Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

11.03.2013
978
A+
A-
Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hemen her bayanın hiçbir zaman vazgeçemediği makyaj alışkanlıdır ruj kullanımı. Bakkala ekmek almaya giderken bile ruj kullanmak asla unutulmaz. Fakat bu kadar çok kullanırken ruj kullanırken nelere dikkat etmek gerekir bunlar biliniyor mu?

Tabii ki her şeyin başının sağlık olduğunun farkında olarak ruj kullanırken unutmamak gerekiyor. Basit bir ruj bir aksesuar gözüyle bakmadan ruj seçiminde belirli markaların ve onaylı ürünleri kullanmaya dikkat etmek gerekiyor. Estetik kaygıyla kullandığımız rujlar daha sonraları içerdikleri kimyasallar nedeniyle kalıcı hoş olmayan etkiler bırakabilirler.

Sağlığın yanı sıra ruj kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.  Bunların en başında ruj rengi seçimi gelmektedir.  Öncelikle ruj rengi seçiminde ten ve saç renginize uyumuna dikkat etmek gerekiyor.

Yine kıyafetle uyumlu olarak ruj seçimi yapılması hoş bir görüntü oluşturacaktır. Dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi koyu renklerde giyilen bir kıyafetle ana renklerde ruj kullanmamak gerekiyor. Bu şekilde tamamen kapalı bir görüntü oluşabilir.

Fakat açık tonlarda kullanılan bir kıyafette ister ana renkler isterse ara renklerde ruj seçimi yapılabilir. Ruj kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de ten ve göz makyajı olmalı. Koyu renk tonlarında yaptığınız göz makyajıyla koyu renklerde ruj kullanmak karışık bir görüntü oluşturabilir.

Ruj kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi ise dudakların yapısıdır. İnce dudaklı bayanlar ruj seçimini ve kullanama şeklini doğru uyguladıkları takdirde daha dolgun dudaklara sahip olabilirler.

Ya da dudaklarını daha küçük göstermek isteyen bayanlar uygun ruj seçimi ile istedikleri görüntüye ulaşabilirler. İşte ruj kullanırken mükemmel dudaklara sahip olmak için bazı öneriler:

  • Öncelikle dudakların üzerindeki pütürleri yok etmek için bir diş fırçası yardımıyla temizlenir. Bu şekilde hem dudaklardaki ölü deri atılır aynı zamanda da kan dolaşımını hızlandırarak dudakların daha canlı olmasını sağlar.
  • Dudaklara biraz fondöten sürüp pudralanır. Bu şekilde hem ruj daha kalıcı olur hem pürüzsüz bir görüntü oluşur hem de ruj rengi tam olarak yansır.
  • Eğer dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız. Öncelikle kullanacağınız ruja uygun bir dudak kalemi ile doğal çizgisinin tam üstünden dudaklarınızı çevreleyin. Çevrelediğiniz çizgiye göre parlak ve açık renklerde rujlar kullanın. Koyu renkli rujlar dudaklarınızın hacmini küçük gösterecektir.
  • Daha ince dudaklar için üst dudağınızın doğal çizgisinin hemen altından, alt dudağınızın ise hemen üstünden dudak kalemi yardımıyla bir hat oluşturun. Bu hattın içini taşırmadan mat rujlar uygulayın. Mümkünse parlak renkli rujlardan kaçının.

Görüldüğü gibi daha dolgun dudaklara sahip olmak veya daha ince dudaklara sahip olmak küçük makyaj hileleriyle mümkündür. Bu bilgilerin sizlerinde işine yaraması dileğiyle.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.