Gri Saç Modelleri

2020 Metalik Gri Saç Renkleri

Kısa saç modelleri ile grinin buluşması, sizlere daha da havalı bir stil sunacağını söyleyebiliriz. Popüler gri saç rengini sizlerde denemek istiyorsanız, öncelikle ten renginize en çok yakışan rengi bulmakla başlayabilirsiniz. Koyu gri saç boyası, küllü gri saç boyası, gümüş gri, gri kumral gibi saç boyalarından herhangi birini ten renginize göre tercih edebilirsiniz.

Metalik Gri Saç Modelleri

Metalik gri saç modasına sizlerde ayak uydurmak istiyorsanız, yeni tarzınızla dikkat çekeceğinizi söyleyebiliriz. Birbirinden özel, uzun ya da kısa saçlarınıza uyumlu saç modelleri bulunur. Uzun saçlara sahipseniz, dilerseniz saçlarınızın uç bölümlerinde yoğunlaşan metal gri tonlarını deneyebilirsiniz. Ombre ile tercih edeceğiniz bu saç işlemi ile stil sahibi olabilirsiniz. Tabii saçlarınızın geneline uyumlu renk tonlarına dikkat etmenizi öneriyoruz. Profesyonel bir yardım alabilir ya da evinizde de deneyebilirsiniz.

Metalik Gri Saç Renkleri 2020

Küllü gri saç rengi ile kısa saçlarınıza hoş bir dokunuş katabilirsiniz. Özellikle açık cilt tonuna sahip kişilere, soğuk alt tonu olduğu için yakışan bir saç rengidir. Normal gri saçlarda, gümüş yansımalar görülür. Ama küllü gri saç renginde, daha mat tonlar ağırlıklıdır. Açık tenliler için, metalik küllü gri önerilir, ayrıca gümüş tonlarını içeren gri saç rengini deneyebilirsiniz. Metalik gri saç rengini, esmer ve buğday ten rengine de yakışır.

[haber id=”32761″]

Onlar içinde özellikle; koyu gri, küllü gri ombre, küllü gri balyaj gibi farklı saç işlemleri tavsiye edilir. Buğday tenlilere özellikle, gümüş küllü grinin yakıştığını söyleyebiliriz. Esmerlere ise özellikle koyu gri rengini önerebiliriz.

2019 Metalik Gri Saç Renkleri

Metalik Gri Saç Rengi Nasıl Yapılır

Eğer sadece geçici bir süreliğine gri saçlara sahip olmak istiyorsanız, saçlarınızı açmadan, geçici saç boyalarını deneyebilirsiniz. Metalik gri ya da gümüş gri tonlarını böylece kolayca ulaşabilirsiniz. Metalik gri saç renginin birbirinden özel farklı tonları vardır. Ten renginize göre size en çok yakışan tonunu belirleyebilirsiniz. Dilerseniz evde saç açma işlemleri ile deneyebilir ya da profesyonel yardımla kuaförde saçlarınızı boyatabilirsiniz.

Metalik Gri Saç Renkleri 2019

En doğru ve kaliteli bir sonuç için, kuaförde yaptırmanızı öneririz. Böylece daha özenli ve bakımlı saçlara ulaşabilirsiniz. Çünkü saç renginize göre, açma işlemlerinin yapılması gerekir. Oksidasyon ile saç renginize göre açılma uygulanır ve ardından istediğiniz gri renk tonu saçlarınıza uygulanır. Tabii metalik gri saçların rengini evinizde de kendinizde boyayabilirsiniz. Ama saçlarınıza saç açma işlemi uygulamanız gerektiği için bu adımları doğru uygulamanız oldukça önemlidir.

Evde Metalik Gri Saç Boyama

Evinde metalik gri saçların rengine ulaşmak isteyenler için öncelikle, geçici boya spreylerini denemelerini önerebiliriz. Böylece kendinize yakışıp yakışmadığına kesin olarak karar verebilirsiniz. Saçlarınızın geneline ya da belirli bir bölümüne uygulayabilirsiniz. Daha sonra dilerseniz saç boyası ile bizzat deneyebilirsiniz.

Metalik Gri Saç Renkleri

Ama tabii gri saç tonlarına sahip olmak için, saç renginize göre oksidasyon ile saç açma uygulamanız gerekir. Saçlarınızı birkaç ton açtıktan sonra, tercih edeceğiniz bir gri saç saç boyası ile saçlarınızı boyayabilirsiniz.

Metalik Gri Saç

Metalik Gri Renk Saç En Çok Kimlere Yakışır?

Günümüzde yoğun bir şekilde ilgi gören metalik gri renk saç en çok kimlere yakışır? Özellikle açık tenliler metalik gri renk için biçilmiş kaftan gibidir. Çünkü açık ten rengine sahip olanlarda metalik gri renk harika durmaktadır. Ancak uygulamaya göre esmer tenlilerde de metalik grinin harika durduğunu söyleyebiliriz. Burada uygulanacak olan modelin de etkisi oldukça fazladır. Dolayısıyla uygun bir model kesimiyle gri renk hemen her tende harika duracaktır.

[haber id=”32719″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar