Kadın ve Moda

İğne Oyası Örnekleri

23.01.2014
İğne Oyası Örnekleri

Bu yazımızda bizim atalardan miras olan ve Türk milletine özgü bir el işi olan iğne oyası örneklerinden söz edip farklı iğne oyası modelleri paylaşacağız.

Hepimiz yapamasak da biliriz görmüşüzdür zarif ipten çiçekleri ya da onun yapraklarını mutlaka yazmalarda, havlularda ya da herhangi bir yerde ve özellikle hepsini bir çeyiz sandığında. Çünkü çeyiz sandıklarının en sadık en zarif parçasıdır iğne oyaları.

Yapması oldukça beceri, emek ve sabır ister iğne oyası örneklerinin. Kimi zaman yapanın eline batan iğne ile can yakar ama yine sabır can acısını yener ve ortaya zarif bir sanat eseri iğne oyaları çıkar.

İğne oyası örneklerini birçok farklı yerde görebilirsiniz. Fakat en çok iğne oyası yazma örneklerinde ve iğne oyası havlu kenarlarında görmeniz mümkün.

Fakat iğne oyası salon takımları veya iğne oyası tepsi örtüleri de en çok kullanılan modellerdendir. Sadece iğne oyası zarafetini evine değil kıyafetlerine de yansıtmak isteyen bayanlar içi iğne oyalı kolyeler veya iğne oyalı küpe modelleri iyi birer tercih olabilir.

Yine iğne oyalarını kullanabileceğiniz ve farklı motiflerin olduğu iğne oyası örneklerinin bulunduğu galerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Her yıl iğne oyalarının modası değişse de, 2018 iğne oyası modelleri ile 2019 iğne oyası modelleri arasında çok fark olmayacağını düşünüyoruz. Bu yüzden 2018 yılının son çeyreğine girdiğimiz bu dönemde, artık 2019 iğne oyası modelleri galerisini eklememiz gerektiğini düşünüyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. kader dedi ki:

  çok güzel iğne oyası örnekleri var. Her bayanın yapabileceği şık kolye gibi birçok örneklerden oluşmuş yazma örneklerinden bahsedilmiş çok beğendim her birinin yapılışı yazılmış ise yapabilirim.

 2. seda dedi ki:

  aaa küpe şeklinde yapılmış oya örnekleri de varmış ne kadar da zarif.

 3. beyza dedi ki:

  motifler ve yazma örnekleri müthiş inanın çok beğendim.

 4. yağmur dedi ki:

  birbirinden güzel iğne oyası ve yazma modellerinin üzerine işlenmiş örnekleri çok beğendim.

 5. damla dedi ki:

  iğne oyası ve yazma modellerinin fiyatlarını öğrenmek istiyorum.

 6. yeliz dedi ki:

  o kadar güzel gözüküyorlar ki yapmamak elim de değil çok beğendim.

 7. İğne Oyaları dedi ki:

  takılar çok güzel

  1. Mavi Menekşe dedi ki:

   Beğenmenize sevindim.

Tüm Hakları Saklıdır.