Kadın ve Moda

Hangi Saç Rengi Genç Gösterir?

04.03.2022
Hangi Saç Rengi Genç Gösterir?

Başlıklar

Hangi Saç Rengi Genç Gösterir?

Hangi saç rengi genç gösterir? Saçınızda yaptığınız renk değişimleri ile farklı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Öncelikle size yakışacak olan saç rengini belirlemenizde büyük fayda bulunmaktadır. Bunu belirlerken önemli bazı konulara dikkat edilmelidir. Yaşınız da ilerlediyse bazı renkler sizi bulunduğunuz yaştan daha da genç gösterecektir. Genç gösteren saç renkleri arasında seçim yaparken dikkat edilecek birinci unsur; ten renginizle uyumlu olanı seçmek olmalıdır.

Saç kesim modeliniz de renk belirlemenizde önemli bir unsurdur. Şöyle ki uzun ve dalgalı saçlar iddialı olan sarı ya da kızıl renklerde kendini daha iyi belli etmektedir. Kısa saçlarda sarının koyu tonları, karamel ve kestane renklerinden teninize uyumlu olanını seçmelisiniz. Genç görünmek genellikle bütün bayanların arzu ettiği bir durumdur. Bunun için de bayanlar oldukça fazla kozmetik ürünler kullanmaktadır.

Genç görünmek isteyen bir bayan; cilt bakımına, kıyafetlerinin güzelliğine, makyajına, el ve tırnak bakımına büyük önem verdikleri gibi saç renklerine de önem vermektedirler. Saçlar bir bayanın süsüdür. Bu süslere iyi bakmak, iyi davranmak da onların yıpranmaması için yapılması gerekmektedir. Genç gösteren saç renkleri seçiminizi yaparken, o rengin bakımının nasıl olacağını, ne kadar sık aralıklara boya yapmanız gerektiği, eski canlılığını yitirmemesi için dikkat edeceğiniz unsurları da bilmenizde büyük fayda vardır.

Hangi Saç Rengi Genç Gösterir?

Kumral Saç Rengi

Kumral renk yüze aydınlık vermektedir. Esmer ya da buğday tenli iseniz; kumral renkle saçlarınız ışıl ışıl görüneceği gibi; yüzünüze verdiği aydınlık da sizi daha genç gösterecektir. Kakül kullanıyorsanız kumral rengin tonları ile saçınızda doğallık elde edebilirsiniz. Şunu da unutmamalısınız ki kahve, kumral, kestane gibi doğal renkler bayanları her zaman daha genç göstermektedir.

Saçlarında beyazlama olan bayanlar; kumral rengi seçerlerse ve aralarına ışıltı attırırlarsa beyazların dikkat çekmesini önlemiş olurlar. Dipten çıkan beyazlar ışıltının arasında kendini fazla göstermeyecektir. Genç gösteren saç renkleri seçiminde koyu renkler beyazların ön planda olmasını sağlamaktadır. O yüzden sıklıkla dip boyası yaptırmanız gerekir. Neticede saç diplerindeki beyazlar sizi bakımsız ve daha yaşlı gösterecektir.

Karamel Renk Ve Tonları

Altın karamel rengi buğday tenli kişilere oldukça fazla yakışmaktadır. Yazın bronzlaşmış olan buğday tenliler bu renk ile saçları enerjik bir hal almaktadır. Zemin renk karameldir, altın renginde ve şeritler şeklinde ışıltısı bulunmaktadır. Bu renk tonu yüzünüzü aydınlatacaktır. Hele biraz uzun ve dalgalı saçlara sahipseniz daha dikkat çekici olacaktır. Teninize uymayan renk tonları sizi genç değil, olduğundan daha yaşlı gösterecektir.

Yaşınız 35-40 Aralığında ise; kırışıklıklarınız da kendini göstermeye başlamış demektir. Yüzünüzün iki yanından saldığınız saç dalgalarıyla bu kırışıklıkları bertaraf edebilirsiniz. Ayrıca kakül ya da perçemle alın bölgesindeki kırışıkların dikkat çekmesinin önüne geçebilirsiniz. Genç gösteren saç renkleri tercihinde bulunurken saç modelinin de ayrı bir önemi bulunmaktadır.

Krem karamel olan saç renginde; zemin karameldir. Üzerine sarı tonları sıklıkla atılmıştır. Sizin doğal bir görüntüye sahip olmanızı sağlar. Saçınızdaki ışıltı yüzünüze yansır ve sizi daha genç gösterir.  Esmer ve buğday tenlilere daha çok yakıştığı gibi; sarışın olmak isteyen ama sarı saçı tercih etmeyen bayanların da hoşlandığı bir renktir.

Sarı Renk Ve Tonları

Esmer olan kişilere sarının koyu tonu yakışırken; beyaz tenli dediğimiz sarışın kimseler sarının açık tonlarını tercih edebilirler. Sarı renk biraz daha genç yaşlarda tercih edilmelidir. İlerleyen yaşlarda açık sarı renkler sizi yorgun ve daha yaşlı gösterebilir. Genç gösteren saç renkleri arasında sarı rengi tercih etmek istiyorsanız; bunu mutlaka güzel bir makyajla taçlandırmalısınız.

Makyajsız bir ciltte sarı saçlar kişileri soluk ve yorgun bir hale sokmaktadır. Aynı zamanda bakımsız görünmenize de sebep olmaktadır. Bakımsız bir bayan da olduğu yaştan daha fazla bir yaşta görüntü sergiler. Aslında saçınızı hangi renge boyarsanız boyayın onların bakımlarını yaparak renklerinin bozulmamasını ve parlaklığını yitirmemesini sağlamalısınız. Bunun için de aylık yapacağınız saç maskeleri ve bakımları ile saçlarınızın canlı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bakır Renk Ve Tonları

Bakır renkler özellikle açık renkte olanı beyaz tenli bayanlara daha çok yakışmaktadır. Yüzünüze aydınlık ve fresh bir görüntü kazandırabilirsiniz. Bakırın koyu tonları buğday tenli olan kişilere daha güzel bir hava verir. Bu renkte saçların diplerinden çıkacak olan beyazlar dikkat çekmez. Öncelikle saç renginiz ön planda olacaktır. Genç gösteren saç renkleri arasında bakır ve tonlarını tercih edebilirsiniz.

Kahve Rengi Ve Tonları

Kahvenin birçok tonu bulunmaktadır. Açık kahve kişilere özellikle ilerleyen yaşlarda doğal bir görüntü kazandırmaktadır. Açık kahve genelde her renk tende olanlara uyum sağlamaktadır. Koyu kahve tercihinde bulunurken teniniz açık renkte olmalıdır. Esmer tenli kimseler koyu kahve tonu ile sert bir mizaca sahip olurlar ve bu da onların daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır.

Hangi Saç Rengi Genç Gösterir?

Çikolata kahvesi dediğimiz renk tonu özellikle buğday tenli bayanlara çok yakışmaktadır. Kahve ile kızılın karışımı da diyebiliriz. Saçları ışıltılı gösterdiği için dikkatleri üzerine çeken bir havayı da size sağlayacaktır. Genç gösteren saç renkleri arasında bulunan çikolata kahve genç ve dinamik bir görüntüye sahip olmak isteyen bayanlar için ideal bir renktir.

Küllü kahve dediğimiz kahvenin sarıya yakın tonu da buğday renkli ve açık tenli bayanların tercih ettiği bir renktir. Sarışın olmak istemeyen bayanlar küllü kahveyi tercih edebilirler. Rengin yüze yansımış olduğu parlaklık ve aydınlıkla daha genç bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Özellikle kısa ve seyrek saçlı bayanların mutlaka denemesi gereken bir renktir.

Kızıl Renk Ve Tonları

Kızıl saçlar özellikle esmer tenli bayanlara daha fazla yakışmaktadır. Teniniz esmerse her renk tonu size gitmeyecektir. Özellikle sarının tonlarından kaçınmanız gerekmektedir. Esmer tenliler siyah renkten de uzak durmalılardır. Çünkü siyah saç rengi esmer bir bayanda oldukça sert bir mizaç bırakır. Bu da olduğunuz yaştan daha yaşlı görünmenize neden olur.Genç gösteren saç renkleri tercihinizde ten faktörü oldukça önemlidir.

Kahve ile kızılın birleşiminden meydana gelen kızıl kestane rengi esmer bayanlara ayrı bir hava katmaktadır. Siz de esmerseniz bu rengi denemelisiniz. Saçlarınızın rengi ön planda olacağı için teninizin esmerliği ile oldukça çekici görünebilirsiniz. Genç bir ifadeye sahip olmak için önerdiğimiz kızıl kestane ile iddialı bir tarza sahip olabilirsiniz.

Kızıl renk ilk boyandığı zamanlarda kendini parlak ve ışıltılı gösterir. Fakat kısa zaman sonra renginde matlaşma görünebilir. Kızıl rengi bir defada olsa denemenizde fayda vardır. Bu rengin üzerine atılacak olan kahve tonlarındaki gölgeler size ayrı bir hava da katacaktır. Genç gösteren saç renkleri arasında bulunan kızıl oldukça iddialı bir renktir.

Hangi Saç Rengi Genç Gösterir?

Siyah Ve Mavi Siyah

Beyaz tenli bayanların siyah ve mavi siyah renklerinden uzak durmaları gerekmektedir. Bu renkler beyaz tenli kişilerin yüz hatlarını ortaya çıkardığı için daha yaşlı bir görüntü elde edebilirsiniz. Beyaz tenliler siyahtan ziyade kahvenin tonlarını kullanmalıdır. Buğday tenli kişilerde mavi siyah renk güzel bir görüntü oluşturabilir. Yine de siyah iddialı ve bayanların vaz geçemediği bir renktir.

İlerleyen yaşlarda saçlarında beyazlama oluşan kişiler siyah renkten uzak durmalılardır. Dipte oluşan beyaz saçlar siyahın yanında ön plana çıkacağı için sizi yaşlı ve yorgun gösterecektir. Ayrıca yüz hatlarınız ortaya çıkacağı için kırışıklıklarınız da dikkat çekecektir. Genç gösteren saç renkleri içinde bulunan siyah ve mavi siyah buğday tenlilerin vaz geçemediği bir renktir. Makyaj yapmasanız bile bakımsız görünmezsiniz.

Hangi saç rengi genç gösterir? Saçınızda yaptığınız renk değişimleri ile farklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Genç Gösteren Saç Modelleri

Olduğundan genç gösteren saç modelleri ile bir anda 10 yaş genç görünmek mümkün. Kahkül kesimi, perçem, katlı kesim saçlar, bob kesim genç gösteren modeller arasında. Asimetrik kesim ile yakalanan gizemli hava hem genç gösterir hem de özgüvenli bir duruş verir. Genç gösteren saç modellerinin yanı sıra tercih edilen renklerde önemlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar