Kadın ve Moda

Küllü Kumral Saç Rengi ve Modelleri

30.03.2022
Küllü Kumral Saç Rengi ve Modelleri

Küllü kumral saç rengi ve modelleri son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor! Güneşli ve ılık yaz günleri artık ufukta kaldığına göre, yeni bir kesim ya da renk ile görünümünüzü tazelemeye hazırsınız! Sonbaharın gelişi ile birlikte ilk seçimler altın, bal, karamel ve kestane gibi sıcak tonlar olsa da, değişen mevsim ile birlikte bu klasik tonların yerini alacak yeni saç rengi trendi, küllü kumral oluyor.

Başlıklar

Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral, şimdiye kadarki en havalı renklerden biri. Özellikle; açık tenli, pembemsi bir cilt rengine sahip olanlar ve özellikle renkli gözlere sahip olanlar için uygundur. Saçınızı boyamak ama büyük bir risk de almak istemiyorsanız, küllü kumral saç rengi en iyi seçeneklerden biridir. Renklerin dünyasında küllü kumral, siyah saçlardan sonra en yaygın olanıdır. Ombreler, kahverengi saçlar, açık tenler; açıkçası bu renk hepsine uyum sağlıyor. Havalı küllü kumral saç renkleri arasında size en uygun olanı seçin:

Küllü kumral saç rengi

Sarışın ve Açık Tenli Kadınlar

Küllü kumral saç boyası

Açık bir ten rengi ile küllü kumralın kombinasyonu eşsizdir. Gerçekten de çok havalı görünebilirsiniz. Özellikle de renkli gözleriniz varsa, yüzünüze çekicilik getirmek için harika bir seçimdir. Mavi gözleriniz varsa, bu saç rengini kaçırmayın.

Güneş Işıltısı

Küllü kumral saç boyası

Sıcak iklimlere bir tatile çıkacak olursanız, güneşin verdiği o doğal ışıltıyı hiç bir şeyin veremeyeceğini bilirsiniz. Kuaförünüzden böyle bir renk istemeye ne dersiniz?

Açık Küllü Kumral

Açık Küllü kumral saç rengi

Küllü kumral saç renginin de pek çok tonu vardır. Açık tonlar da bunlardan biri. Açık renkli bir teniniz ve mavi gözleriniz varsa, bu renk size de kesinlikle çok yakışacak. Özellikle de sakin bir saç rengine ihtiyacınız varsa, bu sizin için en iyi renk bile olabilir.

Küllü Balyaj

Özellikle de kahverengi saçlarınız varsa, küllü kumral tonlarında balyaj ve ışıltılar, saçlarınıza çok yakışacaktır. Bu balyaj tonları, özellikle bronz tene ve esmer kadınlara çok yakışıyor.

Kahveden Küllüye Geçiş

Küllü kumral saç rengi

Uzun saçlarınız varsa, saçlarınıza derin bir kahverengi balyaj ve sarı bir alt ton ile biraz derinlik ve hacim kazandırabilirsiniz. Bu saç rengini gerçekten göstermek isterseniz, saçlarınızda dalgalar ile dağınık bir saç görüntüsünü tercih edebilirsiniz. Kış aylarına hazırlanırken, kahveden küllüye geçiş, hem çok iddialı olmayan hem de havalı bir seçim olacaktır.

Açık ve Orta Kahve

Küllü kumral

Küllü kumral saç rengi, mat ve güzel görünür. Bu renk; özellikle koyu sarı, açık kahverengi veya orta kahverengi saçlı kadınlara çok yakışıyor. Renk uygulaması yaparken; ya tüm saçınızı küllü kumral saç rengine boyayın ya da farklı ışıltılardan yararlanarak doğal bir görünüme kavuşun. Son günlerde yeniden popüler olan balyaj uygulamaları, doğal bir sonuç elde etmek için idealdir.  Sadece mevcut saç renginize biraz hareket katmak istiyorsanız, biraz küllü kumral parlaklık kazandırmayı düşünebilirsiniz.

Ombre İle Kullanın

Küllü kumral ombre

Küllü kumral saç rengini, ombre boyama tekniği ile de elde edebilirsiniz. Diplerden yoğunlaşıp uçlarda en hafif görünümü en idealidir. Bu, daha açık tenli ve koyu renkli saçlara sahip olan kadınlar için iyi bir seçim olacaktır. Uçlarda hafif kalır ve dipler daha küllüdür. Renk akmaya başladığında, hemen belli olmaz. Bu da, saçların sık sık boyatılmasını gerektirmez. Yine de, saçlarınızı boyadıktan sonra, saçınıza uygun özel bir bakım serisi kullanın. Küllü kumral, doğal mat bir görünüme sahip olsa da, donuk bir görünüm oluşabilir. Bu nedenle, bu saç renginin doğru bakımı önemlidir.

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık kumral saç rengi çoğu kadın tarafından tercih ediliyor. Peki bu saç rengi nasıl elde edilir? Eğer açık kumral saç rengini kuaför salonlarında yaptırmayı düşünüyorsanız zaten hazır karışım boyalar ile elde edilecektir. Fakat ev ortamında kendiniz açık kumral rengi elde etmeye çalışacaksanız bunun bazı püf noktaları bulunduğunu bilmenizde yarar vardır. Bu rengin en belirgin püf noktası saçlarınızdaki taban rengin ne tonda olduğunu bilmektir. Çünkü açık kumral her saç renginin üzerinde etkili ve istediğiniz sonucu vermeyebilir. Koyu renkli saçlarda bu rengin ilk aşamada tutmayacağını bilmeniz gerekmektedir. Ancak eğer taban renginiz açık ise üzerine bir paket açık kumral hazır boya işlemi yaparak istediğiniz tonları elde edebilirsiniz. [haber id=”39466″]

Küllü Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçlarınızın rengini değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Eğer trend bir ren arıyorsanız kesinlikle küllü kahve tonları isteğinizi karşılayacaktır. Peki küllü kahve saç rengi nasıl elde edilir? Kahvenin en çok tercih edilen bu tonu daha çok grimsi bir havaya sahiptir. Her rengin küllü bir hale getirilmesinin zor olduğunu söyleyebiliriz. Küllü kahve saç rengini elde etmek için saçlarınızdaki hâlihazırda bulunan rengin önemi çok büyüktür. Çünkü küllü kahve saç tonu her saç renginin üzerine tutmayabilir. Gideceğiniz kuaför elde edeceği karışımlar aracılığıyla bu rengin saçlarınızda oturmasına yardımcı olacaktır. Yine de bu rengi seçerken bir kuaföre danışmanızı tavsiye ediyoruz.[haber id=”39465″]

Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

Doğal görünmeyi sevenlerin tercihi olan kumral saç rengi her kadına yakışmaktadır. Kumral saç rengi öyle bir tonlamaya sahiptir ki her ten rengine uyumlu görünür. Tabi buradan tonlamayı oturtmak da belirleyici bir faktördür. Her kadına yakışan bir renk olsa da kumral rengi genelde beyaz tenli ya da kumral tenli kadınlarda görmek daha olasıdır. Çünkü kumral saç rengi en çok bu ten rengine sahip olan kadınlar yakışıyor. Buğday ve esmer tenli kadınlar ise kumralın koyu hallerini tercih edebilir. Buradaki en belirleyici unsur sizin hangi rengi kendinize yakıştırdığınız olmalıdır. Siz hangi saç rengini tercih ediyorsanız o renk size en yakışan saç rengidir.[haber id=”39462″]

Küllü Kumral Saç Renkleri Katalogu

Küllü kumral saç rengi en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor. Her ten rengine uyan bir saç olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Tabi küllü kumral saç renginin çok farklı tonları bulunuyor. Geleneksel tonların dışında kalan ve çok asil duran küllü kumralın her tonu ayrı bir güzelliğe sahiptir. Bunları kısa doğal görünümlü küllü kumral, orta tonlu küllü kumral, açık küllü kumral, koyu küllü kumral olarak sıralayabiliriz. Bu tonların tümünü katalogdan inceleyip ten renginize en uygun olanını tercih edebilirisiniz. Küllü kumral renk kataloğu için tüm detayları kaleme aldık.

[haber id=”40953″]

Kumral Tene Giden Saç Renkleri Nelerdir?

Kumral ten rengine sahip olan kadınların saçlarına farklılık yapmak istedikleri takdirde uygulayabilecekleri bir çok seçenek bulunmaktadır. Kumral tene sahip kadınlar saç renklerin de farklılık istedikleri taktirde tüm saç renklerinin kendilerine uyumlu olacağı söylenebilir.

2019 Kumrala Giden Saç Renkleri

Kumral tenli kadınların renklerinin soluklaştırmaması açısından saçlarında tercih edeceği renkler arasında sütlü kahve, altın kahve, açık küllü kahve, kum sarısı, bal rengi ve benzeri bir çok seçim yapabilirler. Bu renklerin yanısıra kumral tenli kadınlara yakışacak farklı bir ton olarak kızının tonları da olabilir. Kızın saç rengi gözleri ön plana çıkardığından dolayı farklı bir hava kazanmanız açısından tercihiniz olabilir. Sonbahar kızılı, koyu kızıl, şarap kızılı ve benzeri gibi tonları denemenizde önerilir.

Küllü kumral saç rengi ve modelleri son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor! Güneşli ve ılık yaz günleri artık ufukta kaldığına göre

Küllü Kumral Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır?

Saçların olduğundan daha estetik hale getirilmesi için kadınlar farklı renklerle saçlarını boyamayı isterler. Tenin rengine uygun olarak boyana saçlar çok estetik bir görünüm kazanacaktır. Küllü kumral son yıllarda çok fazla tercih edilen saç renklerinden biridir. Bu saç rengi profesyonel olarak bu işi yapan biri tarafından yapılabileceği gibi evde de kadınlar kendileri bu rengi uygulayabilirler.

Küllü kumral saç rengi evde nasıl yapılır konusu merak edilen ve cevabı aranan bir konudur. Küllü kumral saç rengine ulaşmak için öncelikle boya kabına açık kumral saç boyası konulur. Ardından küllü kumral saç boyasının çeyreği kadarını ekliyoruz. Çok az düzleştirici mavi boya ekleriz. Hazırlanan bu boya saça uygulanıp yarım saat kadar beklenir. Saç durulanır.

[haber id=”42812″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar