Kadın ve Moda

Kalın Kaş Kimlere Yakışır

24.10.2019
Kalın Kaş Kimlere Yakışır

Son zamanların trend güzellik uygulamalarından biri de muhakkak ki kalın kaşlar. Peki hem kadın hem de erkeklerde karşımıza çıkan kalın kaş kimlere yakışır, ya da hangi yüz tiplerine daha uygun olur. Her yüz tipine uyum sağlayan farklı bir kaş tasarımı bulunur. Yuvarlak, uzun, oval, kare ya da dikdörtgen her birine uyumlu ve yakışan kaş modeli birbirinden farklı olabilir. Bu nedenle öncelikle yüz tipinizi iyi tanımalı ve buna göre kaşlarınıza doğru şekli verebilirsiniz. Kaşlar, yüzün ve ifadenin temel taşı niteliğindedir. Bu nedenle yüz tipinize ve zevkinize göre; kalın kaş modelleri, kavisli kaş modelleri ya da doğal kaş modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Kalın kaşlar, doğal tarza sahip olanlar ve doğal makyaj yapanlara hoş bir görünüm sunar. Doğal bir görünüm elde etmek isteyenler tercih edebilirler.

Kalın Kaşlar 2020

Kalın Kaş Modelleri

Birden fazla ince ve kalın kaş modelleri bulunur. Kalın kaşların tasarım modelleri şöyle; kalın dramatik, kalın şaşkın, kalın sofistike, kalın kışkırtıcı, kalın egzotik, kalın çekici, kalın gizemli, kalın seksi gibi birbirinden farklı anlam ve ifadeyi sizlere sunan, kalın niteliğinde kaş modelleri vardır. İçlerinden herhangi birini yüz şeklinizi dikkate alarak, tabii ki zevkinizi de ele alarak değerlendirebilirsiniz.

Kalın Kaş Yakışan Ünlüler

Kalın Kaş Modelleri Kadın

Kalın kaş modelleri kadın; ; kalın dramatik, kalın şaşkın, kalın sofistike, kalın kışkırtıcı, kalın egzotik, kalın çekici, kalın gizemli ve kalın seksi gibi sizlere farklı ifade sunan kalın kaş modellerinin olduğunu söyleyebiliriz. Her birini yüz tipinize göre değerlendirebilirsiniz. Birbirinden farklı ve iddialı kalın kaş tasarımları vardır. Her birini yüz tipinize ve tabii ki zevkinize göre tercih etmeniz gerekir. Doğal bir tarza sahipseniz tabii ki kalış kaş tasarımlarına yönelebilirsiniz. Eğer yeteri kadar kaşınız yoksa, ten renginize uyumlu bir kaş kalemi ile kaşlarınızı doldurabilir ve akabinde maskara ile şekillendirebilirsiniz. Kalın kaşlarınıza hafif dağınık etkisi de vermeniz daha doğal görünmenizi sağlar.

Kalın Kaş Tasarımları

Kalın Kaş Modelleri Erkek

Erkeklerde de genellikle kalın kaşlar öne çıkar. Tabii ki bu durum erkekler için gayet doğal bir durumdur. Genellikle kaşlarının orta bölümlerini alan erkekler, diğer noktalarında bir düzenlemeye gitmez. Tabii bakımlı erkekler de en az kadınlar kadar, görünümüne önem verdiğinden, kaşlarına hoş bir şekil vermek isteyebilir. Bunun içinde, doğal görünümlü kaşlarınıza ufak bir iki dokunuşlar daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Kalın kaş modelleri erkek tasarımlarına baktığımızda; sadece kaşlarınızın boyunu küçültmeniz ve orta bölümünü almanız yeterlidir.

Kalın Kaş Yaptıranlar

Kalın Kavisli Kaş Modelleri

Kavisli kaşlar, en çok; kare ve yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlara yakışır. Yuvarlak yüz hatlarınıza, daha köşeli ve belirgin bir görünüm katmak adına kalkık kaş modellerini değerlendirebilirsiniz. Kavisli kaşlarınızın bakımı için, düzenli olarak kavisli bölümlerini korumak adına almanız gerekir. Ayrıca kaş makası ile boyunu küçültmeniz önemlidir.

[haber id=”46684″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.