Kadın ve Moda

Kısa Permalı Saç Modelleri

13.10.2013
Kısa Permalı Saç Modelleri

Yılların eskitemediği saç modellerinden biridir permalı saç modelleri. Hemen her yılda her modada kendine bir yer bulmuş ve bir şekilde kullanılmıştır permalı saçlar.

Uzun veya kısa fark etmez hemen her tip saça uygulanabilen perma modellerinden bu kez sizinle kısa permalı saç modellerine yer verdik. Ve kısa saç perma modellerini yaptırırken, yaptırdıktan sonra kullanırken nelere dikkat etmeli neler yapılmalı, nasıl bakmalı bu gibi sorulara cevap aramaya çalıştık.

Perma Saç Modelleri ve Perma Çeşitleri 2014 yazımız için tıklayınız.

Daha önce sizlerle permalı saç modelleri ile ilgili birçok yazı paylaşmıştık ve uzun permalı saç modellerini de paylaşmıştık.

Kısa permalı saç modelleri içinde önceki yazılarımızda paylaştığımız birçok şey aynen geçerli. Fakat yine de bayanlar için ufak bir özet geçmemiz iyi olacaktır galiba.

Uzun veya kısa permalı saç modelleri fark etmez her zaman ilk dikkat etmeniz gereken şey tekrar uyaralım size bu işlemi yapacak olan işin uzmanı yani kuaförünüz. Size saçınız yapısı ve durumu hakkında güvenilir bilgiyi verecek kişi odur. Saçınız daha önce çok fazla işleme maruz kalmışa renk açma, maşa, düzleştirici gibi istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz perma modellerinden.

Daha önce de yaptığımız uyarıyı bir kez daha yineleyelim permalı saç modellerinden birini yaptırmadan önce saçınız görünmeyen bir yerinde perma için kullanılan solüsyonla ufak bir test isteyin. Eğer saçınız garip bir şekilde esnekleşirse olumsuz sonuç almanız mümkün.

Kısa permalı saç modelleri için bir diğer nokta da saçınızın yapısı ve kesimi olmalıdır. Saç kesiminiz doğru bir kesim değilse perma işlemi ne kadar iyi uygulansa da kendini göstermeyecektir. Bu yüzden mümkünse kısa permalı saç modellerinden birini yaptırırken nasıl bir kesim modeli istediğinizi belirleyin.

Fakat burada yüz tipini ihmal etmemek gerekiyor. Anlayacağınız bayanlar kısa permalı saç modellerine sahip olmak oldukça zor. Fakat işin uzmanını bulduğunuz zamanda kısa permalı saç modellerine sahip olmanız en mükemmel haliyle mümkün.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. esra dedi ki:

  kısa saç perma modeli bana yakışmıyor denedim saçlarımı uzatıp birde uzun permalı saç modeli denemeyi düşünüyorum uzun bir yüz tipine nasıl gider sizce

  1. serap dedi ki:

   benim yüz tipimde uzundur ve maalesef saçlarımda seyrek bu yüzden perma modellerini denedim ben de sizin gibi önce kısa saç perma modellerinden biri beğendim tabi ani bir kararla uyguladım daha sonra pişman oldum şimdi çok uzun olmayan iri dalgalı perma modelini yaptırdım daha hoş duruyor tavsiye ededim

 2. selime dedi ki:

  benim saçlarım çok sert ve kalın yapılı omuz hizamdan da kısa kısa permalı saç modelleri gibi durur mu bilmiyorum hep düz kullanmaktan sıkıldım

 3. halime dedi ki:

  kısa saçlarıma perma yaptırmak istiyorum acaba ankarada perma yapan kuaför var mı daha doğrusu iyi bir kuaför arıyorum yardımcı olabilir misiniz?

 4. irem dedi ki:

  benim saçlarım az değil ama çok sönük duruyor kısa permalı saç modellerini gördüm çok hoşuma gitti yaptırsam bonus kafa olur muyum acaba . yani o kadar kabarık istemiyorum sadece hemen sönmesin yeter.

 5. gaye dedi ki:

  kısa permalı saç yaptıranlar bilgi verebilir mi bursa da perma yapan iyi bir kuaför var mı arkadaşlar

 6. pelin dedi ki:

  kısa permalara bayıldım

 7. emekçi dedi ki:

  kısa perma çeşitleri ile ilgili çok az görsel koymuşsunuz. birde kısa perma fiyatları ile ilgili bilgi yok. uzun perma fiyatı ile kısa perma fiyatı aynı olur mu kısa perma modeli yaptıran birinin daha az ödemesi gerekmez mi

  1. derya dedi ki:

   malesef uzunluğuna göre de fiyat değişse de yine saçın az veya çok olması da etkili biz iki arkadaş perma yaptırdık benim saçım kısaydı arkadaşınki uzun ben daha çok ödedim çünkü benim saçım çoktu arkadaşımın saçına göre bir hayli

 8. suna dedi ki:

  kısa saç modelleri örnekleri ile harika gözüküyor.

 9. merve dedi ki:

  kısa saçlar için nasıl bir değişiklik yapabilirim.

 10. gamze dedi ki:

  fakat burada yüz tipini ihmal etmemek gerekiyor. sizce nasıl bir model ve saç kesimleri gerekiyor.

 11. yeliz dedi ki:

  kısa permalı saç modelleri bence kışları iyi olmayan yazları harika görünen model tipleridir bence tavsiye ederim.

 12. fatoş dedi ki:

  kısa permalı saçlar ne kadar da zarif bayanlara yakışıyor.

 13. filizaydın dedi ki:

  perma saçlar ile ilgili bir kaç sitede hem yapılışı hemde perma fiyatlarını ayrı ayrı bulabildim. mavimenekse de hemen hemen perma yapılışı ve perma fiyatları ve perma modasına ilişkin bilgiler ve perma resimleri hazırlanmış çok sevdim emeğinize sağlık perma saç modellerinizden de güzel bir şekilde yararlandım sağolun varolun

Tüm Hakları Saklıdır.