Kadın ve Moda

Bakır Karamel Saç Renkleri

Bakır Karamel Saç Renkleri

Başlıklar

Bakır Karamel Saç Renkleri

 İnsanlarda özellikle de kadınlarda güzelliğin en önemli parçalarından biri saçtır. Bu yüzden görünüşü çok önemlidir. Geçmişten beri kadınlar saçlarının rengini değiştirerek daha güzel görünmeyi amaçlamışlardır. Bakır karamel saç rengi son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Yeni renkleri denemek her ne kadar sevilse de saçınızın rengi cildinizle uyum içinde olmalıdır. Açık renkli ciltlere en çok yakıştırılan saç rengi bakır renkleridir. Ancak esmer veya buğday tenliyseniz bile size yakışacak bakır tonunu bulabilirsiniz. Kuaförlerin ve saç bakım uzmanlarının tavsiyesine uygun olarak cildiniz ile en güzel gözüken saç rengini elde edersiniz.Bakır karamel saç rengi

Cilt İle Saç Renginin Uyumu

Cilt bakımı her ne kadar önemli olsa da saçınızın rengi, cildinizi ortaya çıkaran asıl etkendir. Bu can alıcı nokta kadınlar tarafından oldukça önemsendiği için saçlarında sıklıkla renk değişikliği yaparlar. Saç renginizi değiştirmeden önce size en çok yakışan rengi ve tonu bulmalısınız. Son zamanların en trend renkleri bakır, karamel, tarçın tonlarıdır. Bu renklerin her cilt rengine uyacak tonlarını bulabilirsiniz.

Koyu bakır tonu buğday ve açık tenlilerin en çok tercih ettiği renklerden biridir. Dış görünüşün en önemli parçası olan saçlarınız ile bütün gözleri üzerinize toplayabilirsiniz. Fiziğinize, yüz şeklinize ve cildinizin rengine göre seçeceğiniz saç renginiz ve kesiminiz sayesinde insanların bakışları sizin üzerinizde olacak. Özellikle son yılların trendi olan bakır karamel saç renkleri parıltısıyla dikkatleri topluyor.

Saç Kesiminde Önemli Noktalar

Saç kesimi yaptırırken yüzünüzün şeklini ve saçınızın rengini dikkate almalısınız. Değişik yüz çeşitlerine farklı saç modelleri yakışmaktadır. Saç kadınların en büyük makyajıdır. Yüzdeki çoğu kusuru kapatan saçlardır. Ve onları doğru kullanmayı bilmek önemlidir. Örneğin eğer geniş bir alnınız varsa kakül kestirmek size yakışacaktır. Saçlarınız sayesinde kapanan alnınız ile yüzünüz daha küçük görünecektir.

Bakır karamel saç rengi Sivri bir çeneye sahipseniz kısa saçlar sizde güzel duracaktır. Önden arkaya doğru kısalan bir modelle dikkati saçlarınıza çekmiş olursunuz. Saç şekillerinde ise kıvırcık ya da dalgalı saçlar kat kat kestirildiğinde daha belirgin oluyor. Dümdüz saçlar içinse en uygun saç stili uzunluğu fark etmeksizin düz kesim. Bütün saç kesimlerinin ortak özelliği ise bakır karamel saç renginin hepsine yakışmasıdır. Bu rengi her türlü kesimde içiniz rahat olarak kullanabilirsiniz.

Toffee Karamel Saç Rengi

Bakır karamel saç rengi tonlarının en önemli özelliklerinden biri saçta ışıltılı ve parıltılı durmasıdır. Bu özelliği onu en çok tercih edilen renklerden biri yapar. Bu renk doğal görünümü ve canlı duruşuyla herkesi büyüler. Doğum saçı olarak ülkemizde en çok karşılaşılan renk kahverengi olmasına karşın boya içintercih edilen renkler de genel olarak kahverenginin tonudur. Bu durum bize kumral tonlarının vazgeçilmezliğini gösterir.

Artık boyaların rengi kadar yansımasının rengi de kriterler arasında. Seçtiğiniz renkle beraber yansımasının hangi renk olacağını da seçiyorsunuz. Örneğin altın parıltılı toffee boyası ile karamel rengi saçlarınızda parıldayan ışıltı altın rengi olmaktadır.

Bakır karamel saç rengi

Bakır Karamel Saç Boyası

Boya yaptırmaya karar verdiğinizde kuaförünüzün tonu tutturabilmesi için internetten seçtiğiniz tonları göstermeniz önemlidir. Dünyaca ünlü insanların da sık kullandığı bakır karamel saç rengini baktığınız her yerde görebilirsiniz. Bu sayede örnek bulmanız kolaylaşır. İstediğiniz tonun duruşunu görmek kendinize yakıştırabilmenizi kolaylaştırır.

Saçınızın tamamını boyamak istemiyorsanız bakır tonlarını balyaj veya ombre yaparak da kullanabilirsiniz. Saçınızın asıl rengine uygun tonları seçmeniz önemlidir. Araya katılan bu renklerle saçınız öncesinden daha canlı ve göz alıcı görünecektir.

Karamel Tonunda Seçenekler

Karamel saç renklerinde ton çeşitliliği oldukça fazladır. Açık karamel saç rengi kumralın en açık tonudur. Küllü karamel, koyu sarı ile karamel renginin karışmasından oluşur. Sarının koyu bir tonu olmasına rağmen platin sarısı gibi bir canlılık yoktur. Altın karamel, turuncuya kayar gibi gözükse de aslında sarı ile karamelin karışımıdır. Renkli gözlü ve açık ten rengine sahip insanlara çok yakışmaktadır. Bakır karamel saç rengi ise bakır ile karamelin birleştiği ne açık ne koyu denecek tonda bir renktir.

 Evde Saç Nasıl Boyanır

Saçınızı boyamak için kuaföre gitmeye, ekstradan para ödemenize gerek yok. İnternet sayesinde boyama işleminin her adımını öğrenerek kendiniz evinizde uygulayabilirsiniz. Öncellikle saçınızın rengine göre uygun miktarda açıcı ile başlamalısınız. Çeşitli markalarda bulabileceğiniz saç açıcılar toz, krem, sprey şeklinde olabiliyor. Ana mantığı saç renginizi, uygulayacağınız boyanın doğru tonda çıkması için hazır hale getirmektir.

Bakır karamel saç rengi

Daha sonra seçtiğiniz rengin numaralandırmasına dikkat ederek doğru tonu yakalamalısınız. İlk rakam rengin aslını gösterirken noktadan sonra gelen rakam uygulandıktan sonra ortaya çıkacak yansımanın rengini gösterir. Böylece istediğiniz rengi ve yansımayı kolayca seçebilirsiniz. İlk boyamadan sonra saçınız boyayı tutmayabilir.

Akma durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda pes etmeden aynı rengi tekrar uygulamalısınız. En fazla 4 tekrardan sonra saçınız boyaya alışacaktır. Bakır karamel saç rengine ulaşmak için bu yöntemleri izlemeniz yeterli.

Boyalı Saçın Bakımı İçin Öneriler

Saçların doğal ve ışıltılı durmasında asıl etkenlerden biri de yapacağınız bakımdır. Saçı sıcak suyla yıkamak saçını yıpratırken renginin de akmasına neden olacaktır. Sıcak baskılı işlemler saçın kırılmasına boyanın da solmasına neden olur.

Bakır karamel saç rengi

Alacağınız saçınıza uygun kremleri ve şampuanları düzenli olarak kullanmanız saçınızın yumuşak ve doğal görünmesini sağlayacaktır. Boya yaptıktan sonra boyayı uzun süre muhafaza edebilmeniz için bakım çok önemlidir. Özellikle bakır karamel saç rengi tonları akmaya müsait renklerdir. Saçınıza yeni rengini kazandırdıktan sonra onu korumanız gerekir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar