Kadın ve Moda

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

24.03.2021
Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için bakım ve güzellik her zaman ön planda yer alır. Tabii makyaj da kadınların önem verdiği ve hassasiyetle yaklaştığı bir alandır. Ayrıca her kadına; tarzına ve kişisel özelliklerine göre farklı makyaj uygulamaları yakışır. Örneğin; kahverengi gözlere sahip biri ile mavi göz rengine sahip birine aynı makyaj hoş durmayabilir. Bu nedenle makyaj adımında bu noktalara dikkat etmek gerekir. Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır ile alakalı önerilerimiz doğrultusunda, sizlerde kendinize yakışan bir makyaj yapabilirsiniz.

2021 Kahverengi Göz Makyajı

Makyaj yapma adımında, ten rengi kadar, yüz hatları da önemlidir. Göz makyajında, göz yapısına uygun şekilde bir makyaj yapılması gerekir. Etkileyici bakışlara sahip olmak için, dikkat çekici bir göz makyajı yapmanız gerekir. Kahverengi gözler anlamlı ve etkileyici bakışları ile bu açıdan şanslıdır. Ayrıca makyaj uygulamalarında da oldukça şanslıdır. Tabii doğru makyaj teknikleri uygulanması önemlidir.

Başlıklar

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kahverengi gözlere sahipseniz, şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Her ne kadar mavi ya da yeşil renklerde gözlere sahip olmak isteyenler olsa da, kahverengi gözler her açıdan size avantaj sağlar. Kahverengi göz makyajı doğru teknikler ile yapılırsa, renkli gözlerden çok daha etkileyici bakışlara sahip olabilirler. Derin ve anlamlı bakışlara sahip olmanız için, sade ve basit bir eyeliner çekmeniz bile yeterli olacaktır.

Buğulu Kahve Göz Makyajı

Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır; öncelikle makyajınıza başlamadan önce, kaşlarınızı şekillendirmek ile başlayın. Kaşlarınızı şekillendirdikten sonra, aradaki boşlukları kaş kalemi veya far ile doldurabilirsiniz. Böylece kaşlarınız çok daha etkileyici olur. Göz makyajınızı yapmadan önce, üst göz kapaklarınıza mat aydınlatıcı göz farı sürebilirsiniz. Böylece göz çevreniz aydınlanacaktır. Ayrıca makyajınız genel olarak canlı bir görünüme sahip olacaktır. Kaş kemiğinizin üzerine ve gözlerinizin iç köşelerine, aynı şekilde aydınlatıcı göz farının daha ışıltılı olanını sürebilirsiniz. Ardından eyeliner sürebilirsiniz, dilerseniz kuyruğunu biraz uzun tutabilir ve kedigözü görünüme verebilirsiniz. Son dokunuş olarak ise kirpiklerinize simsiyah bir maskara uygulayabilirsiniz. Hafif bir allık ve nüde ruj ile doğallığınızı tamamlayın.

Kahverengi Göz Makyajı Önerileri

Kahverengi ve bej soft renkler, kahverengi gözlerde doğal bir görünüm yakalamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda mor ve menekşe rengine sahip bir makyaj, kahverengi gözlerinizin ışığını öne çıkartır. Aynı zamanda makyaj kadar kaşların biçimi de önem taşır. Kahverengi gözler doğal olarak çekici ve anlamlıdır. Ama doğru kaş biçimi, kahverengi gözlerinizin daha da göz alıcı olmasını sağlar.

Doğal Tonlarda Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Kahverengi göz makyajı: Altın Rengi Göz Farı

Siyah ve altın rengi tezatlığı ile dikkati üzerinize çeker.

• Kahverengi göz farı

• Altın rengi göz farı

• Siyah gel eyeliner maskara

Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır, uygulanışı:

Önce kahverengi farı, göz çizgilerinize uygulayın, hafifçe kaş hizasına kadar genişletebilirsiniz. Daha sonra ince kuyruklu bir eyeliner sürün. Göz kapağınıza ise altın rengi farı uygulayın ve iyice karıştığından emin olun. Temiz bir liner fırçası ile göz çizgilerinize kapatıcı uygulayın. Kesik çizgi makyaj görünümü olduğundan dolayı, bu çizginin belirgin gerekir. Aynı şekilde kuyruk çizgisine doğru, dışarı da kalan yerlere dikkatli bir şekilde kapatıcı uygulayın. Son olarak ise maskara sürün ve kahverengi farla alt kirpiklerinizi ortaya çıkarmaya özen gösterin.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır Kahverengi

Kahverengi Göz Makyajı: Koyu Yeşil Göz Farı

Gündüz kullanım için, mat tercih edebilirsiniz. Gece ise daha parlak tonlarını uygulayabilirsiniz.

• Sıcak tonda kahverengi göz farı.

• Koyu yeşil göz farı

• Siyah göz farı

• Maskara ve Eyeliner.

Uygulanışı:

[haber id=”35920″]

Göz çizginize, geçiş tonu olarak sıcak tona sahip bir kahverengi uygulayın. Göz kapağınızın tamamına ise koyu yeşil göz farı uygulayın. Daha sonra dış köşelere siyah far uygulayın. En son ise eyeliner ve maskara sürün.

Kahverengi Göz Makyajı Püf Noktaları

Kahverengi göz makyajı için seçenekleriniz oldukça fazladır. Bu nedenle giysinize göre bir renk tercih edebilirsiniz. Eğer gözleriniz koyu kahverengi ise orta ve koyu renkte farları tercih edebilirsiniz. Siyah, siyaha yakın gri, koyu yeşil ve erik rengi farı koyu kahverengi gözlere rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Metal rengine sahip farlar da koyu kahve gözlere yakışan bir renktir. Etkileyici bakışlar içinse, siyah bir maskara kullanabilirsiniz.

Göz Makyajı

Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır; gözleriniz açık kahverengi ya da ela rengi ise; siyah eyeliner kullanmayın. Bunun yerine lacivert veya kahverengi eyeliner kullanabilirsiniz. Altın tonlarında sarı farlar ise gözlerinize olağanüstü bir güzellik katacaktır. Eğer gözleriniz orta koyu kahverengi ise, daha çok bronz tonlarını deneyebilirsiniz. Ayrıca; menekşe rengi, yeşil, sarı ve turuncu tonları da uyumludur.

[haber id=”36896″]

Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır ile alakalı dikkat çekici öneriler:

• Kahverengi ve lacivert tonları birbirine yakışır ve farklı bir hava yaratır. Lacivert göz kalemi ile dumanlı bir göz makyajı yapabilir, dikkat çekici olabilirsiniz. Nüde renginde bir ruj ile de çekiciliğinizi tamamlayabilirsiniz.

• Gözlerinizin büyük görünmesi için; kızıl kahve veya bakır tonlarındaki bir farı kaş kemiğinizin başlangıcına uygulayabilirsiniz.

• Üst kirpik diplerinizin iç ve dış kısımlarını; siyah kalemle belirginleştirebilir ve bakışlarınızı vurgulayabilirsiniz. Siyah kalemi uyguladıktan sonra, aplikatör ile dağıtın ve gizemli bir bakış yakalayın.

• Etkili bakışlar için; kirpik diplerinize beyaz kalem çekin, gözlerinize sadece siyah eyeliner uygulayın.

• Gece ve gündüz kullanabileceğiniz, etkileyici göz makyajı için; yeşil tonları, kahverengi, bronz ve bej gibi farları tercih edin. Hafif tonlarda bir allık ve ruj ile tamamlayın.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar