Evde Kaş Alma Teknikleri

2
0

Kaşlarınızı bugüne kadarki en iyi görünümüne kavuşturmaya hazırsınız, ancak bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, bu yazı size rehberlik edebilir. Çekmecenizde duran cımbız, ip ya da ağda; kaşınızı almak için en iyi yöntem hangisidir? Sizler için uzmanların görüşlerini aldık…

Cımbızla Kaş Alma Yöntemi

Evde Kaş Alma Teknikleri
Evde Kaş Alma Teknikleri 3

Tek bir tüyü tek seferde alan tek yöntem cımbız olduğundan, özellikle de kaşlarınıza şekil vermeye çalıştığınız bir dönemdeyseniz; doğru cımbızı kullanarak, her bir kaşın hem alt hem üst tarafını da hassas bir şekilde alarak bunu başarabilirsiniz. Cımbızla çok fazla tüyü yanlışlıkla almanız zordur ve genellikle düzensiz görünen bir kaş görüntüsü ile sonlanma riski yoktur.

İple Kaş Alma Yöntemi

Evde Kaş Alma Teknikleri
Evde Kaş Alma Teknikleri 2

İple kaş alma, epilasyonun en eski seçeneklerinden biridir ve günümüzde de kaş şekillendirme ya da istenmeyen yüz tüylerini almada popüler bir seçimdir. Ayrıca hızlı bir uygulama seçeneği sağlar. İp cildin yüzeyinde bükülür ve yuvarlanır. Süreç boyunca, simetriyi sağlayabilmeniz için sabit bir görüş alanınızın olması gerekir. Diğer yandan, iple kaş alma yönteminin maliyeti, diğer yöntemlere göre daha azdır. Tek avantajı da bu değil… Bu epilasyon yöntemi; kan akışını ve kolajen üretimini uyarır ve cilt hücrelerine peeling yapar.

Ağda İle Kaş Alma Yöntemi

Evde Kaş Alma Teknikleri
Evde Kaş Alma Teknikleri

Ağda, uygulanacak yüzeyin bir bölümünü tek seferde temizlediğinden, kaş alma yöntemleri arasında en hızlı ve en ağrısız yöntemlerden biridir. İyi bir ağda, kaşları şekillendirmenin en ideal yoludur. Burada, tercihinizi balmumu ağdadan kullanmanızı öneririz; çünkü balmumu, aynı zamanda ayva tüylerini ve ölü derileri de temizler ve böylece temiz bir görünüm elde edersiniz. Batık tüyler de kökten çıkarılır, böylece en uzun dayanıklılık süresi de yine ağdadır.

Ağda yöntemi, bandı çekiş anında biraz acı verici olabilir ancak herkesin acı eşiği farklıdır. Yine de, çok kısa süreli bir acı olduğundan, diğer yöntemlere göre daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Evde ağda yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; cımbızda olduğu gibi tüyleri tek tek almadığından, uygulama alanını doğru ve dikkatli bir şekilde belirlemek olmalıdır. Aksi halde, sonucunda düzensiz bir kaş görünümü elde edebilirsiniz.

Kalın Kaş Modelleri

Kalın kaş modelleri; günümüzde trendler arasındadır. Hem kadınlarda hem de erkeklerde karşımıza çıkar. Doğallığın ön plana çıkması ile kalın kaşlarda dikkat çekmeye başladı. Tabii sadece doğal kaşlar değil, kalın kaş modellerinin farklı tasarımları da mevcut.

Evde Kaş Alma Teknikleri
Kalın Kaş Yakışanlar

Kalın kaş modelleri tercih ederken, yüz tipinizi de dikkate almanızı öneririz. Çünkü kaşların şekli yüzün daha hoş görünmesi adına önem taşır. Bu nedenle, yüz tipinize; yuvarlak, oval, dikdörtgen, kare, kalp şekli gibi yüz hatlarınıza uyum sağlayan, kalın kaşları değerlendirebilirsiniz. Dramatik kalın kaş modelleri, sofistike kalın kaşlar, kışkırtıcı kalın kaşlar, kalın çekici kaş modeli, kalın gizemli, kalın seksi gibi, kalın kaşların farklı ifade ve tasarımları bulunur.

[haber id=”46684″]

Önceki İçerikEsmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri
Sonraki İçerikKışlık Mini Etek Kombinleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz