Kadın ve Moda

Lacivert Takım Elbise Altına Ayakkabı

22.07.2019
Lacivert Takım Elbise Altına Ayakkabı

Önemli bir geceye gideceksiniz ya da iş toplantısı kısacası özel bir gün sizin için ve karasız kaldınız. Tam anlamı ile ‘jilet’ gibi giyinmişsiniz ayrıca da takım elbiseniz yıkılıyor. Son dokunuş olarak da buna uygun olan renkte bir ayakkabı seçmek sırası kaldı. Stres mi yapıyorsunuz yok ise hangi renk takım elbise ile hangi renk ayakkabı gider bilir misiniz diye mi merak ettiniz. Lacivert takım elbise altına ayakkabı sorunu da var tabi. Biz yine de bilmediğiniz gibi düşünenlere yardım olmak isteriz. İşte renk uyumu yazılarımız bugün sizler ile olacak.

Lacivert Takım Altına Ayakkabılar

İş ortamların da ciddi havasından uzaklaşmak için çoğunluk ile de tercih edilen lacivert renk siyah ve kahverengi ayakkabı için çok uygun bir renk tonudur. Beyaz renk tonuna kaçmayan açık krem renkli ayakkabılar ile Akdeniz havası yakalarsınız ve de söyleyelim.

2019 Lacivert Takım Altına Ayakkabı

Aslında bu kadar da dara düşüyor olmamızın nedeni ise ülkede ki lacivert takım elbiselerin bir standardının olmaması durumu bence. Ancak o kadar çok çeşit renk tonların da mavi/lacivert tonların da takım üretilmekte ki kafalar sürekli karışmasına sebep oluyor. Bir de bizim ten renklerimize uymayan cinsler sunulmaktadır piyasalara ki akıllara zarar yani. Firmalar niye bize pırıl pırıl parlayan mavi ren tonun da takım elbise yapıyorlar. Bize yakışmaz o takımlar. Lacivert denildiği zaman koyu koyu bir renk seç kendine. Hem normal de şekil yaparsın, hem de üstünde iyi durmaktadır. Siyah renk tonun da ki takım elbise gündelik hayata fazla kaçacağından için en koyu giyeceğin yine lacivert olmalıdır. Tabi aynı zaman da da daha eğlenceli şekiller de de kullanabilirsin bu takım elbiseyi.

Lacivert Takım Altına Ayakkabı 2019

• Siyah Ayakkabı: Siyah ayakkabıya da düz gömlek kravatla çık işin içinden. Çok da güzel yakışmaktadır koyu lacivert takım elbise ile siyah ayakkabı.

• Kahverengi Ayakkabı: Hiç içinize sinmiyor ise siyah renk tonu ayakkabı, formallikten biraz kısıp kahverengi renk tonuna yönelebilirsin. Hem çok şık durucaktır hem de ne kadar da keyifli bir insan olduğunu yansıtırsın.

• Oxblood Burgundy: Bu renk tonların da ki ayakkabılar da bence inanılmaz yakışmaktadır lacivert takım elbiselerin altına. Ama tabi yönetim kurulu toplantısına da gireceksen isen sıkıntı olabilir. Öte yandan da yönetim kurulu toplantısı olan ve giren bir adam isen çok şık olman gerekir.

Başlıklar

Gri Takım

Malum olan o ki bizim ülkemiz de en çok giden takım elbise bu renk tonun da ki gri takım elbisedir. Yabancılar da ise lacivert takım elbise daha yaygın olarak kullanılıyormuş mesela. Biz de onun yerine kötü renk tonun da ki mavi takım elbise var. Ama o renk tonu nedir. Hayır, sorarım nasıl bir renk tonu seçimi yapmışlar. Gözün de bir insan hiç mi canlanmış olması lazım pırıl pırıl parlayan o kötü renk tonun da ki mavi takım elbise. Dağılmayalım konuyu, neyse. Şimdi gri takım elbise de bir defa her yere uyan ve her moda gelen, tertemiz bir renk tonu olmaktadır.

Lacivert Takım Altına Ayakkabı

• Siyah Ayakkabı: En güzel renk uyum versiyonu da kesinlikle bu olacaktır. Altına net kesinlikle yakışır. Ciddi sayılabilecek tarz da bir ofiste çalışıyor isen beyaz gömlek ve koyu bir kravat ile misler gibi tamamlamış olursun.

• Kahverengi Ayakkabı: Daha gündelik olan bir renk tonu tabi ki de kahverengi renk tonu takım elbise. Gri takım ile her türlü uyum sağlamaktadır. Fakat ofis de ki ciddiyet seviyesini iyi tahlil edilmesi gerekir. Onun dışın da dışarı çıkarken giymek için hoş bir tercih olmaktadır çok rahat giyip çıkabilirsiniz. Tabi ki de kahverengi renk tonu deyince onlarca ton girmek de işin içine. Bu konu da da gözün kapalı alış veriş yapmak yerine takımın ile birlikte ayakkabıyı seçmen de fayda olur. Koyu renk tonu seviyelerini göz önün de bulundurman gerekmektedir zira. Bu renk tonu ile birlikte daha hareketli gömlekler ve de kravatlar seçebilmen gerek artık.

Kahverengi Takım Elbise

Çok fazla orta da olan kahverengi renk tonu takım elbise görünmüyor güncel olarak. Atalarımız zamanı da falan giyilirdi kahverengi renk tonun da ki takım elbiseyi. Bir de tabi yine yabancıların bir lafı var “no brown in town” diye söylerler. Belki ondan dolayı çok fazla üretilmemektedir. Ama olur da elinde var ise, çok seviyorsundur demektir ve de, giymek istiyorsundur yine de inceleyelim bunu. Bu “no brown in town” lafından da takım elbiseler de kahverengi renk tonunun formalliği düşüktür. Unutmaman gereken şey ne burada en önemlisi kesinlikle asla ama asla siyah ayakkabı tercih etme.

• Kahverengi Ayakkabı: Tabi ki de kahverengi renk tonun da olan ayakkabı tercih edeceğiz bu nokta da. Fakat takımın rengi ile birebir olmayacak renk tonlarıdır. Takım elbise renginden daha koyu bir ton kahverengi de daha şık olmaktadır. Öbür türlüsün de hiç hoş bir görüntü olmamaktadır. Olmaz. Bir ton açığı olabilir mi derseniz olabilir tabi ki de. Olur ama biraz daha cesur bir görüntü çıkmaktadır bunu da bilmen gerek bana göre o nokta da yer alıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar