Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri ve Maskeler

11.09.2019
1.281
A+
A-
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri ve Maskeler

Bu yazımızda ya sizlerin ya da çevrenizdeki birçok insanın şikayetçi olduğu cilt tipi yağlı ciltler için bakım önerileri ve yağlı ciltler için maskelere yer verdik. Yağlı ciltlerin en büyük problemleri parlama ve sivilce oluşumu olmaktadır.

Her cilt tipinde olduğu gibi yağlı ciltlerin bakımında ön koşul yine temizlik oluyor. Yağlı ciltleri olanların dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise yedikleri içtikleri olmalıdır. Çekirdek gibi yağlı kuruyemiş, fast food, asitli içeceklerden uzak durmalılar. Yağlı ciltler bakımında yine nemlendiriciler ve güneş koruma ürünleri ihmal edilmemeli fakat ürün seçiminde daha çok yağsız su bazlı ürünler tercih edilmelidir.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri ve Maskeler

Daha öncede bahsettiğimiz gibi temizliğin yağlı ciltlerin bakımında da önemli olduğunu vurgulamıştık. İçerisinde alkol olmayan ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Yağlı ciltler için lavanta sabunu ve kükürt sabunu gibi doğal sabunları önerebiliriz. İşte yağlı ciltleri dengelemenin bir yolu da doğal tonik ve maskelerdir. Yağlı ciltler için doğal maskeleri sizlerle paylaşıyoruz. Domates maskesi

  • 2 tane sert domates
  • Birkaç damla limon suyu

Domatesleri iyice ezip içerisine limon suyunu ekleyip karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekletip ılık suyla temizleyin. Ayda iki kez uygulayın. Limon maskesi

  • 2 limon
  • 2 çorba kaşığı su

Limonun kabuklarını soyup 2 kaşık suda birkaç dakika bekletin. Sonra püre haline getirip temiz cildinize sürüp birkaç dakika bekletip ılık suyla temizleyin. Domates kil maskesi

  • 1 domates suyu
  • 1 çorba kaşığı kil

Domates suyu ve kili karıştırıp yüzünüze sürün. Kuruyuncaya kadar bekletip ılık suyla temizleyin. Muz Maskesi

  • 1 tane muz
  • 2 kaşık yoğurt

Muzu ve yoğurdu karıştırıp yüzünüze sürün. Kuruyunca ılık suyla temizleyin.  

Yağlı Ciltler İçin Doğal Bakım Maskeleri

 

Adaçayı maskesi

Malzemeler:

·         20 gram adaçayı yaprağı

·         20 ml. badem yağı

·         40 gr. yulaf unu

·         80 m. gül suyu

 

Maskenin hazırlanışı ve uygulanışı:

 

Adaçayı yaprakları, yulaf unu ve badem yağını bir kase içinde karıştırın. Yüze uygulamadan hemen önce gül suyunu da ekleyin. Yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 20 dakika maskeyi yüzünüzde tutun. Sonrasında sıcak su ile yüzünüzü temizleyin ve nemlendirici krem ile besleyin. Maskeyi uygularken göz çevresinden uzak tutun.

 

Yaş Maya Maskesi

 

Malzemeler:

 

·         20 gr. yaş maya

·         10 gr. bal

·         20 ml. krema veya kaymak

 

Maskenin hazırlanışı ve uygulanışı:

 

Yaş maya ile krema veya kaymağı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Sonrasında balı ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Yaklaşık 20 dakika bekletin, bu süre içinde maske yüzünüzde kuruyacaktır. Kuruyan maskeyi ılık su ile temizleyin. Maskeyi göz çevresinden uzak tutmayı unutmayın.

 

Ballı Maske

 

Malzemeler:

 

·         1 yemek kaşığı bal

·         3 yemek kaşığı süt

·         5 yemek kaşığı tam buğday unu

 

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri ve Maskeler 

Maskenin hazırlanışı ve uygulanışı:

 

Buğday ununu, ılık sütü ve balı bir kabın içerisinde macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Kuruyan maskeyi elinizle yüzünüzden soyun ve ılık su ile durulayın. Üzerine nemlendirici krem sürün.

Aynı Sefa Bitkisinin Cilde Faydaları

Aynı Sefa bitkisinin cilde bir çok faydası bulunmaktadır. Bu bitkinin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Kanamayı durduran bir özelliği vardır. Özellikle yaşlılıktan kaynaklı ciddi lekelerini gidermektedir. Kan çıbanını yok eden bir özelliği vardır. Zedelenme ve ezilme de formasyonlarını iyi derecede gidermektedir.

Aynısafa Bitkisinin Cilde Yararı

Kas ve eklem ağrılarına hafifletmektedir. Herhangi bir sebepten kaynaklanan cilt kaşıntılarını azaltmaktadır. Sivilce ve akne gibi cilt sorunlarını iyi derecede hafifletmektedir. Ayak mantarı ya da genital bölge mantarları tarzında mantar rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Varis görünümünün ve ağrısını gidermektedir. Dudakların kuruyup çatlamasını önler. Sıcak, cildi soğuk, güneş gibi dış etkenlerden koruyan bir özelliğe sahiptir. Bakteriyel ve alerjik cilt sorunlarını etkili derecede Çözmektedir. Topuk, dirsek, diz ve benzeri gibi çok sert bölgelerin yumuşamasını sağlamaktadır.

Aynısafa Bitkisinin Cilde Faydaları

Bitkisel ürünler, güzelliğin doğal dokunuşunu bizlere sunar Kozmetik sektöründe de Tıp alanında olduğu gibi bitkisel ürünlerin şifalı etkilerinden yararlanılır Bitkisel...


FOTO GALERİ / Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri ve MaskelerZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.