Kadın ve Moda

Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

26.03.2022
Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kumral saç rengi kimlere yakışır? Kumral saç renginin ten rengine ve yüz yapısına göre çok yakıştığı kadınlar vardır. Saç renginize doğru karar verirseniz; daha fresh gözükecek ve kumral tonlarının doğal halinden faydalanacaksınız. Kumral saç rengi kimlere yakışır şimdi inceleyelim;

Başlıklar

1- Yuvarlak Yüz Hatları

Kumral saç renkleri yuvarlak yüz hatları sahip olan kadınlar için oldukça idealdir. Üzerine ışıltılı gölgeler atılmış olan kumral saçlar buğday tenli kadınlarda oldukça estetik görünür. Yüz hatlarınızı geri plana atmak için ışıltılı kumral saç tonlarını kullanabilirsiniz.

Kumrala Saç Renkleri

2- Katlı Kesim Saçlar

Katlı kesim saçlar modellerinde doğal bir görünüm yakalamak için kumral saç tonları kullanılır. Katlı saçlarınızı sade haliyle daha güzel göstermek istiyorsanız; kumral saç tonlarının çeşitli renklerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Köşeli yüz hatlarını yumuşak gösteren kumral renk kahverengi gözlü kadınlara daha çok yakışır.

[haber id=”41001″]

3- Mavi Gözler

Kumral saç tonu mavi gözler kadınların keskin bakışlarını fresh bir görünüme sokar. Bu nedenle çok açık mavi göz rengine sahipseniz ve bakışlarınızın keskinliğini yumuşatmak istiyorsanız kumral saç rengini kullanabilirsiniz. Küllü kumral renkler size uygun renk tonlarıdır.

Kumrala Saç Rengi

4- Uzun Düz Saç Modeli

Uzun düz saç modeli sahip kadınların kendilerini en doğal buldukları saç rengi kumraldır. Düz ve uzun saçlarda kumral rengi çok natural görünür. Kendi saç renginizmiş gibi görünen bu tonlarda yine küllü renkler kullanılır. Mavi göz ve uzun düz saç modeli kumral renk için biçilmiş kaftandır.

[haber id=”41426″]

5- Geniş Alın Yapısına Sahip Kadınlar

Alnınız genişse saçlarınızı sürekli serbest bırakmak zorunda kalırsınız. Alnınızı kapatmak için kahkül kestirmenize gerek yok. Bunun için saçlarını koyu kumral tonlarına boyayarak doğal görünümlü bir profil yaratabilirsiniz. Düz kesimli saçlar sizin için daha uygundur. Kumral saç tonlarıyla keskin ifadeyi yok edebilirsiniz.

2019 Kumrala Saç

6- Kahverengi Gözlü Kadınlar

Kahverengi gözleriniz varsa hiç düşünmeden kumralın her tonunu kullanabilirsiniz. Doğal görünümlü kahverengi gözler kumral saçlarla iyi şekilde uyum sağlar. Bunun için açık kumral tonları ve yumuşak renk geçişli kumral tonlarına yönelebilirsiniz. Saçlarınız düz ve uzunsa bu renk tonları size daha çok yakışacaktır.

Kumral saç renk tonu sarıdan hemen önce gelen ve kahvenin en açık renk tonudur. Özellikle ile de sarı saç renk tonu ile iyi görünmediğini düşünen fakat yine de açık tonlarda saçlara sahip olmak isteyen kadınların en sevdiği renk tonu arasın da gelmektedir. Açık ya da koyu ten rengi fark etmeksizin herkesle mükemmel bir uyum içine giren kumral saç renk tonlari bir tercih sebebidir. Kumral saç renk tonu için genellikle açık kahve tonların da gibi bir tanımlama yapılmasının nedeni ise, doğal saçta olan kızıl yansımaların üzerine kumral saç renk tonu boyası ile işlem uygulandığın da aslında kahve tonlarında bir saç elde edilme durumudur.

Kumrala Saç 2019

Doğru Ten Rengimizi Bulmak

İnsan da iki ana ten renk tonu bulunur bunlar soğuk ve sıcaktır. Soğuk ten rengi pembe ana tonunda mavi alt tonlara sahip, sıcak cilt rengi ise sarı ana tonunda altın rengi alt tonlara sahiptir. Ten renk tonunuz evde kolayca belirlemek istiyorsanız yüzünüze bakarak renginiz altına yakın ise sıcak, gümüşe yakın ise soğuk bir cilt renginiz var anlamına gelir.

Saç Rengi Seçiminde Diğer Etmenler

Ten renginden hemen sonra gelen bir diğer mühim konu ise göz rengimizdir. Gözlerimiz renkli ise bu güzel gözlerimizi göz önüne çıkartacak saç renkleri seçebiliriz. Saçlarınızı kuaförde boyatacaksanız, en tecrübeli bir kuaför bulmanızda fayda var. Aksi takdirde bazı bilgisiz kuaförler saçlarımızı daha çok maffedebilir. Esmer bir ten rengine sahip iseniz varsa koyu saç renk tonları, beyaz bir teniniz varsa da kumral ve sarı renkler sizin teniniz de daha iyi durabilir.

Kumrala Saç

Kumral Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Ülkemizde en çok yaygın olan saç renk tonu kumral rengidir. Kumral saç renk tonu, sarıdan koyu olan ve kahvenin en açık ren tonudur kısacası. Sarı saç renk tonu riskine giremeyen kadınlar çoğunlukla bu kumral saç renk ve tonlarını oldukça sık kullanmaktadır. Hemen hemen çoğu kadına yakışabilecek olan kumral saç rengini rahatlıkla kullanırsınız. Renk tonunu ise yüz renginize göre seçmeniz gerekmektedir. Sonrasın da da boyanan saçlar da kızıl renk, kahve renk tonu gibi yansımalar bulunur ama doğuştan kumral saç renk tonuna sahip olan kadınlarda böyle yansımalar olmaz. Eğer sizde böyle yansımasız bir saç rengine sahip olmak isterseniz öncelikle yapmanız gereken saç renginizi açık sarı rengine kadar açmanız daha sonrasın da da kumral saç rengine boyamanız gerekir. Ama genelde bayanlar bu yansıma ve ışıltıları severek kullanmaktadırlar çünkü saçları daha hacimli ve güzel göstermektedir.Bir de unutmamak gerekir ki saçları önce açıp ve sonrasında boyanan saçların daha çabuk akma ihtimali bulunur.

En Favori Kumral Tonları

Son dönemlerin en moda kumral saç rengi olan küllü kumral saç renginden de biraz bahsetmek istiyorum. Küllü kumral renk tonu, diğer renk tonlarına göre saçlara biraz daha donukluk katar. Bu nedenden dolayı uyarmalıyım ki cilt renginiz daha beyaza kaçıyorsa bu tonlardan uzak durmanızı tavsiye ederim çünkü yüzünüzü daha soluk ve mat gösterecektir. Son zamanlar da tekrar moda olan ombreler de kumral saç renk tonlarına giriyor. Hemen hemen tüm bayanlarda görülen bu ombrelere yoğun ilgi olmaktadır.

Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kumral Saç Rengi Hangi Tene Yakışır?

Kendine özgü bir tona sahip olan kumral saç rengi; uygun bir modelle birlikte harika bir görselliğin merkezinde yer alacaktır. Özellikle buğday tene sahipseniz zaten kumral saç tam da size göre biçilmiş bir kaftan gibidir! Bununla birlikte saçınızın iç kıskıma altından yansımalar koyarsanız, mükemmel bir uyumu da yakalarsınız. Ayrıca ışıl ışıl görünmeyi istiyorsanız da kumral saç renginize hareket katabilirsiniz. Burada açık tenlilerin de kumral saça hareket verdikten sonra harika bir şıklığı yakalayabileceklerini ifade edebiliriz. Şimdi de En İyi Saç Açıcılar Hangileridir? Yazımızı okumaya başlayabilirsiniz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar