Kadın ve Moda

Fındık Kabuğu Saç Rengi

05.06.2020
Fındık Kabuğu Saç Rengi

Saçlar kadınlar için oldukça önemlidir. Modelleri ile renkleri ile eşsiz ve harika görünmek isterler. Her model her yüze gitmediği gibi her saç rengi de her ten rengine yakışmıyor. Bu yüzden kullanmayı düşündüğünüz saç renginin size yakışıp yakışmayacağını önceden kestirmeniz biraz zor olabilir. Fındık kabuğu saç rengi Türk kadınları tarafından sıkça tercih edilen bir renktir.

Genel yapısı ile Türk kadınlarında ten rengi açık veya kumral yapıda olduğu için bu ten renklerine fındık kabuğu rengi yakışabiliyor. Saç rengi değişimi özellikle mevsim değişikliği ile kadınlarda saçlarında bir değişiklik isteği doğmaktadır. Özellikleyazaylarındadahahafifveaçıktonlartercihedilmektedir.Fındıkkabuğusaçrengidekahverengitonlarıiçerisindedahayumuşakvedahayazauygunbirtondiyebiliriz.

Genellikle karamel parıltıları da içerisinde barındıran bu rengin markalara göre değişen farklı yansımaları da bulunmaktadır. Bazı fındık kabuğu tonları daha sarı tonlarında ışıltılara sahipken bazıları ise daha kahve ışıltılar içermektedir. Bu yüzden ten rengine göre aralarından kendinize uygun olanı tercihte bulunabilirsiniz.

Fındık kabuğu saç rengi

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Fındık kabuğu saç rengi genel olarak açık tenlilere yakışmaktadır. Farklı parıltılara sahip olan bu saç rengi kumrallarda da farklı bir duruşa sahiptir. Özellikle açık tenlilerde karamel ışıltılı olan fındık kabuğu tonları kullanımı çok daha hoş bir görünüm kazanmaktadır. Türk kadınları olarak da daha açık tenlere sahip olduğumuz için ışıltı olarak daha yumuş olan fındık kabuğunun kullanması oldukça uygun olacaktır.

Farklı yansımaları sayesinde birçok ten rengine de yakışabilen fındık kabuğu tonları her kadının rahatlıkla kullanabileceği bir renktir. Bu yüzden de kadınlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Koyu kahve ve siyah tonlarına nazaran daha yumuşak bir renk olması sebebi ile keskin tonlardan hoşlanmayanlar için oldukça uygun bir tercihtir.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Esmerlere Yakışır mı?

Esmer ten rengine sahip olan kadınların saç renkleri seçimini yaparken daha dikkatli olmaları gerekiyor. Esmer tenlerde bazı renkler hayal edildiği gibi durmayabiliyor. Fındık kabuğu saç rengi de esmerlerde bazı tonları iyi dururken bazıları sırıtabiliyor. Bu yüzden seçilen fındık kabuğunun yansımalarına dikkat etmekte fayda vardır. Bu yansımalarda esmerler seçim yaparken daha mat tonlarda yansımaları kullanmaları daha hoş bir görünüm kazanmalarını sağlayacaktır.

Fındık Kabuğu Saçta Uygulanabilecek Modeller

Fındık kabuğu rengi duruş olarak doğal bir görünüm kazanmanızı sağlayabilir. Doğal görünüm kazandırma bu saç renginden kullanacağız saç modelleri de doğal modeller olursa hoş bir uyum sağlayacaktır. Özellikle uzun saçlarda doğal dalgaların köpükler ile netleştirilmesi bu renkte harika bir görüntü oluşturacaktır. Doğal ve salaş at kuyrukları da uzun saçlarda harika bir sonuç verebilmektedir. Kısa saçlarda da doğal hareketler bu renkte daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Fındık kabuğu saç rengi farklı tonlarda ışıltılara sahip olduğu için dalgalı saçlarda daha farklı bir görüntü kazanmasını sağlamaktadır. Düz modellerde ışıltılar aynı etkiyi vermediği için saçlarınızda doğal dalgalar ile kullanabileceğiniz gibi saçlarınızda buklelerde oluşturabilirsiniz. Böylelikle her açıdan farklı yansımalar kazanacak olan saçlarınız ışıltısı ile herkesin dikkatini çekecektir.

Fındık kabuğu saç rengi

Fındık Kabuğu Saçların Bakımı

Boyalı saçların tamamında olduğu gibi bu tonda da saçların ilk günkü rengini kaybetmemesi görüntü açısından oldukça önemlidir. Fındık kabuğu renginde yakalanan ışıltıların ilk gün boyandığı gibi kalması için saçlarınızın nemine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda boyalı saçlarda rengi kilitleme özelliği olan şampuanların kullanımı da hem boyanın akmasını engelleyerek saç renginizi koruyacak hem de ışıltılı halinden ödün vermeden saç renginizi kullanmanızı sağlayacaktır.

Fındık kabuğu saç rengi kullanan koyu renk saç sahipleri ise saçlarının renginde yapılan açılma için saçlarında kurumalar yaşayabilirler bu yüzden hem besleme etkisi olan hem de nemlendirme etkisi olan şampuan ve saç kremlerinin kullanılmasında da fayda vardır. Şampuan ve saç kreminin yanı sıra haftada bir de saçınızın yapısına göre maske uygulamanız da saçlarınıza istediğiniz etkiyi sağlayabilecektir.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kimlerin Kullanımına Uygundur?

Saç renkleri kişilerin görünüm olarak bir etki yaratmasına da sebep olduğu gibi iç dünyaları hakkında da bazı ip uçları vermektedir bize. Fındık kabuğu saç rengi yumuşak geçişlere ve yansımalara sahip olduğu için genellikle daha uyumlu, ılımlı, sıcak kanlı insanlarda kullanıldığını görmeniz mümkün. Keskin hatları olmayan, hayata daha geniş çerçeveden bakabilen kişilerin bu ton ile uyum sağlayabileceğini söyleyebiliriz.

Koyu tonlar ile açık tonların keskinliği arasında olan bu renk kumral tonlarda olarak birçok kişi tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Direkt tüm saça uygulanması da güzel sonuçlar verdiği gibi ombre olarak da diğer tonlarla da çok güzel sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Bu uyumu yakalamak için kullanacağınız fındık kabuğunun hangi tonlar ile uyum sağlayacağına da iyi karar vermek ombre için daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Fındık Kabuğu Rengi Saçtan Akar mı?

Saçını boyayanların tamamı bilir saç boyaları ilk boyandıkları etkiyi zamanla kaybedebilir. Hatta bazı renkler bir sonraki boyamaya kadar sürekli akar ve rengi de sürekli değişir. Fındık kabuğu saç rengi özellikle açık tonlar üzerine uygulandığında akma yapabilmektedir. Bu noktada akma yaşamamak için seçeceğiniz saç boyasının kalitesi de oldukça önemlidir. Birçok markanın fındık kabuğu rengi tonları bulunmaktadır.

Seçeceğiniz marka ve kendi saç renginizin kombini ile boyada akma olma olasılığı düşebilir. Akma ihtimalini tamamen en düşük seviyelere indirebilmek için ise saç boyama işleminden sonra saça yapılan bakımında oldukça büyük bir etkisi bulunmaktadır. Saçınıza yapacağını bakımlar sadece yağlar ya da maskeler ile değildir. Saçlara her yıkamada yapılan temel bakım ürünlerinin seçimi de önemlidir.

Saçınız için kullanacağınız temel bakım ürünleri yani şampuanınız ve saç kreminizin içeriği ve kalitesi de saçlarınızdaki rengin değişmemesi için çok önemlidir. Özellikle bazı markalarda bulunan renk sabitleme özelliğine sahip şampuanlardan ve saç kremlerinden kullandığınız taktirde akma oldukça azalacaktır. Bunun için saçlarınızı bu tarz şampuanlarla belli aralıklarda yıkamaya özen göstermeniz de daha sağlıklı renkleri uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

Fındık kabuğu saç rengi

Siyah Saça Fındık Kabuğu Rengi Boyanır mı?

Siyah saçları olan kişilerin fındık kabuğu saç rengi istekleri olması halinde saçlarına iki aşamalı uygulama yapılması gerekebilmektedir. Siyah rengin üstüne yapılan tüm boyalarda tahmin edilen renkten daha koyu tonlara ulaşılması sonuçları kaçınılmazdır. Ya da bazen siyah tonun üzerine yapılan boyalar hiç tutmayarak akıp gidebiliyor. Siyah saçları olanların renk değişiminden önce iyi düşünmeleri gerekir.

Siyah saçlardan fındık kabuğuna dönmek için öncelikli olarak saç renginde yapılması gereken ilk aşama saç rengini biraz açmak olacaktır. Siyah rengin açıcı ile kırılmasının ardından uygulanan fındık kabuğu tonları daha çok istenilen sonuçlara yakın sonuçlar verebilmektedir. Bu aşamada açıcı ya da açıcı içeren sarı tonlarından faydalanılarak siyahın keskinliği kırılabilir. Bu işlem saçlarda kuruluğu ve yıpranmaya sebep olabileceği için bu süreçte saçlara yapılan bakımların oldukça önemi vardır.

Fındık Kabuğu Renginde Ombre

Ombre uygulaması saçlarda geçişli bir ton görünümü sağlıyor. Özellikle dalgalı saçlarda harika bir görünüm kazanıyor. Fındık kabuğu saç rengi de ombrede sıklıkla kullanılan bir renktir. Özellikle mat koyu kahve tonları ile inanılmaz bir bütünlük yakalayan fındık kabuğu rengi dalgalı saçların dalgasına bir hareket daha katıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.