Kadın ve Moda

Farklı Perma Saç Modelleri

13.04.2014
Farklı Perma Saç Modelleri

Bir çok bayan perma saç modellerine sahip olmak ister ve bunun için herkesin yaptırdığı klasik perma modelleri değil farklı perma modelleri arayışı içerisinde olur. Bizde sizlere perma yazımızın bir devamı niteliğinde olan farklı perma saç modelleri yazımızı hazırladık.

Farklı perma saçlar sizi her zaman daha farklı ve göz önünde tutar. herkesin klişeleşmiş saç modelleri içerisinde siz farklı permalı saçınız ile göz alıcı bir şıklık içerisinde herkesin ağzını açık bırakacaksınız.

Perma saç modelleri yapılışı ve perma saç modelleri bakımından sizlere daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik.

Biz yinede küçük bir bilgi niteliğinde size perma saçlar ile ilgili bilgi vermeye çalışalım. Saçlara perma yaptırmak yani saçlarınızı kıvırcık hale getirmek her saç tipine uygun olamayabiliyor. Bazı saç yapıları perma yapmaya uygun olabiliyorken bazı saç modelleri ise perma yaptırdıktan sonra artık eski doğallığında olamayabiliyor.

Perma yaptırdıktan sonra saçlarınızın bakımının önemli olduğunu vurgulamıştık. Bu bakım sadece perma yapılan saça değil bütün saçlara ve saç tiplerine yapılmalıdır. Fakat permalı saçlara biraz daha fazla özen gösterilmesi gerektiği bir gerçektir.

Saçlarınıza perma yaptırdıktan sonra aylık periyotlarla veya birkaç ayda bir saçlarınızın uç kısmından kestirmeniz kıvırcık olan saçlarınızın kırılma eğiliminin fazla olması dolayısı ile bu eğilimi birazda olsun engelleyecektir. Yine perma saçlarınız için kullanacağınız şampuan markaları da önemlidir. Çok fazla kimyasal yerine daha doğal içerikli şampuan ve yöntemler tercih etmeniz yine permanızın doğal kalması için yerinde bir bakım yöntemi olacaktır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz farklı perma saç modelleri resimlerini aşağıda paylaşıyoruz. Farklı perma saç modellerine göz atmanız dileği ile…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sinem34 dedi ki:

    farklı permalı saçlarım olsun istiyorum lakin henüz kendime özgü farklı perma saç modeli bulamadım 🙁

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar