Kadın ve Moda

Genç Dağınık Topuz Modelleri

10.12.2020
Genç Dağınık Topuz Modelleri

Bayanlar için saç faktörü oldukça önemli bir konudur. Renkleri, modelleri, uzun ya da kısa olmasıyla farklılık gösteren türleri bayanların zevklerine ve yüz şekline göre uygulanmaktadır. Saç modelleri arasında sıklıkla kullanılan topuzlar kişilerde kullanım kolaylığı ve rahatlığı ile tercih edilmektedir. Dağınık topuz modelleri çok çeşitliliğe sahip olmakla birlikte; hemen hemen her yerde kullanılmaktadır.

Başlıklar

Genç Dağınık Topuz Modelleri

İşe giden bir bayanın sabahları hazırlanması uzun sürmektedir. Kıyafetlerini geceden tasarlaması ve hazırlaması onlara kolaylık sağlayacağı gibi; kıyafetine uygun saç modelini de belirliyor olması kişiye hız kazandıracaktır. Saçında uygulayacağı en kolay yöntem elindeki toka ya da lastikle hemen bir topuz yapmaktır. Çünkü bu onun fazla zamanını almayacak hem de hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Herhangi bir gece toplantısında ya da düğünde kullanılan dağınık topuz modelleri bayanların oldukça şık bir görüntüye sahip olmalarını sağlamaktadır. Güzel bir elbisenin üzerinde uygulanan topuzlar bayanı daha seksi ve daha zarif gösterir. Gece boyunca bozulmaması, kişileri terletmemesi ve rahat ettirmesiyle topuzlar bayanların tercih sebebidir. Birçok farklı modelleri de bulunmaktadır.

Başın En Üstünde Bulunan Tepeden Topuz

Bu modelde saçlarınızın düz kesim olması topuzda avantaj sağlayacaktır. Bütün saçın başın en üst kısmında toplanması gerektiği için; diğer saçların gelişi güzel kendini bırakması saç kesimi düz olan kişilerde kolaylık sağlar. Katlı sesime sahip olan kişiler tepeden topuz yapmak isterlerse hemen bozulabilir. Daha uzun süre dayanması için saç spreyi kullanabilirsiniz. Ya da tel tokalarla saçların çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Tepeden topuzlar gece ya da gündüz oldukça fazla tercih edilen bir modeldir. Kakül olsun ya da olmasın bir bayanın yüzüne yakışır. Yuvarlak ya da uzun yüz hatlarına sahip olan kişiler tarafından sıklıkla kullanılır. Bu modelle yüzünüz daha gergin bir görüntüye sahip olacaktır. Dağınık topuz modelleri arasında bulunan tepeden topuzda isterseniz yüzün sağından ve solundan bir tutam saç bırakarak dağınık bir görüntü de oluşturabilirsiniz.

Genç Dağınık Topuz Modelleri

Salaş Ve Dağınık Yüksek Topuz

Bu modelde saçlara tepeden topuz yapılır. Saç kesiminiz düz ya da katlı olabilir fark etmez. Saçlar yanlardan salınacağı için bozulacak kaygısını hissetmeyeceğiniz bir modeldir. Gündüz ya da gece tercih edebilirsiniz. Yukarıda oluşturacağınız topuzunuz bozulmadığı sürece yanlardaki saçların bir önemi yoktur. Onlar salaş ve dağınık bir şekilde durmaktadırlar. Dağınık topuz modelleri içindeki bu modelle oldukça rahat edeceksiniz.

 Yan Tarafta Oluşturacağınız Dağınık Topuz

Tepeden topuz modelinden farklı model isteyenler başın yanında oluşturacakları topuz modelini tercih edebilirler. Saçlarınızın uzun olması bu modeli belirlemenizde size kolaylık sağlayacaktır. Kakül ya da perçem kullanıyorsanız daha farklı bir görüntü de elde edebilirsiniz. Saçlarınızı yan tarafta toplayarak topuz yapmak saçlarınızın hacmini de ortaya çıkaracaktır.

Sağ tarafta öreceğiniz saç örgüsü ile sol taraftaki dağınık topuzunuzu birleştirebilirsiniz. Bu görüntü arkadan saçınıza bakan kişiler için güzel bir görsellik kazandıracaktır. Bu modeli uygulamak oldukça kolaydır. Sağ taraftaki saçlarınızdan bir tutam alın ve örün. Kalan saçlarınızı solda atkuyruğu yapın ve örgü ile birleştirip kıvırın. Bu model dağınık topuz modelleri arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Ensede Oluşan Dağınık Topuz

Saçlarınızın uzun ya da kısa olması bu topuzu yapmanızda engel değildir. Toplanacak uzunlukta olması yeterlidir. Saçlar bir lastik yardımı ile ensede toplanır, yanlarda birkaç tutam saç bırakılır. Ensede toplanan saç içe doğru kıvırtılır. Yanlardaki saçlarınıza da maşa ile dalgalı bir görüntü sağlayabilirsiniz. Bırakın dağınık ve salaş görünsün. Zaten amaç da budur. Yapması kolay ve kullanımı rahat bir modeldir.

Genç Dağınık Topuz Modelleri

Fularla Birlikte Yapılan Dağınık Topuz

Bu modeli uygulamanız oldukça basittir. Elinizde saç tokası, fular ve tel toka olması yeterlidir. Saçların sağından ve solundan bir tutam saçı yanlarda bırakın. Toka ve fuları elinize alın. Tokayı takarken fularla birlikte takın. Saçınızı örmeye başlayın. Saçınızla birlikte fuları da örmelisiniz. Saçların arasında görünen bu renkli aksesuar güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Örme işleminiz bitince bütün saçları kıvırıp toplamanız sonucunda güzel bir görüntüye sahip olan bir model oluşturacaksınız. Yan tarafta bırakılan saçlarınızın dağınık bir şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz. Dağınık topuz modelleri içinde bulunan fularla oluşturulan bu model kolay olduğu gibi güzel bir görüntü elde etmek isteyenler için idealdir. Kıyafetinize uyumlu olan fularları seçerseniz bir bütünlük de oluşturabilirsiniz.

Taç Kullanarak Oluşturulan Dağınık Topuz

Saçta kullanılan bazı aksesuarlar onların daha güzel ve dikkat çekici olmasını sağlayacaktır. Süslü tokalar, taraklar ve taçlar ayrı bir hava katacaktır. Taç kullanarak oluşturmak istediğiniz dağınık topuzlar gece ya da gündüz farklı bir görsellik sağlamak isteyen kişilerin tercihidir. Öncelikle yapmamız gereken saçınızı atkuyruğu yapmaktır. Saçın ön tarafına takılan taçtan sonra, topuzumuza istediğimiz dağınıklıkta görüntü kazandırabiliriz.

Saçınızı kıvırarak kendi isteğinize göre oluşan topuzumuzu tel tokalarla tutturmalısınız. İkinci tacı da topuza yakın kısma taktığınızda şık bir görüntü oluşacaktır. İstersek ön taraftaki saçlara gergin değil de bombeli bir görüntü de verebiliriz. Dağınık topuz modelleri uygularken bazı aksesuarlar farklı görüntüleri de ortaya çıkarmaktadır.

Kolay Topuz Yapma Teknikleri

Özel günlerde ve gecelerde kuaföre gidilerek oluşturulan topuzları günlük hayatta bayanların kendisinin uyguluyor olması, hem maddi hem de zamandan hız kazandırması açısından önemlidir. Saçları uzun olan her bayan mutlaka topuz modellerini kullanıyordur. Kullanımı kolay, hazırlanması zahmetsiz olan bu model kişilerde rahatlık sağladığı için tercih edilmektedir. Kolay bir şekilde topuz yapma tekniklerini bilen kişiler hızlı olarak kendi saçlarına uygulama yapmaktadırlar.

Öncelikle dağınık topuz modelleri arasından hangisini istediğimize karar vermemiz gereklidir. Saçımızın uzunluğu, kesim şekli, yüz hatlarımızın yuvarlak ya da uzun olması model belirlememizde bize yol tutacaktır. Yuvarlak yüzlü kişilerin kaküllü topuz modeli seçmeleri onların yüzlerini daha da küçük gösterecektir. Aynı şekilde uzun yüzlü olan bir kişinin tepeden bütün saçlarını toplayarak topuz yapması, onun daha uzun bir yüz görüntüsü elde etmesini sağlayacaktır.

Yüzümüze göre dağınık topuz modeline karar verdikten sonra yapımında bize kolaylık sağlayacak teknikleri de bilmemizde yarar bulunmaktadır. Genellikle topuz yaparken toka, lastik ve bazı aksesuar ürünlerine ihtiyacımız olacaktır. Onları temin etmeliyiz. Topuz yaparken saçımızı çok sıkmamalıyız. Saçın önlerinden ya da yanlarından tutamlar bırakmak onları dağınık gösterecektir. Saç spreyi kullanmak da uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

İlk defada yapımı zor gibi görünen topuzlar; ilerleyen zamanlarda oldukça kolay bir hal alacaktır.Topuz yapımında kişilere kolaylık sağlayacak bazı ürünler de takı satışı yapan mağazalarda satılmaktadır. Bunlardan temin etmek de işimizi kolaylaştıracaktır. Netice de hız kazanmak için kendimizin uygulayacağı dağınık topuz modelleri pratik ve kolay olmaları ile tercih sebebidir. Alıştıktan sonra hızlı bir şekilde her güzel modeli saçımızda gerçekleştirebiliriz.

Genç Dağınık Topuz Modelleri

Gelinlerde Tercih Edilen Dağınık Topuz Modelleri

Çok önemli bir yere sahip olan ve her gelinde genellikle uygulanan gelin topuz modellerinin oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır. Gelinliğin modeline göre, düğünün yapıldığı mevsime, yüzün şekline göre belirlenen bu modeller; geline oldukça şık ve güzel bir hava da vermektedir. Yaz mevsiminde yapılan düğünlerde genellikle tepede ya da yanda oluşan dağınık topuz modelleri seçilir.

Kış aylarındaki düğünlerde saçları omuzda bırakan, bukleli ve saçların bir kısmına uygulanan topuz modelleri tercih edilir. Uzun sürecek bir gece boyunca bozulmaması için saç spreyi ile bu topuzlar sabitlenir. Süslü gelin tokaları ve tarakları ile de süslenir. Dağınık topuz modelleri arasında bulunan gelin dağınık topuzlar her genç kızın hoşlandığı ve tercih ettiği bir modeldir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar