Kadın ve Moda

Katlı Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

18.10.2020
Katlı Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Birbirinden güzel katlı saç tarzı modelleri ayrıca da katlı saç modelleri her sene moda haline gelmektedir. Bazen uzun saçlara atılan katlar da bazen de kısa saçlara atılan katlar trend haline geliyor. Tabii ki her zaman modaya uygun olan kesimi yaptırmak zorunda değilsiniz. Saç tipinize ve yüz şeklinize uygunsa saçınıza biraz kat attırabilirsiniz. Katlı saç kesim modelleri ve isimleri sizlere anlatacağız.

Pixie Katlı Kesim Saç Modelleri

2021 Kat Kat Saç Kesimi

Öncelik olarak saç boyunuz eğer kısa ise pixie saç kesim modeline yönelebilirsiniz. Pixie katlı saç kesim modelleri ile arasında uyum olan bu saç modelin de saçlarınızı daha şık ve daha hacimli göstermektedir. Sizleri çocuksu bir havadan çıkartarak asi bir hale bürünmenizi sağlamaktadır.

Kısa Katlı Bob Saç Kesim Modelleri;

Öncelik olarak ise sizlere bob tarzını önerebiliriz. Eğer ince telli bir saç yapısına sahipseniz katmanlı bob saç kesimi sizler için bir biçilmiş kaftandır. Ayrıca sadece saçlarınızı düzleştirerek bile istediğiniz şıklık kapasitesine ulaşabilirsiniz.

[haber id=”41592″]

Orta Boylu Katlı Saç Kesim Modelleri;

En Güzel Kat Kat Saç

Orta boylu saçlara sahip olan bayanlar için de başka bir seçenek tercihi bulunmaktadır. Sizlerde kabarık katlı saç modellerine yönelebilirsiniz. Gördüğünüz gibi kadınlar da bulunduğu gibi orta katmanlı bir saç kesimi ile şık ve zarif görünebilirsiniz. Eğer saçlarınız dalgalı veyahutta düz ise bu model size özeldir.

Uzun Katlı Kesim Saç Modelleri;

Eğer saçlarınız uzun ise uzun katlı kesim saç modelleri ve katmanlı saç kesimini özellikle tercih etmelisiniz. Çünkü uzun saçlar daha çok bakım isterler ve daha çok uğraştırır. İşte bu tür sıkıntılatı olanlar bundan kurtulmak için katlı saç kesimine başvururlar. Böylece saçlarınızın eskisine göre daha canlı, parlak ve güçlü görünür. Bu saç kesiminde sonra saçlarınızı eşit bir şekilde ortadan ikiye ayırabilirsiniz.

Kıvırcık Katlı Kesim Saç Modeli;

Özellik olarak kıvırcık katlı saç kesim modeli ideal seçenekler arasındadır. Bir fark yaratmak istiyorsanız  bu saç kesimi sizler için tasarlanmış gibidir. Özellikle kıvırcık kat kesim saç modeli ile yüz güzelliğiniz daha çok ön plana çıkar.

Kahküllü Katlı Kesim Saç Modeli;

Özellik ile bu yılın da kahküllü katlı saç kesimi ideal seçenekler arasında yer alıyor. Özellikle yana doğru kahkül oldukça doğal, zarif ve masumluğu ile herkesin beğenisi kazanmıştır. Bu saç kesimi ile günlük hayatınızı geçirebilir aynı zamanda herhangi bir davet gibi törenlere de katılabilirsiniz.

En Güzel Katlamalı Saç Kesim

Siyah Saçta Shag Saç Kesim Modeli

Siyah saç rengin de, düz siyah ya da balyajlı olması fark etmez, saçlarda ki sadeliğine hareket katar, diğer yandan da aşırı iddialı olmasını engelleyerek yumuşatan bir saç kesimi moderni shagdir. Eskiden uzun saç kesimlerinde bu kadar sık karşımıza çıkmazdı ama artık siyah saçlarda sürekli olarak karşılaşıyoruz. 2017 yılın da parlayan saç kesim modellerinden bir tanesi olduğu kesindir.  Üstelik de bakımı da çok kolaydır. Fön çektirmenize şekil vermenize çoğu zaman hiç gerek yoktur.

Sarı Saçta Shag Saç Kesim Modeli

Son yıllar da en modern saç kesimleri arasın da olan shag kesiminin sarı saç renkleri ile, röfleli ya da sarı balyajlı saç renk tonları ile üstünde duruşu da oldukça şıktır. Platin sarı renk tonu haricinde pek çok sarı renk tonuna oldukça yakışan bu kesim modelinin açık renkli saç renk tonların da en büyük avantajı ise yıpranan saç renk tonları ile, karışık saç kesimi yani asimetrik görünümü nedeniyle çok daha bakımlı gösterme sebebidir. Açık renk tonunda ki saç renk tonları genel olarak saç bakımı yaptırmayı gerektirmektedir ve tabi her zaman da ama en azından vakit sıkıntısı yaşadığınız zamanlarda da, en ideal durum olmasa da sizi en azından idare edebilecek bir saç kes,im modeli uygulamanızda fayda var.

[haber id=”41026″]

Kat Kat Kesim Saç 2021

Uzun Saçlarda Kahküllü Shag Kesim Modeli

Bu modern saç kesim modeli yukarıda da belirttiğimiz gibi artık sık sık olan uzun saçlarda da karşımıza çıkmaktadır. Ama bu senenin en trendlerinden en önemlisi shag kesimlere kahkül ekletmek olur. Kaküllü saçlar kesimleri neredeyse 2004 yılından beri moda olmaktan çıkmaktadır zaten ama daha önceleri de olan hem kısa saçlar da hem de uzun saçlar da yapılmasına rağmen, çoğunlukla düz olan ve sıradan saç kesimlerine hava katmak için kesilen kakül, bu yıl karşımıza daha çok iddialı bir biçimde çıkmaktadır.

Genelleme yapmak yanlış bir yöntem olsa da, kahküllü saç kesimleri biz en çok kumral renk tonlarında saçlara yakıştırıyoruz. Kaküllerinizin hepsini kaşların üstüne düşürecek şekilde kullanabilirsiniz ve bir seçenek gibi, asimetrik olan bir kesim tarzı modeli ile de, daha farklı bir modelle de kullanırsınız fakat kesin olarak bilinen bir şey var ise o da shag kesimi modeli genel olarak karışık bir saç kesim modeli olduğundan, üstüne bir de eşitsiz bir kakül eklenirse, özellikle de sarı renk tonların da ki gibi çok açık renk tonu saçların da bakımsız bir görüntü yaratır, siyah renk tonu saçların da bu işlem yapıldığın da modelin ayırt edilmesi de zorlaşır.

Katlı Saç Kesim Modeli

Katlı saç kesim modelleri hem dalgalı hem de düz saçlara uygulanıyor ve de fakat şu da bir gerçek ki düz saçlarda dalgalı saçlar da olduğu gibi güzel durmamaktadır ve mutlaka ki daha çok bakım istemektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.